Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Personalistika
ALLEKTO
Tento klub je určen především pro personalisty, jelikož je spousta jedinečných problémů, které se mohou v práci objevit a častokrát nemáme s kým se poradit, než se zákoníkem práce, kde však vždy nelze najít odpověď. Můžeme si i vyměňovat testy, dotazníky, sdělit si, co v našich firmách máme za benefity nebo kam a jestli chodíme na školení, která firma je na to dobrá a která je jen drahá a kurz k ničemu. Třeba se podělit i o kontakty, které nám v naší práci mohou pomoct, nebo samozřejmě poskytnout rychlou radu.

Pro dotazy, týkající se problémů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, je tu auditko [ Poradenství v pracovně právních záležitostech; zaměstnavatelé versus zaměstnanci ]

Pokud máte právní problém, navštivte [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CARIBOO --- 12:46:08 30.9.2008
???: Nebohužel, je to druhý díl:-(.
MIYU: No tak jsem tam volala a uz nemaji ani jeden:-(
???: Zkusím, díky
ALLEKTO --- 10:10:06 30.9.2008
no já taky nic právě nenašla no a organi řád či směrnice zaměstnanci žádnou nikdy neukázali.... no na pssz jsem volala a že se zákonama nic nemaj do činění a že asi nééé a bla bla.... no tak zkusim inspektorát
MIYU --- 9:41:48 30.9.2008
ALLEKTO: zakonik prace pocet dni do kdy je treba dorucit neschopenku nestanovi, neni tam o tom ani zminka,zamestnavatel o techto vecech zpravidla informuje na zaklade internich predpisu, vetsinou to byva do tri dnu.
Nicmene co se tyce delky, tak si zkus prip. zavolat na infolinku PSSZ, tam ti reknou jestli je v tomto poctu dni naka zakonna opora.
Co se tyce toho zastoupeni v jednani na zaklade plne moci, tak to bohuzel netusim.
ALLEKTO --- 8:13:49 30.9.2008
ahoj mám dotaz - je někde daný, do kdy se musí doručit neschopenka zaměstnavateli? pokud vím tak ne, jen něco jako neprodleně apod. ale co to je, nebo jsoudaný přímo dny? no a pak vím že je paragraf že zaměstnavatel je povinnen určit dny do kdy se to musí poslat, ale pokud zaměstnanci nedal podepsat žádnej organizační řád či seznámení se směrnicema, kde by to eventuelně bylo, tak snad je to problém zaměstnavatele ne? jde o to, že zaměsnanec informoval zaměstnavatele že je nemocný a to v den, kdy byl u lékaře a druhý den odeslal neschopenku. zaměstnavatel po něm řve, že to přišlo 4. den a že to neuzná že to je neplatný a dá mu áčka a paragraf 53 (kterej už není) a že je to v občanskoprávním zákoně a takový žblepty.
jo a je možný, aby zaměstnanec dal plnou moc někomu jinýmu, který by pak se bavil se zaměstnavatelem místo něj? ne právník ale soukromá osoba, jelikož zaměstnanec má strach a nevyzná se v zákoníku.
potřebuju odpověd rychle, ještě dnes dopoledne, zkusím to hodit i na právní, budu ráda za rychlé rady , díky
??? --- 21:53:59 29.9.2008
LU_EXE: Není jednodušší pak přímá inzerce na danou pozici? Projíždění CV je v současné době dost finančně zatěžující a hlavně vzhledem k tomu, že do úhrady používání databází CV uchazečů zmiňovaných personálních serverů se pouští především personální agentury, tak dost neefektivní.
Imho nejvýhodnější formou je v současné době investice do zakoupení zvýhodněných balíčků, kdy se dostaneš z pěti tisíc a víc za inzerát až do stovkových položek.
Ad. investice do personálních agentur - záleží na oboru a rozhodně není od věci občas personálku přitlačit s cenou ke zdi. Některé teď neúměrně navyšují ceny, neadekvátně k tomu, co jsou schopny poskytnout. A rozhodně trvej na garančním období vrácení peněz v případě, že uchazeč odejde (nebo je odejit) v rámci zkušební doby.
Ale i jimi poskytovanou úroveň ber poměrně s rezervou... jde jen o prvotní selekci CV. Nečekej zázraky nebo spasení vašeho náboru.
MIYU --- 16:11:03 29.9.2008
???: posta
??? --- 15:26:00 29.9.2008
dotaz - jak je to s oficiálním vykazováním přesčasů a jak je to s tím, že práce přesčas musí být přikázaná nadřízeným - musí to být písemný příkaz?

Praxe - píšu si reálný výkaz práce, přesčasy mi skáčou docela rychle (cesty po republice + víkendové školení), ale na základě domluvy se pro mzdovou účetní vykazuje standartních 160 hodin měsíčně, presčasy se a já si pak vybírám náhradní volno.
LU_EXE --- 14:54:24 29.9.2008
SHEALA: jj je mi jasny, ze ty personalky nejsou spatny, zvlast v pripade, ze mi dodaji uz rovnou zaměstnance..:) tady na internetu dam o par tis. kc min ale musi clovek vybirat sam. zkousim teda jeste tady Nabidky prace a uvidime :)
SHEALA --- 14:39:25 29.9.2008
LU_EXE: tak to ti presne nereknu ... 5000 mozna (na tech jobboardech) mozna bude aji stat za to se podivat jestli by vas neprisel pristup do databaze na min... taky nevim jaky mate rozpocet zejo :-)
Imho je levnejsi, si to udelat sama nez na to najmout personalku (ano ja jsem z personalky :)))
V personalce zas budes mit vetsi komfort, jsou i specializovany personalky na urcity obory, a taky si domluvis nejakou cenu a za tu ty zamestnance dostanes ... nenaroste ti rozpocet v prubehu naboru :-)) ono je to dycky neco za neco
Do jakyho oboru nabiras ? Nemuzes vyuzit auditka tady na nyxu ?

LU_EXE --- 14:35:38 29.9.2008
SHEALA: díky, btw. kolik cca stojí podání vlastního inzerátu ?