Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
THE_MIRACLE
Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy


[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/85/1385021_06ba83426e490902bd7a.jpg?name=kokot2.jpg]

"Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOMBRIDER --- 14:44:38 21.9.2018
THE_MIRACLE: Určitě ano.
THE_MIRACLE --- 14:43:21 21.9.2018
pokud stojím na červenou a přijede vozidlo IZS či policie s majáky a není kam uhnout, případně by to způsobilo komplikace, můžu křižovatku opatrně projet a uvolnit tím cestu?
??? --- 16:31:29 18.9.2018
LOPIK: pokud se tam řidič na hlavní podívá, tak uvidí značku zóny, takže ví, že má přednost... a pokud tu značku nezná ani on, no, když dají přednost dva, je to menší průser, než když ani jeden :-)
LOPIK --- 16:21:57 18.9.2018
???: To vubecnerozporuju.. Ale tu krizovatku by neskodilo oznacit uz jen kvuli tomu ze i ten na hlavni muze vedet taky prd, jestli mu tam jede nekdo z obytny zony nebo zprava s prednosti..
??? --- 15:59:53 18.9.2018
LOPIK: ale značka "obytná zóna" prostě znamená "omezení rychlosti na 20km/h, pohyb chodců v silnici, zákaz stání mimo vyhrazená místa, při výjezdu dej přednost v jízdě" - narozdíl od kruháků, u kterých je to dvojí označení ze zákona, tady máš prostě jednu značku, kterou máš znát (to už bys mohl podobně dávat na každou značku začátek obce taky omezení rychlosti na 50, když už nepočítáš s tím, že řidiči značky a jejich význam znají)...

jinak u nás info o tom, co obytná zóna znamená, proběhne novinama cca jednou ročně, předpokládám, že v sousedních obcích, pokud noviny vydávají, taky. Lidi s tím tady žít umí, zón tu máme v celém širém okolí hodně (holt dobrá dojezdová vzdálenost do Prahy a nové rezidenční části obcí), jen občas se najde nějaký vůl, no...

Tadyten dostane večer sprdunk od šéfa (pokud tuším správně, majitel má ty auta asi dvě nebo tři, takže pokud mu někdo jedno z nich vážněji naboří, bude to pro něj znamenat velmi vážné provozní i finanční problémy), a bude si to pamatovat a příště si přednost ohlídá. Mission accomplished :-)
NE7RA --- 15:51:46 18.9.2018
LOPIK:
Nejdůležitější informací pro bezpečný výjezd z obytné zóny je skutečnost, že musíme dát přednost v jízdě všem vozidlům jedoucím po pozemní komunikaci, na kterou z obytné zóny vjíždíme. A pozor, přednost v jízdě dáváme nejen vozidlům. Více § 23 Vjíždění na pozemní komunikaci.

Povinnost dát přednost v jízdě vyplývá přímo z ustanovení zákona (mluvíme o tzv. obecné úpravě provozu), a tedy u výjezdu z obytné zóny nemusí být umístěna značka „Dej přednost v jízdě!“. Známe-li zákon, konkrétně již zmíněný § 23, pak je nám naše povinnost jasná.

Značka je významná i pro chodce. K další chůzi musí užívat především chodníku, popřípadě levé krajnice nebo levého okraje vozovky. Více § 53 Chůze.
LOPIK --- 15:46:51 18.9.2018
???: Máš samosebou pravdu, ale tohle by bylo lepší řešit na městským úřadě nebo kdo spravuje to označení - u podobných křižovatek by neměla chybět značka dej přednost/hlavní silnice..
Podobný jak hypotetickej neoznačkovanej kruhovej objezd, kdy by se měla pak měla dávat přednost zprava.
??? --- 15:43:34 18.9.2018
PNXNTDD: spousta veci je v USA jinak.... ja tohle srovnavani obecne nemam rad, protoze ti co tihle argumenty vytahuji si obvykle vypichnou jen jednu drobnost, kterou vytrhnou z kontextu tamnich pravidel - takove to klasicke, kterak pejsek s kocickou varili dort.
Protoze kdyz uz se chces bavit o USA, tak samozrejme ani tam nemas pravdu. Treba Kalifornie ci Hawaii ma limit pro kamion 89km/h... a na takovych Northern Mariana Islands mas jen 40km/h :-) V Alabame napr. plati omezeni 89 km/h pro kamion s nebezpecnym nakladem. Rozhodne neplati, ze by v USA plosne litali kamiony 110+... odlisnosti jsou i napric staty, casto se to lisi i podle silnice... a tys tu prezentaci tady samozrejme dost zjednodusil, zeano :-)
??? --- 15:41:47 18.9.2018
a zcela v rámci této diskuze, jela jsem teď vyzvednout děti ze škol/ky a málem mě sejmul řidič náklaďáku vyjíždějící z obytné zóny a ještě se se mnou a s jedním kolemjdoucím, který se mě zastal, zhádal, že značka konec obytné zóny nemá s předností nic společného a že jsem ho měla pustit já, když jsem ho měla zprava.

jsem svině, zapsala jsem si, pro koho jezdí, a nahlásila ho majiteli. Omluva mi je vcelku jedno, ale jestli tu ten člověk bude jezdit častěji (což asi bude, je to místní dopravce a očividně vozili něco na stavbu), tak je to o hubu, že příště už ve své neznalosti předpisů někoho nabourá doopravdy.
ADAMIRA --- 15:40:37 18.9.2018
RALI: A v tom s tebou nesouhlasím:
1) "a koho nezastavi prednostka, toho ani ta stopka..." - právě že ano
2) "ale to neni o znackach, ale o dementnich ridicich, ta prednostka je by mela mit uplne stejnej ucinek jako stopka" - nemá

aut oje smrtící zbran, spolehát se na to, že něco "by mělo něják fungovat..." je cesta do pekel