Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Politické alternativy a jejich příznivci
THE_MIRACLE

Vítejte na diskuzi pro lidi, kteří již nejsou ochotni volit "menší zlo" v podobě velkých stran, které to právě nek**ví...

Volte malé strany, jedině tak se může něco změnit!

[http://files.volby-cr.cz/200000018-00f3e0136d/vtipy_lichy_politika.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 16:59:52 27.6.2009
KAILASH: no, je mi jasné, že ty míříš do svých oblíbených konzervativních vod, ale třeba daň z nemovitosti je u nás směšně nízká (sám ji platím ze zděděného privatizovaného bytu, že ... asi 3 Kč ročně z podílového vlastnictví pozemku :-), že se v tomto angažovat nechci. protože kopii pozemku, který někdo vlastní, si opravdu nejde udělat tak snadno, jako kopii třeba souboru na Internetu, tudíž vlastnictvím nemovitosti reálně dochází k alokaci omezeného zdroje (což není případ duševního vlastnictví), tak se v tomto angažovat nechci.

KAILASH: s tímto dílem souhlasím - na envoiromentalismu není nic levicového, neřeší spravedlivost a nespravdlivost, prostě jen řeší zachování životního prostředí jako takového - nezávisle na společnosti a jejím dělení na bohaté a chudé.

ale současně je to nespravedlivé i vůči bývalým levicovým aktivistům, kteří pochopili iluzornost svého snažení a přeorientovali se právě z levicových pozic směrem k těm enviromentálním. současně stoupenci skutečné (ne soc-dem, ne bolševické, tedy v podstatě anarchistické) levice jsou docela často vegani, apod., což je tedy velice silný mravní postoj (já sám nic takového nejsem, ale respektuju to).

rozlišuj tedy mezi gulášovým, vepřovým a kravaťáckým socialismem Paroubkova střihu - a mezi novou levicí orientovanou spíše na fazole a na tofu :-) mravní stanoviska této nové levice mají daleko větší hlavu a patu, než měl marxismus (zejména ve své para-religiózní formě, ve které se dostal k moci...)
KAILASH --- 0:08:02 27.6.2009
Vytrhněme ekologii ze spárů neomarxistů
"Vinou skupin, které redukovaly problém ochrany přírody na mediálně líbivý boj za jedno atraktivní téma, nebo naopak těch sil, které úspěšným poukazem na dogmatické postoje skupiny první prosazují obětování kvality bytí za bezohledný růst a bohatnutí arogantních nadnárodních společností získal pojem ekologie určitý pejorativní význam, nebo alespoň stigma zbytečného. Dnešní tzv. ekologická hnutí jsou jen zbytky radikálních osmašedesátníků a neomarxistů, kteří si z ochrany biodiverzity udělali obušek na nenáviděnou civilizaci. Přišel čas vrátit environmentální myšlení k jeho kořenům – konzervativní revoltě!"
http://deliandiver.org/2009/04/vytrhneme-ekologii-ze-sparu-neomarxistu.html
KAILASH --- 9:00:54 26.6.2009
XCHAOS:
Samozřejmě sdílení i "sdílení" mimo systém obchodní směny a kontroly vždy narazí na systém zákonů,
kterými chce stát získat z každého pohybu a nádechu člověka peníze pro sebe.
Nezáleží na pravicovo-levicových ideích. Každá vláda forma vlády za kapitalismu potřebu zachytit činnost člověka do sítě plateb a daní.

Možná byste mohli svúj program rozšířit o témata:
- zrušení plateb daně z nemovitostí
- zrušení plateb dědické daně
- zrušení plateb daně za vodu ( studny atp.)


Myslím že tím by se omezený dosah CPS na virtualni prostor preci jenom rozsiril.
XCHAOS --- 23:51:47 25.6.2009
KAILASH: ale on nikdo nechce nikomu brát, ani dávat - chceme umožnit lidem sdílet. to není ani braní, ani dávání. některé věci sdídet lze, jiné ne. filmy ovšem zrovna ano.

je vtipné, jak je ČPS obviňována ze "socialismu" - ale my nechceme zvyšovat daně, nechceme nikoho dotovat.. chceme jen lidem umožnit určité aktivity stojící zcela mimo systém obchodní směny a kontroly. (je samozřejmě sporné, zda Pirate Bay nebo Rapidshare nejsou v podstatě novými centry obchodní směny a kontroly, a zda vlastně státy celému hnutí výrazně nenapomáhají, pokud se zaměřují právě na tato centra)
KAILASH --- 10:32:34 25.6.2009
XCHAOS:
no vidim to na kratkodobou zalezitost. Volne stahovani a svoboda na internetu velmi malo zasahuje do dalsich a zasadnich aspektu zivota ve spolecnosti. Pokud tam bude par vyraznych osobnosti se skoro stejnymi nazory ( levice, liberal nebo pravice) tak snad by se to dalo ukocirovat na par let.

Jinak je vtipne - hlasi se hodne mladych priznivcu pravice co chteji bohatym brat a chudym davat :-)))
XCHAOS --- 8:22:47 25.6.2009
KAILASH: no ale k čemu je být společně v opozici ? :-) jinak ano, já osobně proti SZ nic nemám, ale většina členů strany bude mladších, a politicky se řadí spíše někam na "velice naivní pravici"... a třeba já jsem v ČPS jediný lehce jaderně skeptický... většina ČPS je silně projaderná (nebo aspoň na fóru tak hlasovali), což pro mě osobně bude docela problém (budu si muset připravit nějakou přednášku kdyby nedej bože ČPS chtěla vlastní energetickou politiku).

Už nyní se program ČPS výrazně odlišuje od toho stručného tříbodového programu těch Švédů, vícemě ty lidi se z toho snaží udělat normální politickou stranu...
KAILASH --- 1:20:22 25.6.2009
KAILASH --- 1:16:59 25.6.2009
XCHAOS: :-)))
stejne pujdete do vztahu se SZ
XCHAOS --- 21:45:53 24.6.2009
JINDRICH: nevím. já v neděli budu spoluzakládat Českou Pirátskou Stranu... SZ asi už pouštím z hlavy