Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
THE_MIRACLE
Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy


[https://i.nyx.cz/files/00/00/13/85/1385021_06ba83426e490902bd7a.jpg?name=kokot2.jpg]

"Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SAMOUT --- 16:33:03 21.6.2017
MVEK: Pujde, akorat nenastoupis na Muzeu, ale budes muset jednu stanici v opacnym smeru na Mustek, a pak prestoupit smer Depo Hostivar. Ponekud otravne, uznavam.
MVEK --- 16:18:51 21.6.2017
Jinak tu diskuzi nechci otevírat, ale protože jsem ji dneska proletěl v kuse po týdnu mimo, tak mě pobavila v souvislosti s tímto článkem:
Z metra A Muzeum se v jednom směru nesvezete půl roku. Uzavřený bude i výstup k Andělu | Doprava | Lidovky.cz
http://byznys.lidovky.cz/...ena-bude-i-cast-cecka-1rr-/doprava.aspx?c=A170621_102040_ln-doprava_pave
Aneb půl roku to v jednom směru přes Václavák metrem ani nepůjde:-) (pomíjím možnost přestupu na Florenci).
PISKVOR --- 15:28:35 21.6.2017
MVEK: Koncernový určitě - oktávka i golf mají tlustý A sloupek, kvůli kterýmu se při levým odbočování kroutím jak žížala, protože je přes něj blbě vidět. Asi tam ten sloupek nějakou funkci ;) má, ale holt je to trochu nepraktický.
MVEK --- 15:25:29 21.6.2017
Ten Renault Captur nějaké okénko taky má, i když nemá plný trojúhelníkový tvar, je uřízlé. Ale já měl problém spíš víc dopředu, tedy přesně do serpentin nebo některých křižovatek. To je asi obecně problém tlustšího sloupku a protaženého skla (Felicia a prostě auta té a starší doby mají sklo s vyšším sklonem, takže tímhle směrem je ve výhledu ještě čelní sklo). Důvodem je možná tedy i dnes vyšší aerodynamika? Netuším.

Každopádně dobrý tip, na co si také dávat pozor, až si budu vybírat auto koupi.
SAMOUT --- 15:17:26 21.6.2017
SPM: Treba Ford S-Max tam ma okynko, nastesti, bo jinak bych treba v horach do serpentyny nemel sanci videt.
SPM --- 15:05:51 21.6.2017
MVEK: Hele, do Felicie se ta klimatizace taky dávala, jenom si to jako příplatkáč skoro nikdo nekoupil :-) Ale celkově mi přijde, že nová auta jsou horší a horší... respektive je tam čim dál tim víc a víc kokotin, které s autem ani nesouvisí, zato na těch věcech, co by člověk od auta čekal, se šetří víc a víc (řekl bych, že jednou z největších kokotin moderní doby jsou ty reproduktory ve výfuku a vibrační desky na motoru, aby majiteli alespoň po sluchu nebylo pořád připomínáno, že pod kapotou má maloobjemový motor ze sekačky). Sloupky podle mě jo, tloustnou. Nějakej takovej blbej pocit jsem měl z Passatu, když jsem ho měl půjčenej, že z toho bylo kulový vidět... a to byl snad ročník už před 2010, takže z dnešního pohledu už taky stará kraksna. Někde jsem viděl (tuším že u Caddyho třeba), že v tom sloupku bylo okénko, takže alespoň něco, byť to stejně byl malinkej průzor.
MVEK --- 14:52:49 21.6.2017
Jen takový výkřik do tmy po zkušenosti s autem z půjčovny - Renault Captur bych za Feldu vyměnil snad jedině kvůli klimatizaci. Stabilita mi přišla podobná, je z toho hůř vidět (sloupek), taky nic moc pro vysokého řidiče, navíc "inteligentní" serepetičky ovládání spíš zhoršují, protože se na to nedá spolehnout (asistent rozjezdu do kopce někdy sepne, někdy ne, přístrojovka hlásí, že mám zařadit ze 4 na 5, a přitom to i na tu čtyřku s pedálem na podlaze na dálnici ve stoupání sotva drží rychlost...) a nejlepší je potřeba dát jako velký budík stav nádrže:-) (druhý je otáčkoměr, tachometr je digitální velké číslo uprostřed)! A ta klimatizace taky nic moc (aspoň ta základní manuální), dozadu to sotva fouká, a vepředu lidi umrznou.


Což mě přivádí k otázce, má většina dnešních aut problém s tím, že do levotočivých zatáček není často vidět, protože tam zrovna překáží tlustý sloupek? Já vím, že to je asi daň za bezpečnost při nehodě, ale pokud to zvyšuje riziko střetu s něčím, tak nevím...
SPM --- 9:48:00 21.6.2017
IVANEM: Zrovna v tomhle místě to prakticky vždycky jsou nový škodovky z MB :-) A ještě víc jich je na exitu 8 z D10. Tam jich dneska zase stála celá kolona :-)
IVANEM --- 9:21:59 21.6.2017
SPM:
???: já jí nechci získat pro sebe, jen mě to zajímalo, protože takových aut bylo včera na dálnici mezi Hradcem Králové a Prahou asi 8. Moje rychlost necelých 130 a všichni kolem mě profičeli jak splašení.
??? --- 8:01:30 21.6.2017
IVANEM: tahle moznost padla uz s vyhlaskou 223/1997 - tedy jeste v dobach, kdy to nebylo omezovane zakonem...