Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JEZINKA --- 15:46:26 18.6.2008
vstup bude zdarma pro všechny diváky!
 
díky! mějte se, těšim se na hojnou účast

 

Tomáš Kůs - SLAM POETRY - tel. 732 35 56
14
 
_______________________________________________________
Hypermarket Film a o.s. Fléda uvádí

SLAM POETRY EXHIBICE aneb bitva
básníků

25. 6. 2008 od 19h v NoD Roxy, Praha
- vstup zdarma!

Bohdan Bláhovec
(Plzeň), Jaro Cossiga (Praha), René Jahoda (Praha),
Jan Jílek (Olomouc), Vašek Formánek (Ústí n.L.),

Hannah Hallerová (Praha), Nejhodnější Michal
(Plzeň)...
 
moderuje Jakub Žáček
________________________________________________________
 
v příloze tisková zpráva: Klusák
s Remundou zvou publikum zdarma na slam
poetry

JEZINKA --- 15:46:09 18.6.2008
takže, je to trochu na rychlo, ale:
Klusák s Remundou zvou publikum zdarma na slam poetry

PRAHA – Experimentální prostor NoD Roxy se již poněkolikáté promění v básnický ring. 25.června se totiž stane dějištěm Slam poetry exhibice - jinými slovy neotřelé soutěže v interpretaci autorského básnického textu. Tentokrát se chystají ovládnout místní podium ti nejlepší slameři, kteří se v posledních letech v ČR objevili, aby předvedli své umění nejen před publikem, které je nedílnou součástí atmosféry slamových akcí, ale i před okem filmových kamer. Akci pořádá v rámci širšího chystaného projektu společnost Hypermarket Film a o. s. Fléda.

Fandové „živé poezie“ si již zvykli na každoroční pořádání celostátní soutěže ve slam poetry - tedy soutěže v interpretaci vlastního básnického textu, v níž jde hlavně o získání přízně publika. Publikum je totiž jediným porotcem a hnacím motorem výkonů vystupujících, kteří se na podiu utkávají v téměř sportovní atmosféře svázáni jen několika málo pravidly (časový limit, vlastní text a nepoužití žádné rekvizity). Mezi těmito pravidly a za vkladu rytmu, mimiky či pohybu zhmotňují přímo před diváky svoji poezii, která často jedinečně vzniká a také zaniká v daném okamžiku a v daném místě. Celostátní soutěž probíhá v 10 městech po celé ČR, přičemž vítěz celostátního kola si každoročně odnáší 30.000 Kč.

Domácí scéna slam poetry však představuje i pořádání slamových exhibic, které se od hlavní soutěže liší především tím, že interpreti jsou do exhibice speciálně zváni. Zatímco v rámci celostátní soutěže byli diváci v jednotlivých regionech zvyklí na to, že na podiu může vystoupit absolutně každý, v rámci chystané exhibice, která se uskuteční 25.června v pražském NoD Roxy, budou moci fandit nejúspěšnějším českým slamerům posledních měsíců. Ti se pro tento večer sjedou z Prahy, Ústí nad Labem, Plzně či Olomouce.

Patrně s největšími zkušenostmi se na podiu bude moci chlubit Bohdan Bláhovec - vítěz celostátního kola z roku 2005, který se od té doby stal úspěšným účastníkem několika mezinárodních slamových akcí. Neodmyslitelným soupeřem mu bude René Jahoda, jemuž se podařilo Bláhovce již několikrát porazit a kterému až neuvěřitelně těsně unikly již dva celostátní tituly. Dalším statečným bude Václav Formánek z Ústí nad Labem - třetí z celostátního finále 2007 a jediný komu se doposud na finále podařilo získat od diváků za jeden text prakticky plný počet bodů. Dalšími účinkujícími budou úspěšní borci Jan Jílek z Olomouce nebo beatboxový přeborník Jaro Cossiga.

Akci, jíž bude svérazně provázet moderátor a herec Jakub Žáček, pořádají ve spolupráci s o.s. Fléda filmaři Vít Klusák a Filip Remunda ze společnosti Hypermarket Film. Celý večer bude v rámci chystaného širšího projektu natáčen na filmové kamery, přičemž vstupné zůstane zdarma!

„Ideální slamový výkon je symbiotickým dílem interpreta a publika, nebo atmosféry, chcete-li. Na slamu vzniká několik oboustranných napětí. Napětí mezi situací a jejími účastníky. Napětí mezi myšlenkou a vyřčeným slovem. Napětí mezi slamerem a divákem. Někde v těchto momentálních třecích plochách občas zajiskří jedinečný poetický moment,“ říká Bohdan Bláhovec a pokračuje: „Kdybych měl slam poetry k něčemu přirovnat - přirovnám ji k vaření. Nerad vařím podle receptů. Mám rád dobrodružství, když se přesvědčím, jaké mám doma suroviny, rozpálím olej a začnu se seznamovat s kuchyní a s tím, co v ní najdu... Vím, jaké jídlo chci vařit, protože vím, co doma mám, ale současně také improvizuji.“

Bitva básníků - slam poetry proběhne v pražském klubu NoD Roxy dne 25. června od 19h.
více informací, rozhovory s nejlepšími českými slamery a profesionální fotografie v tiskové kvalitě ochotně dodá:
Tomáš T. Kůs, tel. 732 35 56 14, tomastkus@centrum.cz , slam.praha@centrum.cz a Lenka Zogatová, tel. 775 376 012 os@fleda.cz, www.slampoetry.cz
video z celostátního finále (Bláhovec, Foll, Formánek...) na http://aktualne.centrum.cz/video/?id=116289
JEZINKA --- 11:47:35 5.6.2008
teda, tak on vystupuje v aberdeen i glasgow a nenapadne ho zajet taky do edinburghu? tam bych na něj jel asi nejradši. ale jinaxi spíš počkám až z toho bude nějaký video na you tube:)
STEVIE --- 23:11:24 4.6.2008
STEVIE: jako damy a panove listek 19 liber + za 4 libry ti ho poslou postou az do cech, seriozne premejslim ze pojedu
STEVIE --- 23:01:17 4.6.2008
http://www.mickperrin.com/dylanmoran2008_dates.htm

na podzim jedem vsichni do anglie! :)
STEVIE --- 23:24:33 10.5.2008
nema nekdo titulky, jakykoliv na Like Totally od Morana?
JEZINKA --- 23:28:58 6.5.2008
JEZINKA --- 18:34:33 1.5.2008
JAMAICAN STAND UP COMEDY
http://www.youtube.com/watch?v=FVayTTc0KX0

rozumíte mu někdo? (ne že by to nebylo vtipný:)
JEZINKA --- 18:27:34 1.5.2008
JOHNY_G: dííííky moc