Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Karel May
KARMA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KARMA --- 19:42:41 13.5.2016
Studie hudby v Mayovkách a ostatních westernech.

Filmová hudba - Filmové mayovky - Karel May
http://karel-may.majerco.net/filmove-mayovky/filmova-hudba/
PEGGYK --- 15:15:57 8.11.2011
ESPOO, to máš asi pravdu. Kdysi jsem někde četla, že dnes, kdy se mnohem víc cestuje, Amerika už není exotika, takže úspěch mají fimy z vesmíru a nebo z magického/jiného světa (Harry Potter, Pán prstenů, Narnie...).
Osobně si myslím, že tak jak nám (a několik generací před námi) mayovky ukazovaly, že člověk má stát na straně dobra a že lidé nejsou bílí nebo rudí, ale dobří nebo špatní a takové najdeš všude, tak dnes to dětem ukazuje třeba zrovna Harry Potter (lidé jsou v první řadě dobří nebo špatní a ne čarodějové nebo mudlové, ty i ty najdeš v obou světech), umírají i kladní hrdinové a člověk by měl vždycky hájit dobro.
Občas přemýšlím o tom, jak moc dnes lidé vnímají poselství knížek. Pro nás všechny byli Vinntou a Old Shatterhand jednoznačně kladní hrdinové, obdivovali jsme je a snad jsme se jim i chtěli podobat. Zatímco u HP jsem se setkala u některých jedinců se snahou celé to obrátit naruby a z lidí stojících na straně dobra udělat "zlouny". Což mě dost zaráží.
Mayovky (nejen ony) mě ovlivnily, dodnes mají u mne své místo v knihovně a občas se k nim vracím. A vím, že ještě budu - i když ve srovnání třeba s HP nebo Pánem prstenů působí poněkud naivně nebo jednoduše, ale doufám, že nezapadnou a zase někdo obev jejich kouzlo :-)
ESPOO --- 12:50:08 8.11.2011
PEGGYK: Jsou zvyklí na jiné typy filmů, jiné tempo příběhu, na dnešní filmy, které vypadají úplně jinak. A taky mají z čeho vybírat.
Pro nás byl Vinnetou západní a exotický. Pro ně je to starý naivní film.
PEGGYK --- 14:05:08 4.11.2011
Já se s dovolením vmísím. Na mayovkách (i když nejen na nich) jsem vyrostla. Zhltla jsem každou nejméně 5x a kdy v západoněmecké T dávali někteý film, byl to prostě svátek.
Dneska Karel May a jeho hrdinové jako by upadli v zapomnění. Kyž někteý z filmů vdí dnešní mladí, nechápou, co jsme "na tom měli", nebo je to vysloveně nudí.
Čím si myslíte, že to je?
A co pro koho z vás mayovky znamenaly?
ZURG --- 17:28:07 12.6.2008
ale je tu mrtvo :)
KARMA --- 22:01:21 11.6.2008
ale?
ZURG --- 16:46:04 11.6.2008
hmm malo mrvo tady. obrazek peknej, ale....