Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BIRK --- 12:04:24 25.9.2012
PITEL: radeji bych zustal nohama na zemi a psal bych to popisne nez tahle oslava duchovna a newage zaroven...na me je to moc sladky sorry
DOOMBRINGER --- 16:25:47 22.9.2012
PITEL: Uz prvni veta me odradila od cteni, sorry.. :)
PITEL --- 13:03:09 22.9.2012
mam za ukol napsat clanek o Caminu, takze sem davam beta verzi:


Camino di Santiago
To podstatné, žhnoucí jádro, stejně nejde vystihnout. Prostě to každý musí zažít sám, na vlastní kůži, na vlastní duši. Jak byste popisovali život někomu, kdo nikdy nežil? Tak vzdálené od běžné reality, že neexistují slova, kterými by se dalo popsat. Rozum zůstává stát… Je to jako…
Zemřít. Nechat život za sebou, všechno co nás v něm utváří, odrazit se a skočit.
Znovu se narodit. Na cestě. Jít a jít a jen zírat na zázraky, které za oponou osobnosti zůstávají skryty. S jasným vědomím, že to všechno, už odněkud, přeci tak dobře, znám.
Kamarád měl takový hezký příměr k puzzle. Být jedním z dílků, kterého utváří do značné míry ostatní, okolní, tak, aby mezi ně pasoval. Po cestě pak ostatní zmizí a člověk se transformuje do podoby, která je mu ryzí. Fluidní okolí to dovoluje. A tak se stane skutečným, sám sebou.
Jenže všechno jednou končí a po týdnech putování, jdouc vstříc cíli cesty, přichází uvědomění, že se blíží další smrt.
Jediné co skutečně mám, je tento okamžik. Děkuju. Miluju Tě.
Odevzdat se, znovu za sebou spálit mosty, prožít nejkrásnější západ slunce na konci světa a…
Znovu se narodit. Do starého puzzle. Ale jiný. S vědomím, jak snadné je změnit svět.
A to pak skutečně udělat.
MIGHT --- 12:35:35 20.9.2012
Camino 2x 800km v keen sandálech (a ponožkách) ... :)
YELENKA --- 15:29:04 28.8.2012
BEHEMOT: Ja usla ve velmi kvalitnich Tevach prvnich 200km, pak velmi kvalitni Tevy letely do kose a rychle jsem bezela koupit pevne boty na zbylych 800.. V sandalek uz bych v zivote nesla, pac jak pise Doombringer - ono, kdyz "trosku pobolivaji kolena" taky asi nebude uplne pohodlny.. ;)
V dubnu vyrazim z Cech a jedine v poradnych kotnikacich ;)
DOOMBRINGER --- 9:14:08 28.8.2012
ADRIANALABELLA: Pokud ale jdes v zime, urcite vem boty. ;)
ADRIANALABELLA --- 21:47:41 27.8.2012
DOOMBRINGER: Tak to jsem z toho jelen. První etapy severní cesty jsem shledala vhodné pro cepín a mačky, a tady frája v sandálech dojde až do Santiaga. =)

Holt asi bude muset
BEHEMOT: zvážit, jestli je drsňák, nebo není.
DOOMBRINGER --- 20:03:53 27.8.2012
BEHEMOT: Never tady tem pohadkam, co ti tady kukaji. V zakladnich tevach (a velmi kvalitnich ponozkach) jsem odesel cele camino bez jedineho puchyre a problemu.
Jen jsem se kvuli nedostatecnemu tlumeni musel pohybovat co nejvice mimo asfalt, protoze po cca 3km po asfaltu me zacaly pobolivat kolena. Po presunu na nezpevnenou krajnici bolest hned ustoupila. Vsichni kdo sli v sandalu meli stejne pocity a ti kdo sli v botach, tak jen tise zavideli, kdyz propichovali puchyre jehlou s niti.. :)
Pokud prsi, tak jen sundas ponozky a pritahnes sandal a jde se taky celkem pohodlne.
Ale pokud jdes v zimnich vlhkych mesicich, tak bych asi volil boty.
WILD_A --- 17:16:13 27.8.2012
BEHEMOT: Zaklad je imo proslapla bota je skoro jedno jaka ,ja mam takovy trekovy na lehky tury a nemel jsem ani jeden puchejr, ale mel jsem v nich uz odchozeno par set km ... v zime je hnusne a snih tam uz se pohorky vyplatej jinak jsou imho zbytecne moc. Potkal jsem nekolik lidi v bezeckejch teniskach a byli spokojeny, ale zase meli je dobre proslaply.
ADRIANALABELLA --- 17:04:53 27.8.2012
BEHEMOT: Hodně záleží na tom, kterou cestou se vydáš, na severní trase pohorky nejsou vůbec od věci. Na rovný úseky jsem já měla sandály od Keenu s uzavřenou špičkou a byla to nejlepší volba, ty boty miluju, pohodlný, uschnou za pět minut, jsou dost pevný, člověk si neokope prsty a klenbu udrží. Nicméně na zimu určitě ne, ve vyšších polohách sněží, jinak furt prší a je dost zima. Pohodlný pohorky jsou asi sázka na jistotu. Boty na běhání nebrat, potkala jsem i chodce profíky, kteří zvládli čtyřicetikilometrové etapy v pantoflích, ale to je asi jiná liga, než běžný poutník a ti ostatní, co šli v obyčejných sandálech nebo běžeckých botách, trpěli jak zvěř a cestou je stejně vyhazovali a nakupovali pořádný boty.
Investice do nákupu bot se vyplatí, pár dní na Caminu v blbejch botech a může se ti stát, že tě to vyřadí na několik dní, nebo i úplně.