Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MAGIC THE GATHERING : Kupte si single karty primo od vyrobce!
MATHES
[https://images.ctfassets.net/ryplwhabvmmk/5GDjnA9U2qrdIV0Pyd1kBK/ed022a1d3f327063c14fbfe113411fe9/MC6-Strasky-Trophy.jpg]
spoiler - klikni sem

PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

[ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RORSCHACH --- 10:32:57 9.12.2019
LUKEH: Třeba jim ani tak nešlo o ten poker, ale o to dostat ty lidi do kasína. Znám lidi, co jsou schopný jít na turnaj za pár stovek/tisíc a mezitím nechat 20k na ruletě :)
JOHNNYCAGE --- 9:25:22 9.12.2019
PSYCHO: Judge proma, ten soví tuleň je novej znak pro judge karty (ten se mi moc nelíbí). Jedna z mála forem prom/reprintů který si myslim že jsou ok...
CHOBOT --- 14:24:37 7.12.2019
zajimaci, diky za info
LUKEH --- 14:20:28 7.12.2019
CHOBOT: a pozor, ne bude, ale už je klasifikováný jako hazardní hra. Od 1.1.2017.
LUKEH --- 14:19:32 7.12.2019
CHOBOT: pokud pořádáš turnaj, ale neděláš to za účelem zisku, tzn na výhrách vyplatíš více nebo stejně jako vybereš na vstupném, tak se na tebe hazardní zákon nevztahuje. Takže to by zachránilo alespoň něco. Všechno kde by se pořadatel snažil o zisk bude velmi problémové, spíš nemožné uspořádat. A i tak je problém s lidma pod 18 let atd.

Jestli myslíš clo na boostery, tak to se teď řeší v rámci té gaming skupiny. Booster je něco podobného jako lootbox. Platíš nějaké peníze a dostáváš něco co může mít vyšší nebo nižší hodnotu, náhodně. Jak naložit s podobnými věcmi je právě úkol té pracovní skupiny v EU/MF. Berou to jako jakýsi náběh k hazardu přes hry, navíc dostupný pro mladistvé. Ale to má hooooodně daleko k realizaci. Teď o tom nedávno byla konference v Praze. Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti se teď docela zaměřuje na online hry a vůbec závislosti související s používáním internetu.

Hazardní zákon se bude novelizovat za cca 3-4 roky podle plánu MF. Pokud je někdo v MtG komunitě aktivni, tak je možné s MF debatovat a navrhovat jak by to mělo být. Ale chce to mít založenou nějakou asociaci s co nejvíce členy.
My to už pár let děláme za poker a po cca 3 letech se nám podařilo dosáhnout nějaké změny k lepšímu. A jsme přizváni i k tvorbě té chystané novely.

CHOBOT --- 9:54:18 7.12.2019
a tedy velký turnaje vem čert, ale nebude problém i to, že pokud budou mtg klasifikovaný jako hazardní hra, bude na to udělená jiná, podstatně vyšší daň/clo/whatever?
LUKEH --- 20:19:50 6.12.2019
LUKEH: nějaký drafty přímo v prostorách PSP už proběhly no :)
LUKEH --- 20:19:20 6.12.2019
RORSCHACH: Magic je samozřejmě na okraji zájmu z finačního hlediska, ale to poker taky - pro představu poker dělá asi 0,1% obejmu peněz v hazardních hrách hraných v ČR. Nevím jak moc se snažila kasinová lobby tlačit na poker kluby, ale problém pro MtG budou spíše celníci.
Je jich údajně až 2x tolik než by jich bylo potřeba a musejí si ospravedlnit svoji existenci. Takže je potřeba vždycky najít něco, co se dá čas od času zkontrolovat a udělit za to nějaká pokuta. Takže MtG by se jednou mohl stát cílem. Nebo nějaké udání na pořadatele GP pokud by jik někdo chtěl škodit.
Případně ty iniciativy MF ve směru k hazardu a hrám, řeší se lootboxy v online hrách a podobné věci. Pár her už u nás nefunguje, nebo musí fungovat v pozměněné verzi, protože obsahovaly něco co připomínalo hazard.
Myslím že v nejbližší době nic nehrozí, ale realita prostě je, že pořádání GP je tady porušování zákona a je otázka času, kdy si na to nějakej aktivní blbec posvítí...

KUTAS --- 19:25:27 6.12.2019
RORSCHACH: tak ona je taky jistá mtg lobby přímo v PS :)
RORSCHACH --- 19:17:16 6.12.2019
Tak hlavní rozdíl MTG proti pokeru je v tom, že se na tom nedá nic vydělat. Takže tu není silná kasínová lobby, co by tlačila na poslance a ministerstvo a snažila se nahnat MTG hráče z klubů do kasín.

Jinak MKM to s těma turnajema v Německu vyřešil lišácky, ceny jsou sice v €, ale je to jen kupón na jejich stránku. Zatím jim to prochází, tak uvidíme, jestli si na ně někdo neposvítí :)