Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
XCHAOS
/* Toto je klub především pro lidi, pro které je programování jednou z mnoha massive multiplayer online počítačových her, které lze hrát.
    V tomto klubu hrozí sémantická hereze a nezdravě vysoký obsah syntaktického cukru. Nevhodné pro algoritmické diabetiky.
    Od účastníků debaty se předpokládá automaticky přístup k instalovanému GNU C: sudo apt-get install build-essential
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
C (programovací jazyk)#C99 Heslo na české Wikipedii
Jazyk C - Základy praktického programování V Praze 2oo7 pro SSPŠ Tomáš Harvie Mudruňka a kolektiv - jak si programování v C představuje většina lidí
http://stevenkobes.com/ctest.html C Programming Puzzlers - nepouštějte se do flamewars v tomhle klubu, pokud neuhodnete aspoň polovinu správně!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://en.wikipedia.org/wiki/C99 C99 is a modern dialect of the C programming language.
http://cprogramminglanguage.net/ C programming language
http://cprogramminglanguage.net/c-programming-language-tutorial.aspx C programming language - úvod
http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_the_C_programming_language C makes it easy to shoot yourself in the foot. (ještě že ne do hlavy...)
http://en.wikipedia.org/wiki/C_preprocessor
http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc/Variadic-Macros.html C99 makra s proměnným počtem argumentů - __VA_ARGS__
http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc/ GNU C Compiler
http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc-4.2.2/gcc/Optimize-Options.html
http://bellard.org/tcc/ Tiny C Compiler - prý C99 compliant (min. umí __VA_ARGS__) - vhodný pro skriptování v C - umí #!/usr/bin/tcc -run
http://en.wikipedia.org/wiki/International_Obfuscated_C_Code_Contest - pokud jste neviděli tohle, tak jste ještě neviděli opravdu nečitelný C zdroják
http://bellard.org/otcc/ Obfuscated Tiny C Compiler - z tohohle vtípku vznikl Tiny C compiler
http://en.wikipedia.org/wiki/ANSI_C Jak se střelit do nohy standardizovaným způsobem.
http://eli-project.sourceforge.net/c_html/c.html ANSI C Specification
http://www.lysator.liu.se/c/ Různý ANSI C bordel
http://www.cs.rit.edu/~ats/books/ooc.pdf Object Oriented Programming with ANSI-C - a pak že to nejde
http://en.wikipedia.org/wiki/Longjmp co jsou to setjmp()/longjmp() knihovní funkce (pro všechny, podle kterých to bez C++ try { } catch() ... nejde)
http://groups.google.com/group/comp.lang.c++.moderated/browse_thread/thread/dcdc710c27f47c72 C neumí správně počítat (?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://www.fastcgi.com/ FastCGI is simple because it is actually CGI with only a few extensions.
http://www.metalshell.com/source_code/18/Mysql_Select.html How to do a simple connection and select with mysql
http://xmlsoft.org/ The XML C parser and toolkit of Gnome
http://curl.haxx.se/libcurl/ libcurl - the multiprotocol file transfer library
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
https://dev.arachne.cz/svn/cll1h SVN/Trac jazyka C<<1 (user-friendly nadstavba nad ANSI C99 - ve stylu JQuery vs. JavaScript)
Benchmark iterace a serializace stringů v různých jazycích vs. v C
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    moderátor se velice zhruba řídí zvyklostmi moderace, která kdysi platila v řadě konferencí sítě FidoNet ... C != 0xdead */
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAVIDOWITCH --- 14:05:50 28.6.2011
XCHAOS: Shell tim neco (nevyjimkovyho) handluje, napriklad. Ale co ja vim, ja sem windowsak :-)
XCHAOS --- 12:42:09 28.6.2011
heleďte jedu na dovolenou, asi ode mě budete mít chvíli klid. čau.
XCHAOS --- 12:41:56 28.6.2011
ISTEVE: tedy, to moje try { } je implementované právě pomocí setjmp/longjmp - takže těžko říct. na co se to používá jiného kromě odchytávání chyb hlouběji ve funkcích, to fakt nevím.
ISTEVE --- 19:53:28 27.6.2011
XCHAOS: Dovol mi vypichnot jeden bod: "goto a setjmp/longjmp is right out. | Místo toho je k dispozici struktur try { fail() } except() { } vzdáleně podobná C++, Javě nebo Pythonu, která jejich funkčnost plně nahrazuje,"

