Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
DREVOSTAVBY
DIOJAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NYKRUK --- 21:40:14 11.10.2016
nebo to podepři aspoň jedním sloupkem nebo zavěs na něco nahoře:)
77WHITE --- 21:26:49 11.10.2016
DOKKTOR: Takhle statika nefunguje, jasně zmenšíš pole ale ohyb je sviňa, prohejbat se to bude dycky, ty řešíš jestli to při prvnim zatížení dvou lidí na konci nerupne... Jak velký je to vyložení do vzduchu? Jestli víc jak metr tak 16 cm skladba stěží, když kontralatě se dělaj běžně 60x40 a finál má třeba 16mm, to ti zbejvá na nepodepřenej trám ~80? Samozřejmě že ocel je lepší, dělaj se např. různý balkónový prefabrikáty s integrovanou izolací. Zajdi si fakt za stavařem, ne na nyx, tohle neni žádná prdel:)
DOKKTOR --- 21:10:18 11.10.2016
NYKRUK: traverzy sou samozřejmě lepší, ale celá ta podlaha bude i součástí vnitřního prostoru a ičko je tepelný most. nemůžu jít moc navysoko, tak 16 cm i s roštěm a palubkama, tudíž nad tu traverzu už moc izolace nedám. těžko říct co a jak moc udělají tři ička pod dřevěnou podlahou dva metry v kuchyni a tři metry na balkoně.
77WHITE: když jich dám na šířku víc, tak se váha rozloží a nemusím dávat větší průměry, spíš mě zaujala ta poznámka, že se to prověsí.
77WHITE --- 11:22:24 11.10.2016
DOKKTOR: Jo myslel sem ze si to spocitat dokazes:) hele neporadim, na statiku sem traged a i kdyby, tak si to na krk nevezmu, dojdi za statikem a ten ti to do par minut spocita:) Nicmene doporucuju na nejaky vetsi konzole spis ocel, jinak te to bude tlacit do velkejch prurezu.
NYKRUK --- 8:03:37 11.10.2016
DOKKTOR: bude to něco jako balkon, jestli dobře rozumím. Pak se to časem ohne, ať to bude z čehokoliv:)
musel bys to udělat tak, že nejvrchnější trám podložíš do půlky jiným, ten zas jiným atd. až ke zdi, a vytvoříš trojúhelníkovou konzoli.

traverzy + dřevěný podklad
DOKKTOR --- 13:04:18 10.10.2016
77WHITE: popravdě toto sem nehledal, takže jsem to nenašel. šlo mě primárně o KVH a o pevnost v ohybu, která je podle mě ale závislá na délce a síle hranolu. z toho, cos poslal je relativně použitelná informace: "Nejčastěji se kvůli transportu vyrábí KVH hranoly v délkách 13 m. Pevnostní třída je u KVH hranolů nejčastěji C 24 (pevnost v ohybu = 24 MPa)." dobrý, asi teda na 13. metrech, ale síla hranolu nehraje roli? dřevina? fakt z toho nejsou moudrý
DOKKTOR --- 12:27:27 10.10.2016
existujou nejaké srozumitelné tabulky na pevnost KVH hranolů? našel jsem něco německy a vubec z toho nejsu moudrý. jde mě o to, že chci udělat terasu, která nebude podepřená - jedna půlka až třetina (a to je právě to) trámu bude ležet na betoně, tam to přivrtám do podkladu chemickou kotvou a ještě přes to přeložím jeden trám zazděný do bočních zdí a druhá půlka trámu bude viset ve vzduchu a na tom pak bude rošt a nejaká podlaha. a jde mi o to, jak vysoký by ten trám měl být, aby to uneslo dejme tomu půl tuny (tech trámů bude asi 6? na 3 m šířky terasy) a nezlomilo se to na tom rohu, kde končí podkladní beton. je to srozumitelné?
GECKO --- 15:42:01 5.10.2016
CUKI: kostra tavby byl skelet z masivnich tramu, stojky 20x20, vaznice pdlahy 20x25, stropni tramky 20x12, takze prvotne stala kompletni kostra, zavetrovana, pak se udelala strecha, pk steny zvenku hofatexem a pak teprve vnitrni povrchy,
CUKI --- 12:53:42 5.10.2016
GECKO: prkna? Ty nestavíš obvodové zdi na podlahovém roštu na kterém je pro ztužení OSB deska?


GOUMES: ještě k tomu penetral ALPu či jiných bitumenových izolačních nátěrech. Podle mě je to často kontraproduktivní. Mokré dřevo má v sobě dost vlhkosti a proto další rychle gravitací stahuje dolu. Tedy ten nátěr jak je na fotce na těch trámech vytvoří misku a té vlhkosti tam bude nakonec víc než kdyby tam ten nátěr (těžko ekologicky odstranitelný) nebyl.
Už jsem na některých stavbách vypozoroval, že ani podkládání trámu asfaltovým pásem na betonovou patku nedělá dobrotu, protože se na tom rozhraní sráží vzdušná vlhkost. Když dělám ochranu proti vzlínání vlhkosti na betonové patky, tak tu dělící vrstvu dávám mezi poslední a předposlední řadu bednících tvárnic. Tam nemusí být asfaltový pás, ale stačí IMHO několikrát zatřít třeba tím penetralALPem.

Má někdo podobnou zkušenost?