Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
THE_MIRACLE
Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy


[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/85/1385021_06ba83426e490902bd7a.jpg?name=kokot2.jpg]

"Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPM --- 11:53:48 24.3.2017
MVEK: Ona těch obchodů taky spousta zaniká... na tu ledničku, bankomat, apod. to dost lidí ještě riskne, protože za těch 5 minut co tam stojí tě dost pravděpodobně asi fakt nechytnou. Ale jet tam na hodinu na oběd už lidi odradí spolehlivě...
MVEK --- 10:56:43 24.3.2017
Nicméně jestli se teď nepletu, že zastavení v modré zóně bez oprávnění je ošetřené stejně jako to zastavení v druhé řadě atd. za účelem vyložení/naložení nákladu a osob, tak buď si to někdo vykládal tady jinak, a teď je otázka, nakolik se má použít zdravý rozum (oboustranně, tedy ok, stavět tam kvůli penězům z bankomatu, cigárům, bagetě, novinám z trafiky není oprávněné, to si může řidič dojít nebo dojet někam, kde jde zastavit).
Nebo je někde chyba.
Protože to by musely zaniknout spousty obchodů, a domácností, protože by nebylo v podstatě reálné si nechat dovézt do modré zóny novou lednici apod., věci, které nejde nést/vézt na rudlu několik bloků nebo kilometrů od placeného parkoviště atp.
MVEK --- 10:40:44 24.3.2017
???: Vím, že to může vypadat, že mě těší poukazovat, žes udělala chybu, ale tak to není, já jsem tester, občas dělám i korektury a tak mám na paměti jiné čtenáře, kteří si pak mohli spojit definici se špatným pojmem. Kdyby nešlo o tohle, slovíčkařit nebudu.
??? --- 10:11:06 24.3.2017
MVEK: zastavit vozidlo je podle zákona zastavení nezávislé na vůli řidiče, pokud už chceš slovíčkařit.

"neprodlenému naložení nebo složení nákladu" rozhodně neznamená "zajdu si něco vyzvednout do obchodu a budu stát frontu", ale "zastavím, otevřu kufr, vyndám a nandám věci, zavřu a odjíždím". opravdu to nezahrnuje odcházení řidiče od vozidla někam do pryč. To, že to lidi dělají a že se to toleruje, neznamená, že to není jednání zákonem nedovolené.
MVEK --- 9:48:17 24.3.2017
???: A zastavit vozidlo není zastavit, i když tedy tvoje citace odpovídá zastavení, o kterém ten paragraf 25 mluví.
Jestli jsou peníze náklad mi přijde jako slovíčkaření, laicky jsou, jestli to ze zákona jednoznačně odporuje, to posoudit neumím. Nebo jestli jde o tu dobu? Tak pokud pojedu pro zboží do obchodu (vybrané, nebo i objednané), a budu tam muset stát frontu na zaplacení, tak to taky je doba nezbytně nutná k naložení. Jinak to zboží nenaložím. Totéž, pokud musím těžkou přepravku knih odnést někomu do bytu, a on chodí pomalu (důchodce) a čekáme na výtah, bude to chvíli trvat.

Netvrdím, že bych se kvůli tomu hádal s policií, té bych se slušně omluvil, že jinak to udělat nemohu, protože to a to. Netuším, kolik je nejnižší možná pokuta (která jim nepůjde do kapsy), ale mám dojem, jestli i za tohle není už nějaký bod, takže bych asi při neúspěchu trval na správním řízení.
??? --- 9:25:20 24.3.2017
HAMSTER: Takovej kripl se najde snad vsude, kde bydli vic jak dva lidi pohromade
VIRTUALVOID --- 6:29:07 24.3.2017
SPM: tvl, ten by bol v momente kripel...
HAMSTER --- 22:33:49 23.3.2017
Já se včera krátce mluvil s naší starostkou a dověděl sem se zajmavý věci jako například že tu přes ulici bydlí chlapík, co obchází sídliště a volá strážníky na špatně zaparkovaný auta a kontroluje si, že strážníci konají.. Dělá to 180 telefonátů jen za minulý měsíc. Sem docela čuměl......
??? --- 19:52:37 23.3.2017
SPM: tak na mě za parkování ve vyznačeném parkovišti v zóně místní volali policajty... jako jo, no, podle katastru to vyznačené parkoviště je na soukromém pozemku patřícím k bytovému domu, ovšem při parkování kontroluju značky a ne katastrální mapu, že.
Měla jsem tam to auto stát jedno odpoledne (když nám bagrovali příjezdovku), a stejně nějaký dobrák tu policii zavolal... teda to měli radost hlavně ti policajti, protože ti to měli jako zbytečný výjezd, neb když tam není značka soukromého parkoviště, tak co s tím. Takže mi sprostý lísteček za stěračem musel milý dobrák nechat sám (mám v tom domě známou se strategickým výhledem, tak mě později informovala).
SPM --- 19:26:21 23.3.2017
???: Peníze budou určitě taky náklad :-)

???: já za parkování v obytný zóně jednou dostal málem přes hubu :-) Obytná zóna, ve který byly celkem dva baráky a z toho ten první byl ještě ukázkový dům realitky. Pánovi v tom druhém (od kterého jsme byli dobrých 50m daleko) se nelíbilo, že jsme tam na ty dvě minuty zastavili a měl s tím nějaký problém. Když pak navzdory tomu, že chtěl, abysme vypadli, si nám stoupnul před auto, abysme nemohli nikam jet a začal rýt klíčem do kapoty, tak jsem mu řekl zcela upřímně, co si o něm myslím a už to bylo :-D