Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Personalistika
ALLEKTO
Tento klub je určen především pro personalisty, jelikož je spousta jedinečných problémů, které se mohou v práci objevit a častokrát nemáme s kým se poradit, než se zákoníkem práce, kde však vždy nelze najít odpověď. Můžeme si i vyměňovat testy, dotazníky, sdělit si, co v našich firmách máme za benefity nebo kam a jestli chodíme na školení, která firma je na to dobrá a která je jen drahá a kurz k ničemu. Třeba se podělit i o kontakty, které nám v naší práci mohou pomoct, nebo samozřejmě poskytnout rychlou radu.

Pro dotazy, týkající se problémů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli, je tu auditko [ Poradenství v pracovně právních záležitostech; zaměstnavatelé versus zaměstnanci ]

Pokud máte právní problém, navštivte [ Právní poradna na NYXu - aneb právnická první pomoc ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALLEKTO --- 10:01:16 14.10.2016
horší je to u malých oddělení, kde je jasný jeden nadřízený a jedna pozice podřízeného :-)
??? --- 13:35:41 11.10.2016
ALLEKTO: No ve firmách, kde jsem, jsme to neřešili - ideál je tam napsat, že nadřízeným může být např. pracovník z competence project managementu nebo team leadera (v tomhle obsáhneš hned několik rolí, nikoho konkrétního nejmenuješ a máš jasně definovanou "šarži", můžeš v pohodě uvést obě nebo další role / pozice, které se jsou v roli nadřízeného akceptovatelné) - totéž jsem doporučila jim - že to má být "mistr" (pokud šlo o člověka z výrobu) nebo "team leader".
ALLEKTO --- 11:17:36 11.10.2016
???: no to se nám taky stalo, a jak jste to řešili?
ZABITULKA: u nás na co se nepřijde se neřeší, ale já jsem třeba jako personalista takové věci aktivně řešila sama, :-) třeba že je v tom bordel, tak jsem to nadnesla nadřízené a pak jsme to začaly s kolegyněmi řešit, aby se to srovnalo,,, teda když byl čas, asi po půl roce,, páč tam byly vždy jiné věci, co hořely, to bylo na okurkovou sezonu :_)
SMRGL --- 12:18:24 8.10.2016
Udělejte to co nejjednodužšeji ;)
ZABITULKA --- 7:15:47 8.10.2016
???: To se nám právě stalo,provedli jsme organizční změnu,přejmenovali některé pozice a už to nesedí. Jenže je možné,že tu změnu struktury provedeme znovu. A měnit kvůli tomu většinu pracovních náplni se nám asi nechce,přijde mi to jako zbytečné papírování. Takže pokud noln orace lze psat bez nzvu ndrazene pozice,nebo se v tom dokumentu lze odkazat n organzacni strukturu,bylo by to fajn a asi nkonec nejjednodussi pro nas.
??? --- 22:38:56 7.10.2016
ZABITULKA: I s těmi názvy pozic nadřízených si můžeš naběhnout.
U nás je to prakticky nerealizovatelné kvůli obsazování na projektech. A na co jsme tak u známých narazili třeba i ve výrobě - postačí, když dojde k nějaké šarádě dejme tomu na účtárně kvůli "návratům" z rodičovské a možnosti propuštění dané zaměstnankyně pro "nadbytečnost", kdy bylo potřeba její nástupkyni pozměnit název pozice, a jsou ty "jistoty" v popisech pozic opět v háji.
MILUNI --- 19:04:39 7.10.2016
ZABITULKA: Mame to tak nastaveny od zacatku, co jsme popisy zavedli. U nas je vytvorili primi nadrizeni, nektere jsou dost specificke. Do nedavna bylo HR 1 osoba a lidi 250, to se nedalo stihat.
ZABITULKA --- 18:56:16 7.10.2016
MILUNI: A kdo je za to u vas zodpovedny? Za kontrolu toho,aby to bylo spravne. Personalista,predpokladam,ze? Potrebuje k tomu pokyn nadrizeneho? (Mame v organizaci dost neloajalni personalistku,ktera neudela nic,co nema prikazem,sama od sebe takoveto veci ale neresi a ja si ted myslim,ze toto by mel byt jeji ukol
MILUNI --- 18:36:27 7.10.2016
ZABITULKA: Doporucuju jen nazev pozice nadrizeneho. Taky to nemame jmenovite, to bych se z toho zblaznila, kdybych to mela predelavat pri kazde organizacni zmene nebo vymene cloveka na pozici
ALLEKTO --- 8:00:18 7.10.2016
nutné to není, ale je to lepší,, tedy jen ta pozice, ne přímo jmenovitě, je lepší to předělat, aby do budocna byl klid