Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Personalistika
ALLEKTO
Tento klub je určen především pro personalisty, jelikož je spousta jedinečných problémů, které se mohou v práci objevit a častokrát nemáme s kým se poradit, než se zákoníkem práce, kde však vždy nelze najít odpověď. Můžeme si i vyměňovat testy, dotazníky, sdělit si, co v našich firmách máme za benefity nebo kam a jestli chodíme na školení, která firma je na to dobrá a která je jen drahá a kurz k ničemu. Třeba se podělit i o kontakty, které nám v naší práci mohou pomoct, nebo samozřejmě poskytnout rychlou radu.

Pro dotazy, týkající se problémů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, je tu auditko [ Poradenství v pracovně právních záležitostech; zaměstnavatelé versus zaměstnanci ]

Pokud máte právní problém, navštivte [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DZEJNY --- 18:20:10 20.6.2014
ALTOR: koukam ze jsem asi nemela zrovna stesti
ALTOR --- 18:12:54 20.6.2014
DZEJNY: naposledy jsem byl na pohovoru cca pred 3/4 rokem na takovou trochu lepsi HR business partner/HR manager pozici a nabidka byla 110 a car allowance.
ten rozptyl je fakt velkej :)
DZEJNY --- 15:02:12 20.6.2014
FEFERONIE: jsem dokonce narazila na financni spol. pul tydne v praze pul ve zline bez sluzebniho auta... a penize nic moc.
FEFERONIE --- 14:59:07 20.6.2014
DZEJNY: no vidis, taky chodim cvicne na pohovory a hr generalista v korporatu byl posledne nadrizeny dvou HR specialistu a 65 nastup nebyl problem.
DZEJNY --- 14:01:17 20.6.2014
???: v posledních 3 měsících jsem absolovovala několik pohovorů, na pozice HR manažer, HR bussines partner a HR Generalista, jen tak cvičně :) Poznamenávám že pracuji na generalistické/manažerské pozici cca 10 let. V jedné české vzdělávačce mi řekli že 45 je příliš vysoký požadavek na HR manažera:) V personálkách mě zase ujišťovali že jako HR generalista/ bussines partner se dostanu max na 35 -40 tis. Btw těch třicet tisíc je možných na pozici HR manažera ale asi spíš ve státní správě. Jsem si pak po techhle zkušenostech řikala, kde ty data ten hay group vubec bere? když mě všude tvrdí jak málo firmy personalistům nabízejí :) Také se mi stalo, že jsem reagovala na inzerát HR generalista, a po telefonu jsme se personalistkou nakonec dobrali toho, že je to vlastně adminsitrativní pozice pomocného personalisty, který podporuje manažerku a dva business partnery.
FEFERONIE: co se týče průzkumů, nejsem si příliš jistá jak moc pravdivá jsou data která například poskytují firmy Hay groupu. Ono konec konců tam můžeš zaslat klidně data nepravdivá a nikdo na to nepřijde. Mě osobně pravidelně chodí snad každej kvartál z jobsu email, že můj plat je nízký a že bych si asi měla najít lepší praci :)
ALTOR --- 21:12:44 12.5.2014
FEFERONIE: Fiha, range setting uz jsem nedelal skoro 4 roky. Dobrej standard je TW. V rozvojovejch zemich se da i mercer. Ah spis na custom survey. Male zeme co se da a jak velke peer groupy ma ktera firma
FEFERONIE --- 20:13:36 12.5.2014
ALTOR: tak jasne, ale u tech personalek ocekavam, ze mi ta data spravne ocisti, protoze tohle vedi. no a tim se vracim zpet ke sve otazce relevance verejne dostupnych platovych pruzkumu a kam chodite na benchmark vy? :)
ALTOR --- 19:52:13 12.5.2014
FEFERONIE: tam jde spis o nazvoslovi. Nazev pozice generalista se pouziva spis ve vetsich spolecnostech, kde zaroven odpovida i prace i plat naplni. Zatimco HR manager muze byt od firmy 10k lidi po firmu 15 kde stala asistentka obcas vybira recepcni
FEFERONIE --- 18:21:23 12.5.2014
???: jasně, to ale můžeš říct o všech názvech pozic. navíc si nemyslim, že je v praxi generalista vyšší level než manager.
??? --- 16:18:35 11.5.2014
FEFERONIE: což je poměrně častá záležitost ;-)