Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 19:50:15 5.9.2018
???: Zatím mě jen stále uhánějí na schůzku, ale jde o nemovitost o kterou se lidi pomalu porvali. Nepronajímám a nechci pronajímat za tržní cenu, raději za méně a sympatickým lidem, které si sám vyberu. Pokud bych chtěl pronajímat za tržní cenu, je otázkou jestli jsou schopni o tolik navýšit cenu nájmu aby si na sebe vydělali. U nás je ještě několik takových firem, ale zatím žádná nenabízí služby jako jsou třeba v GB nebo Německu, kde uzavřeš smlouvu s nima na dobu určitou (třeba 5let) za konkrétní nájem a tobě může být jedno jestli někoho najdou nebo ne. Je to jejich boj. Pokud by chtěli o smlouvy odstoupit jsou tam slušné sankce. Takže se fakt nemusíš starat, ale u ideálního nájemce, žádné garance nejsou, co jsem pochopil z telefonátu.

Druhá věc co je problematická u všech těchto služeb, je údržba nemovitosti. Problémy se řeší často tou nejlevnější metodou, která ale není zpravidla dlouhodobá. Tam mám bohužel vlastní špatnou zkušenost z GB.
??? --- 15:36:06 5.9.2018
Nekdo zkusenosti s https://idealninajemce.cz ?
TETHALKA --- 17:27:41 2.8.2018
CUKI: Je to krátká ulička, možná 60 metrů. A od hlavní se zužuje. Momentálně se tady nestřetáváme hlavně díky tomu, že ráno ti, co potřebují vyjet autem, vyjedou, a taky proto, že se dá prozatímně otáčet na jedné parcele, kde bude stát rodinný dům a majitel nám to dovolil.
CUKI --- 23:03:31 1.8.2018
TETHALKA: a vzdálenost těch úseků co se jde vyhnout? Něco mi říká že je minimum 300m, ale to bych plácal...
TETHALKA --- 19:36:32 1.8.2018
CUKI: Místa na vyhýbání nejsou, respektive na jednom konci ten pozemek, kde se asi bude stavět, na druhém náš pozemek a vjezd na hlavní. ÚP zjišťuje dcera. No uvidíme.
CUKI --- 23:31:55 31.7.2018
TETHALKA: A jak je veden pozemek v ÚP? Jinak šířka obecního prostoru kde by ta komunikace měla být je pro RD min 6,5 a pro bytový dům 8m při jednosměrném provozu. Vozovka by měla mít minimálně 2,75 ale to snad není ani závazné a je důležité jak jsou vzdálena místa na vyhýbání.
TETHALKA --- 19:11:50 31.7.2018
TBC: Chápu, jen u nás je opravdu limit v šíři vozovky, je to komunikace 3. řádu, ve svahu, v zimě neudržovaná, už teď je těžké dostat se v zimě z domu... Bude to zajímavé, protože rozšířit ji nejde. A mimochodem, naproti nám vyrostly dva bytové domy, proti kterým ale nikdo nebrojil, protože z nich je výjezd na běžnou dvouproudou komunikaci a žádné komplikace ani během stavby nenastaly.
TBC --- 17:03:37 30.7.2018
TETHALKA: tak tohle asi neni zas velký devoleperský projekt, každý chce bydlet co nejvíc izolovaně ale to bohužel nejde. za Vás můžete zajít na místí obecní a stavební úřad a dohledovat zda všechno probíhá v souladu se zákonem a pokud ne, tak něco napadnou... ale pokud je vše v souladu, je to legitimní záležitost.
TETHALKA --- 13:47:05 28.7.2018
Nemáte někdo zkušenost, jak se bránit velkému developerskému projektu v sousedství? Na konci naší slepé ulice koupil investor zpustlý pozemek s památkově chráněným objektem, kde chce vystavět šestipatrový dům o 45 bytech. Ulice je úzká, stěží projeli například hasiči, už jen stavba jako taková by pro ulici znamenala peklo, natož pak provoz z a do takového velkého domu. Auta majitelů bytů, různí Rohlíci a Košíci, popeláři... Investor po schůzce se sousedy z ulice naznačil, že nám život znepříjemní, dočasně pozemek pronajal firmě, která má podle jeho sdělení (=vyhrožování) za úkol komplikovat nám život. Podrobnosti uvádět nechci... a je to po desítkách let poprvé, kdy mám chuť dům prodat a s rodinou jít jinam.
PULKA --- 8:53:38 7.7.2018
Nemate někdo zkusenosti
a) s nakupem bytu pres drazbu
b) ziskani hypoteky na byt na drazbu pro OSVC?
Trochu o tom zacinam uvazovat, nez se zmeni pravidla.