Opravdu si myslis, ze v C plne nahradis setjmp/longjmp pomoci try/fail/except ala exception handling v C++?
DAVIDOWITCH --- 16:05:12 27.6.2011
XCHAOS: Hele, koukals na ten link na pure C implementaci toho auto-release poolu? Podle mne to resi vesmes vsechno co se snazis vyresit ty, akorat to neni tak leaky abstraction.
REDGUY --- 14:47:34 27.6.2011
XCHAOS: napíšeš kód, který to vůbec neřeší - a když pak potřebuješ ten kód z nějakého důvodu zasmyčkovat (např. z CGI skriptu uděláš FastCGI skript, u webové aplikace) - tak tu smyčku celou dáš do jednoho velkého forget - Normalni clovek by si v takovehle situaci (kdyz uz by to chtel resit hnusnym hackem a ne spravne) napsal jednoduchej wrapper nad malloc, kterej by kazdej alokovanej blok pridal do nejakyho spojovyho seznamu a funkci, ktera by pak na konci te smycky vsechno v tom seznamu uvolnila. Jak to resi XChaos? Napise necitelny makra(*), ktery zmrzacej C a prinutej ho ridit se spoustou omezeni a vyjimek. Takhle vypada ta "inovace" ktere se tolik branim? 8)))

(*) samozrejme, ne "napise", ale "vysni si", protoze skutecna implementace neexistuje a dlouho existovat nebude. Kolik dalsich problemu se objevi az/pokud to napise, to je uplne jina kapitola. Ostatne, je to legracni kolik problemu jsem ti nasel v kodu, ktery jeste neexistuje 8))

XCHAOS --- 14:21:12 27.6.2011
REDGUY: éééééé... ty jo, asi takhle: napíšeš kód, který to vůbec neřeší - a když pak potřebuješ ten kód z nějakého důvodu zasmyčkovat (např. z CGI skriptu uděláš FastCGI skript, u webové aplikace) - tak tu smyčku celou dáš do jednoho velkého forget { } (a předtím inicializace proměnných té aplikace bude pochopitelně před tím forget { } ).

víceméně kdybys viděl desing-patterns pro které je to určené, tak by ti vše bylo jasnější (doufám). a neříkám, že nemáš svůj díl pravdy ! (představ si typicky načítání ze souboru - potřebuješ typicky většinu věcí zahodit, ale to co hledáš, ponechat v paměti, a neztrácet čas kopírováním.. já uvažuju o nějakém recycle(), které by dokázalo uvolnit paměť z kontextu ... jako že plošná dealokace by byla rychlá, ale existovala by možnost vyhodit i dílčí flák paměti, byť ne vždy by to bylo efektivní...)
REDGUY --- 14:05:17 27.6.2011
XCHAOS: jednoduše se paměť uvolní na konci programu ROFL. Cili tvoje oblibene leaky. Na co v tom pripade potrebujes vlastni knihovnu kdyz presne to same umi malloc sam ale fakt nechapu.

Prosim, neutikej od otazky: proc by kdokoliv krome tebe mel pouzivat alokaci pameti pres tve kontexty? Jak bys to propagoval? Je to slozitejsi, omezuje to, mrzaci to C, kde je vyhoda? (krome velmi osobniho "nemuzu pred Redguyem priznat ze to je na nic", samozrejme)
XCHAOS --- 13:56:33 27.6.2011
BTW precedentem pro "registraci něčeho, co se má udělat nakonec", je funkce atexit() které se předávají handlery na funkce které se mají zavolat při exit() .. v C prakticky každou slepou uličku už někdo prošlapal.

pokud udělám obecné queue() na zařazení čeho si do fronty, tak to bude velké dobro, protože pak by se to vykonalo při každém escape() z jakéhokoliv scope - v podstatě v céčku chybí nějaké "atbreak" a "atreturn", které by bylo ekvivalentní tomu atexit()
XCHAOS --- 13:52:49 27.6.2011
REDGUY: jednoduše se paměť uvolní na konci programu - asi jako když použiješ malloc() bez free() :-) (jak myslíš, že teď kompiluju ty svoje testovací progámky, když kontexty ještě nemám hotové ? :-)

takhle, jestli mi to přijde jednodušší... kdysi dávno mě C okouzlilo právě tím malým množstvím základních stavebních kamenů. teď mi ale přijde, že některé stavební kameny tam poněkud chybí... samozřejmě jsou lidi, co si radši všechno DIY stylem poslepují sami z deseti instrukcí a dvaceti kanonických knihovních funkcí, a jsou lidé, kteří nemají problém naučit se nějakých 200-300 příkazů a předdefinovaných funkcí v nějakém vyšším jazyce, s tím že ty knihovny pak "všechno dělají za ně" - a oni se mohou tvářit, že všechno dělají sami.

někdo vozí auto do servisu, někdo si je schopen většinu základních závad opravit sám - co víc k tomu chceš slyšet ? není důvod, proč by to v případě psaní kódu mělo být jinak: někdo to poslepuje z prefabrikovaných kompenent, a je spokojen, jak to vyřešil, někdo jiný zase chce rozumět úplně všemu a do detailů vše řešit sám.

já nikoho nesoudím, pouze cílím na "šedou zónu" mezi těmito dvěma extrémy.