Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
THE_MIRACLE
Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy


[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/85/1385021_06ba83426e490902bd7a.jpg?name=kokot2.jpg]

"Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PHAILO --- 18:59:37 30.9.2015
DIVA: brždění právě zrychlujícího auta je obtížnější, než brždění auta o téže rychlosti, které právě nezrychluje
Pokud se zároveň snažíš brzdit a zároveň máš plyn na podlaze, pak uznávám, to je skutečně těžší. Jinak je to kravina.
??? --- 18:35:14 30.9.2015
DIVA: ???: jak se k tomu postavila ta PCR?
DIVA --- 18:00:17 30.9.2015
PHAILO: pokud uvažujeme čelní srážku dvou protijedoucích aut, pak jí nezabrání ubrždění toho pomalejšího z nich. brzdná dráha protijedoucího by byla v řádech desítek metrů. pokud jde o to vůbec se nenechat vytlačit, vyhýbala jsem se bezmála probíhající srážce, hrozící na ploše menší, než by byla moje brzdná dráha

-> brždění právě zrychlujícího auta je obtížnější, než brždění auta o téže rychlosti, které právě nezrychluje <-

je tohle něco s čím nesouhlasíš? nebo to jen záměrně ignoruješ
PHAILO --- 15:18:17 30.9.2015
DIVA: Brzdná dráha při rychlosti 25 km/h budou jednotky metrů. Na takto přehledném úseku v těchto rychlostech tedy těžko může nastat situace, kdy je třeba uhýbat do protisměru. Tedy buď jde o hysterii, anebo extrémní řidičskou neschopnost. Pokud jde o druhou možnost, pak je nepřijatelné riziko tvé řízení v provozu jako takové.
DIVA --- 15:16:07 30.9.2015
HAMSTER: abych předjížděla v protisměrném pruhu, vždycky nejprv koukám, jestli je v něm dost volného prostoru. kam nevidím, tam nevjíždím. ta rovná cesta v reálu mírně uhýbá doprava, kamion byl před námi tak akorát, že mě fakticky clonil. co se týče pravděpodobnosti, tak těch pravděpodobnějších situací, kdy ve skutečnosti nic nehrozí, se tam stalo tolik, že holt statisticky nutně došlo i k této méně pravděpodobné situaci, která snadno mohla skončit blbě

HAMSTER: možná máš pravdu. napadá tě nějaká vhodná úprava jen tak mezi řečí?

PHAILO: lépe česky "zákryt". tak vidíš, pro mě je jízda protisměrem, o kterém nemám přehled, nepřijatelné riziko. tak pokud tohle nazýváš hysterií, přeložil sis to správně .)
PHAILO --- 14:55:51 30.9.2015
DIVA: Jasně, v 25 to musí být úkol obtížný i pro Schumachera. Takové prasárny v tak šílené rychlosti! Mimochodem - co je optický stín?
HAMSTER --- 14:43:36 30.9.2015
DIVA: Zvýšený dohled není systémové řešení. Když někde lidi přecházej ulici, je potřeba jim tam udělat přechod, ne zábradlí. Pokud ta křižovatka není dost intuitivní, měla by se upravit.
HAMSTER --- 14:41:30 30.9.2015
DIVA: Na druhou stranu je to hooodně dlouhá a přehledná rovinka, kdyby v protisměru někdo jel, je velice nepravděpodobný, že bys o něm nevěděla nebo on že by nevěděl o tobě...
DIVA --- 14:30:40 30.9.2015
_MARKLAR: já ty náklaďáky naprosto chápu, všechny mé příspěvky jsou plné porozumění pro náklaďáky ;)

myslíš že nepomůže ani zvýšený dohled na pár dní a pak namátkový v následujících týdnech? kdyby tě živil tvůj řidičák, nebyl bys pak v tom místě opatrný? a jakou si představuješ tu stavební úpravu, která by věci případně pomohla?

PHAILO: vytlačil mě do protisměru, ve kterém se jezdí běžně osmdesát, do optického stínu náklaďáku. kdyby tam v tu chvíli někdo jel, s jistotou bychom se srazili. nejspíš si tu situaci představuješ jinak než proběhla, ale obávám se, že nejde o nedorozumění neúmyslné ,)
JOPS --- 13:29:37 30.9.2015
???: tak samozrejme prednost ma a co jsem zjistil, tak v Praze se s tim moc neserou, to tam proste na ferovku posilaji :)