Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Personalistika
ALLEKTO
Tento klub je určen především pro personalisty, jelikož je spousta jedinečných problémů, které se mohou v práci objevit a častokrát nemáme s kým se poradit, než se zákoníkem práce, kde však vždy nelze najít odpověď. Můžeme si i vyměňovat testy, dotazníky, sdělit si, co v našich firmách máme za benefity nebo kam a jestli chodíme na školení, která firma je na to dobrá a která je jen drahá a kurz k ničemu. Třeba se podělit i o kontakty, které nám v naší práci mohou pomoct, nebo samozřejmě poskytnout rychlou radu.

Pro dotazy, týkající se problémů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, je tu auditko [ Poradenství v pracovně právních záležitostech; zaměstnavatelé versus zaměstnanci ]

Pokud máte právní problém, navštivte [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZAPLO05 --- 23:56:32 3.3.2015
Civop?
SMRGL --- 19:38:46 3.3.2015
takže klasika... u nás se to dělá také stejně, i když je snaha naprogramovat v našem PS nějaký skript k posílání mailu..
FEFERONIE --- 15:38:12 3.3.2015
ZAPLO05: civop?
ZAPLO05 --- 15:38:37 2.3.2015
Dík za odpoved. Děláme to tedy asi všichni stejne.. Himel
DZEJNY --- 10:00:14 2.3.2015
ZAPLO05: Dělám v technické společnosti a periodická zákonná školení eviduju v rámci modulu v PS, bohužel ani náš český a celkem uživatelsky přátelský PS neumí sám upozorňovat na expirace školení. Musím pravidelně vyjíždět sestavy do excelu a filtrovat si komu co v daném roce - měsíci propadá.
ZAPLO05 --- 17:36:29 13.2.2015
Tak nějak nevím, kam se s tímto dotazem přiřadit - tak to zkusím tady:

Má někdo známého personalistu(nebo jste vy sám ten personalista) ve firmě zabývající se výrobou[nespecifikováno, nejlepe FCGM] +5oo zaměstnanců?Případně pracujete někdo ve firmě(+5oo zaměstnanců) zabývající se výrobou.

Sháním se po nějakém nástroji, který umožní lepe pracovat se školením zaměstanců(nejlepe automatické připomínání expirace).
MARTEN --- 16:07:31 26.12.2014
Muzete nekdo poradit jak je to ze zakona s pracovni agenturou? Jde mi o to, ze bych mel moznost nekoho na par mesicu outsorcovat. Mam firmu a te by clovek fakturoval (ICO/DPP) a mam moznost ho na dva mesice dostat do jine firmy kde je potreba pomoc, ale chci pres svoji firmu. Moje firma A podepise s firmou B smlouvu ze na tu dobu doda cloveka, firma A podepise s danym clovekem smlouvu, ze pro ni dva mesice bude delat. Musi tady pro to byt firma A pracovni agenturou a platit pojisteni? V zakone je to vsude vedene ze outsorcuje zamestnance, coz v tomto pripade zamestnanec neni. Vite nekdo jak to je?
SMRGL --- 14:57:30 24.12.2014
SHEALA: firma LMC provozující JOBS je taky drahá jako prase :-(
MALLAJKA: dik
SHEALA --- 21:08:14 23.12.2014
SINEAD: počítej s tím že HR ve firmě co si najímá headhuntera ví co dělá. Obsazuje pozici s nějakou exotickou dovedností a jste jen 4 v republice, nebo je nějaký jiný důvod, proč jim nefunguje standardní postup zveřejnit placený inzerát na pracovních serverech ... který mimochodem headhunterům dost konkurují. Vždycky když chceš kvalitního kandidáta, je s tím práce, a je otázka kdo ji udělá, jestli ty, nebo se ozveš svému známemému, co už ti z přátelství dohodil 4 lidi (což taky může bejt cesta jak vznikne headhunter :) nebo budeš projíždet kandidáty na jobsech... mimochodem pro přístup do databáze serverů jako je jobs.cz jako firma taky musiš zaplatit.
MALLAJKA --- 13:46:14 23.12.2014
SMRGL: myšlena smlouva agentura/HH - klient, ne uchazeč.. garance jsou součástí běžné smlouvy také.