Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Politické alternativy a jejich příznivci
THE_MIRACLE

Vítejte na diskuzi pro lidi, kteří již nejsou ochotni volit "menší zlo" v podobě velkých stran, které to právě nek**ví...

Volte malé strany, jedině tak se může něco změnit!

[http://files.volby-cr.cz/200000018-00f3e0136d/vtipy_lichy_politika.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RADIQAL --- 16:08:31 7.12.2011
Cyber feudalismus, cyber oligarchie, smradlavá mrtvola sociálního státu a další koncepty, vám poodhalí tento 80 minutový záznam intelektuální ekvilibristiky.

Plan B radio show: ZÁZNAM: utopiana 2012, díl 2, host Erik
http://planbradioshow.blogspot.com/2011/12/zaznam-utopiana-2012-dil-2-host-erik.html
XCHAOS --- 14:26:14 6.12.2011
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/babis-dostal-dvojitou-nakladacku
Babiš dobře ví, jak se obchoduje se státem, protože většina jeho nejvýnosnějších aktiv při budování impéria připlula pod křídla Agrofertu ze státního přístavu a za okolností, které jsou obdobně nejasné a nedovysvětlené jako Babišovy dnešní řeči o Palermu všude kolem nás. Opravdu chce využít tuhle svoji zkušenost k boji proti korupci? Zatím to spíše vypadá jako válka klanů o křeslo palermského starosty.

„Z tohoto pohledu tak například nyní dává větší logiku Babišova loňská investice do rozjezdu zpravodajského serveru Česká pozice, který teď věnuje hodně energie pravidelným – a pochvalným – informacím o jeho aktivitách,“ píše Kundra.

Tak teď babo raď... negativní reklama je taky reklama? :-)
XCHAOS --- 10:31:40 29.11.2011
THE_MIRACLE: bohužel... situace v politice (stejně jako u řady jiných lidských aktivit) je prostě takové, že "slušní" dělají křoví těm průbojnějším. to je obecný princip.. vyplývá s dynamiky mezilidských vztahů.

co s tím dělat, netuším. u Pirátů jakési "usazování neprůbojných slušných" u dna bude možné dříve nebo později pozorovat taky... vše ostatní by byla utopie. Co s tím, nevím. Poraďte!
THE_MIRACLE --- 7:04:27 29.11.2011
RADIQAL: no ja do parlamentu nakonec volil prave zelene. Sice s nimi v mnoha vecech nesouhlasim a kdyz byli v parlamentu, tak udelali spoustu veci, co bych resil jinak, nicmene mi pripadaji proste takovi slusni.

S Babisem uvidime, casu je dost...
RADIQAL --- 0:33:28 29.11.2011
THE_MIRACLE: hele, ja se zas nechal nachytat TOPkou. no big deal. V komunalnich sem tlačil zeleny a piraty, kterýžto obě strany maj v Brně sympatcky lidi, ale taky nic. Nebudu tě dal děsit katastrofickejma scenařema, ale dybys chtěl....viš kam se obrati ;)
XCHAOS --- 12:49:15 28.11.2011
Pokud chcete znát mojí (pirátskou) definici: stát je informační systém, vlastněný svými občany.
XCHAOS --- 12:48:41 28.11.2011
THE_MIRACLE: popravdě... nestojíme si pořád ještě tak špatně, pouze jsme v bodě, kdy nějaká změna je nutné - nebude dál žít "z podstaty".

současní politici vidí pro sebe největší profit v tom, že z ČR udělají "montovnu Evropy" - vesměs zemi, kde převládá nekvalifikovaná pracovní síla, procento VŠ vzdělaných v populaci je nízké, a tituly na ekonomických či právních školách si ještě navíc lze snadno zakoupit.

to je zlo: měli bychom se orientovat na hi-tech, a ne na to být levnou pracovní silou, ve které většina občanů je jen vyučených, a tak nějak "volí pravici, protože jí volí ten pivovarník Bernard".

ale současně - nejsme na tom tak zle i proto, že máme lidi jako je pivovarník Bernard. dobře, aspoň je proti korupci - to je nějaký základ. a možná ani ten Babiš není absolutní zlo... jenom je potřeba proboha tyhle lidi udržet v jejich branži, a nedovolit jim cpát jejich ekonomizující vize do politiky.

Politika je prostě jiný level organizace společnosti, než ekonomika. Ekonomika je důležitá, já sám dokonce byl nějaký čas ekonomicky úspěšný (v období růstu, jak jinak - v krizi to jde těžko, nebudu si hrát na to, že jsme dobadli dobře.... ale z trhu zrovna nás nejvíc vytlačují megakorporace s přístupem k masivním úvěrům .... kdyby se nadnárodním korporacím přístup k úvěrů zhoršil, tak drobní podnikatelé budou spíše prosperovat...). Ale ekonomika prostě není všechno.

Politik musí mít ekonomický program - ale taky musí vědět, kde jsou hranice, a to z obou stran. Tedy kde už se ekonomika do (demokratické) politiky cpát nemůže - a kde naopak on nesmí zasahovat do ekonomiky. U Babiše jsem si téměř jistý, že tyto hranice jsou mimo jeho rozlišovací schopnost. Stát prostě NENí firma.
THE_MIRACLE --- 12:42:07 28.11.2011
THE_MIRACLE: jinak receno... at tento stat vede klidne Snehurka a sedm trpasliku, kdyz to bude mit ten dusledek, ze se tu bude slusnejm lidem co delaj, vychovavaji deti a deublizuji ostatnim zit lepe. Mozna je to naivni, ale ja proste budu porad doufat...
THE_MIRACLE --- 12:38:57 28.11.2011
RADIQAL: pominuli sve zaslepeni, ze si jen tezko dovedu predstavit neco horsiho, nez co tu je ted (mysleno v civilizovanych meritkach, prosim aby me nikdo nechytal za slovo se somalskymi detmi a obcanskou valkou v Syrii). Ale je to muj pocit, nikomu ho nevnucuju. Ale ja proste zatim v tom vidim jistou sanci. Jak uz jsem psal, podobne jsem to videl s VV, ale cim vic se blizily volby, tim vice jsem byl presvedcen, ze to neni to prave. Treba to s Babisem dopadne stejne, ja budu doufat, ze ne...