Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIGHT --- 15:03:00 28.6.2008
MIGHT: Hm tak sem to ani nedokoukal, moc mě to nebavilo a bylo to o caminu portugés..
TLACHAC --- 8:23:25 27.6.2008
HARKONEN: po tech letacich se budu urcite divat ...diky
HARKONEN --- 11:50:03 26.6.2008
SHARQUITA: Jen bych chtel podotknout, ze od dob Franca se ve spanelsku stopem nejezdilo, tudiz na to nikdo zvyklej nejni. Je to otazka jakesi otevrenosti modernimu ziti, kdyz te nekdo vezme.
HARKONEN --- 11:47:59 26.6.2008
TLACHAC: Rozhodne bych ti doporucil jit na sever do Muxia, nebo se jit podivat po pobrezi smerem na jih. Na jiznim vybežku cap finistere se nachazi stary hrbitov de nuestra segniora Maria, kde naleznes kamenne desky s napisy, ktere ti mohou prozradit mnoho i o tobe samem, ale hlavne o ceste samotne. Po ceste je jinak drtiva vetsina dulezitych mist umyslne usetrena poutniho navalu a tak je dobre jit s otevrenym srdcem a ocima - a snad se i dozvis o necem navic. Ve finistere ma jeden kamaad dum, kde nechava poutniky bydlet za malou dotaci - dobrovolnou... Blizsi info poskytnu komukoliv, kdo bude temer u cile a ozve se mi. Rozhodne jsme roznesli letaky po vsech albergues od Burgosu do Santiaga. Jmenuje se miguel.

Jeden z nazoru jednoho poutnika, ktereho jsem dovedl do Valello de silencio pobliz Ponferrady je, ze tam prave je konec sveta. Mimojine stoji za den cesty, kdyz spatris nekolik tisic let stary Tis, ktery svou vitalitou a vyskou a mohutnosti predci vsechny stare stromy, ktere jsem doposud videl. Je toho fuuuuura... Buen Camino - Ultreia Siseia...
ZELENY_CAJ --- 13:05:03 24.6.2008
TLACHAC: ja sem ve spanelsku stopoval v pohode, proste jak te stve ze stojis 3hodky tak to musis vytesnit a vydrzet:) ale vetsinou dobri lide a moc sem necekal. Samozrejme, zasekat na stopu se da vsude, ale ve spanelsku, na rozdil od italie, bych to nenazval pravidlem.
TLACHAC --- 11:59:57 23.6.2008
HARKONEN: ve Finisteře je dobré úplně skončit a vrátit se? nebo stojí za to se v té oblasti někam podívat či toulat dál (jasné že dál na západ už to nejde :) )?
REVAN --- 11:01:17 23.6.2008
TLACHAC: taky jsem stopoval v dobe 6-10 let zpátky, ale tuhle dobu už si můžeš vážně tak akorát připomenout :( Vystát až hodinu u silnice nebylo příjemné, ale ještě to šlo. Co jsem zkoušel nedávno párkrát stopa, tak jsem to většinou po dvou hodinách zabalil. mluvím tedy o stopu u nás v čechách - lidi jsou teď víc sobeký a nedůvěřivý. To bylo takové postesknutí :(
Po Evropě to snad ještě jde normálně. I když Španělé prý nejsou zvyklí na stop. Já jsem jel zpátky s jednou skupinou z křesťanské komunity, co tam měli mikrobus. Ty jsem ale nestopnul, přidal jsem se k nim už cestou a část Camina jsem šel s nimi.
HARKONEN --- 12:28:12 22.6.2008
Já bych si za cíl zvolil ne Santiago, ale Finisteru... V Santiagu je příliš mnoho turismu... ve Finisteře, alespoň pocítíš, že tvá cesta končí. :)
SHARQUITA --- 15:04:01 20.6.2008
TLACHAC: Spanele nejsou zvykli brat stopare, ale delaji samozrejme vyjimky, ja mam zkusenost dobrou, ale zase jsem holka...to taky hraje urcitou roli a my jsme tenkrat byly dve. Na druhou stranu si myslim, ze oni na poutniky dost daji a na "Camino" jsou patricne hrdi.