Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Politické alternativy a jejich příznivci
THE_MIRACLE

Vítejte na diskuzi pro lidi, kteří již nejsou ochotni volit "menší zlo" v podobě velkých stran, které to právě nek**ví...

Volte malé strany, jedině tak se může něco změnit!

[http://files.volby-cr.cz/200000018-00f3e0136d/vtipy_lichy_politika.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 4:31:38 23.3.2009
ABS: hmm, já bych volil mezi (středově) liberální a enviromentalistickou stranou podle momentální situace a konkrétního programu - ale v současnosti je u nás SZ natolik doprava, že to asi je overhead. a úspěch SZ v těchto volbách pokládám za důležitý pro to, aby nepropadli v parlamentních volbách v roce 2010, protože to by dlouhodobě byl průšvih - možná jsou zatím relativně o ničem - ale musej v parlamentu zůstat, podle mě, a další schopný lidi se pak na ně už nabalej (doufejme).

nějakou libertariánsko-liberální stranu "proti daním" (tedy hlavně proti daňovému zatížení pracujících a střední třídy - tedy středově liberální...) si asi budu moci dovolit volit až v důchodu, obávám se. líbí se mi v USA název politické strany "Boston Tea Party".

u nás by byla vtipná třeba "malá strana proti větru", nebo tak něco :-)
ABS --- 12:46:57 20.3.2009
tak koho volit ve volbach do evropskeho parlamentu?
osobne pujdu dat hlas asi liberalove.cz . sice tusim moznost propadnuti hlasu, nicmene je mi to blizsi nez ostatni.
ABS --- 8:44:50 19.3.2009
JESSIEATREIDES: ja se jenom bavim tim, jak si tam par lidi hraje na tvrde narodovce pravicaky (proste obdivovatele VK). pokud jsou schopni uvazovat stylem snowboard, gramaticka chyba, dredy jsou levicacke musim se proste smat. pritom z pohledu cloveka, ktery vyznava opravdu liberalni myslenky o svete (pro mne neco ve stylu von Mises) jsou to proste tvrdi zastanci statu a statnich rozhodnuti. klasicti etatiste a pozitiviste. ve zkratce si mysli, ze jsou chytrejsi nez ostatni, coz je v mych ocich asi nejvetsi chyba mnoha lidi.

napr ja tam dostal ban za zminku o hayekovi :-) proti utokum socialistu se brani lehce, narcenim z bolsevismu. proti utoku z druhe strany (nehcci rikat zprava, snad spise ze strany libertarianu) zadnou obranu nemaji.
XCHAOS --- 5:34:52 19.3.2009
heleďte, já tyhle konferenci tedy asi opět přejmenuju.. je někdo proti ? :-)
XCHAOS --- 5:33:39 19.3.2009
JESSIEATREIDES: já jsem pochopil, že je to sranda, ale současně jsem se nemohl zbavit dojmu, že to část lidí bere smrtelně vážně... :-)
JESSIEATREIDES --- 23:30:35 18.3.2009
ABS: tys tu diskuzi o Klausovi evidentně vůbec nepochopil. ;o)))) lolíček
XCHAOS --- 22:49:34 23.2.2009
ABS: ano, polovina toho jsou rejpavé výpady. proto jsem tenhle veřejný klub nabídl příznivcům SZ, jako jednodušší řešení, než zakládání klubu úplně nového.

právě o dosavadních tématech deabta skoro úplně umřela, že jo.
ABS --- 21:10:35 23.2.2009
XCHAOS: ja mam takovy dojem, ze jeden thread o SZ uz na NYX je. A cist se to moc neda.
jinak co tyce SZ, cekal jsem od nich o neco vic. ale zas kdyz to porovnam s konkurenci :-), tak to je stale jeste dost dobre.
XCHAOS --- 21:01:46 23.2.2009
ABS: ano, já to vidím tak nějak podobně.

ale problém je, že potřebuju klub pro příznivce SZ, a popravdě... navzdory všemu, ještě jsem úplně nevzdal, že bych je teoreticky podporoval. i když samozřemě s výhradami, pořád se pokládám ještě za příznivce.

a hlavně o Popperově původním liberalismu - který sakra byl idologií/filosofií, která byla protiváhou nacismu a komunismu, ve své době - se toho tady moc neprodiskutovalo... takže co dál ?