Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
THE_MIRACLE
Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy


[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/85/1385021_06ba83426e490902bd7a.jpg?name=kokot2.jpg]

"Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DIVA --- 14:08:18 22.7.2017
SAMOUT: pokuty za to jsou vysoke, bud klidny.
SAMOUT --- 13:57:30 22.7.2017
DIVA: Dvojnasobne? Za takovy bych daval naprosto likvidacni pokuty (tady odstav kamion, a dokud nezaplatis, tak na nej nesahej). I kdyz chapu, ze ridic je kolikrat ten posledni, kdo by za to mohl.
DIVA --- 13:45:09 22.7.2017
Zakony jsou celkem fuk, proste vis jak tvoje auto brzdi pri aktualni vaze nakladu. Ja kolikrat jezdim prevazena treba dvojnasobne ve spickach okolo velkych evropskych mest, kde se zasadne jezdi stylem plynule (treba stovkou) se pohybujici kolona, no holt si drzim navenek nesmyslnou fugu pred sebou. Jasne ze me predjizdeji, obcas nekdo i troubi a nadava a gestikuluje .) tak nejspis naprosto nechape dynamiku te masy co vezu za kabinou, co nadelam at se vztekne. Stejne tak obcas nekoho vystresuju tim, ze s nakladakem, ktery je naprazdno normalni silny vykonny stroj, spacham nejaky sviznejsi manevr, nedejbuh osobne jeho predjedu. Je holt terba pocitat s tim, ze ten pred tebou muze udelat naprosto cokoli, ty jsi v tom aute od toho, abys ho mel pod kontrolou a za vsech okolnosti ubrzdil. Je to nefer, zvlast kdyz se obcas odnekud vynori idiot co te supem predjede a vybrzdi, zazila jsem mockrat, no nic se neda delat, vitej ve svete lidi. Premyslej jak by bylo mozne tomu systemove predejit, pokud vubec, realita provozu je jaka je a nebude lepsi. Jsi profesionalni ridic, musis ridit tuplem dobre, zvlast kdyz ostatni ridi blbe. Zivot.
BIGHEAD --- 23:37:29 21.7.2017
JFM: Jo sory sem se sek ale stejne bezpecna vzadelenost je relevantni, kolikrat si myslis ze to je dost a stejne je to malo, zalezi na dementovi pred tebou, nic se nemeni na tom ze hlavni je hlavni a vedlejsi je vedlesi
PISKVOR --- 11:38:39 21.7.2017
JFM: ...a tam se ti vzápětí nacpe nějakej pretekár s kšiltem, kterýmu připadá, že tam máš moc místa a vešly by se tam aspoň tři auta.
SPM --- 10:11:55 21.7.2017
MVEK: no právě, já jsem snad ještě nepotkal auto, které by ten blinkr dalo dřív, než šláplo na brzdu...
MVEK --- 10:08:58 21.7.2017
SPM: Asi stejně blbě to řeší, protože by dotyční měli dát včas blinkr, nebo zpomalovat pozvolna, případně zpomalit až v odbočovacím pruhu, nebo rozšíření, ale bokem, kde se vejdou dvě auta vedle sebe.

Což mi připomíná, jak miluji ty, kteří při odbočování jsou uprostřed pravda jen jednoho značeného pruhu, ale není problém je objet, kdyby byli víc stranou (někdy napůl přes rozbitou krajnici, jindy kousek přes čáru do protisměru, ale v nejhorším krokem se pořád dá objet).
JFM --- 10:06:44 21.7.2017
BIGHEAD: 361/2000 sb., paragraf 19, odst. 1. Račte si přečíst. S náklaďákem nejezdím, ale s přeplněnou dodávkou nebo s těžkým vozíkem ano, a vżdycky si nechám dostatečný rozestup.
PHAILO --- 8:35:04 21.7.2017
CHEFF: Ono je něco jiného pouštět ve městě a uprostřed ničeho na hlavním tahu. Takhle už jsem byl dvakrát svědkem nehody, kterou to způsobilo. Když nějaký chytrák ve štrůdlu jedoucím 80 na hlavním tahu náhle zbrzdí na 0 a začne pouštět.
SPM --- 7:50:52 21.7.2017
CHEFF: tak třeba zrovna speciálně na jižní spojce mi přijde, že ty lidi na tom nájezdu čumí někam kdoví kam... Pouštěl jsem tam zrovna včera někoho za Štěrboholama v tom zúžení, kde on stál na stopce. Ta kolona aut se přede mnou prakticky zastavila, takže jak se zase rozjížděla, tak jsem akorát pustil brzdu a nechal to pomalu jet a bliknul - trvalo mu hodně dlouho, než mu to došlo a najel tam... a co si vybavuju loni, když to tam rozkopali, tak to vypadalo dost podobně - člověk to včas zpomalil, udělal mezeru, blikal a nic.

CHEFF: Hele nechci se přít, že spousta lidí zase pouští úplně nesmyslně, to je pravda. Ale jak v tom autobusu řešíš to, že ten před tebou chce z té hlavní odbočit a pak taky musí zastavit, protože buď dává přednost těm proti nebo musí dost zpomalit na to, aby odbočil.