Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Německá doga - klub pro chovatele i příznivce něžných obrů
GIO
Německá doga je Apollem mezi psy, neznám citlivější, jemnější a hravější zvíře. Má na jedné straně vlastnosti bojovníka a štváče, na druhé dušičku až dívčí jemnosti. Spojuje v sobě velikost a hrdost šlechtice, pružnost šermíře, krásu a statečnost dohromady. Tak jak se k doze chováte, takového psa budete mít. Doga nikdy nezapomene a těžko odpouští...


Obrovské a impozantní, přesto něžné a mírumilovné. Rozhodně však žádné bábovky co si nechají na sobě dříví štípat, to jsou německé dogy.
Jste jejich přáteli, nebo dokonce jedna kráčí dennodenně po vašem boku? Pak vítejte... a pochlubte se..


[http://equi-herbs.wz.cz/equibazar/equibazar2.gif]


stranky klubu chovatelu
zde najdete aktualni kalendar vystav


[http://images.art.com/images/-/Great-Dane-and-Chihuahua--C11759689.jpeg]
zdraví vás patronka Louisiana a těší se na nové kamarády, které spolu s několika informacemi šoupnem na nástěnku..
[http://gio.freetekno.cz//01_2010/IMG_8242.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GIO --- 19:31:11 26.3.2015
jsem sem uplne zapomnela hodit, ze mela ta nase bestie skvrnita rok.)) na oslavu mi znicila dva zahony, tak ji k narozeninam vybudujeme plot kolem techzeleninovych aspon.))(ale muz ji pristihl, jak temer metrovy ladne preskakuje, tak to asi stejne nebude mit valneho efektu)
BHANY --- 16:54:33 14.2.2015
Pokud jde o věk, Afroditě bude v dubnu sedm a zatím je taky furt puberťačka. Doufám, že jí to vydrží.
GIO --- 18:09:52 11.2.2015
no to budeme mit doma veselo, Roxana je strevo neuveritelny.))
YORICK --- 11:11:23 11.2.2015
Muffickovi je 7 let a je to stale stejny pubertak
GIO --- 7:27:23 5.2.2015
Jj lulu byla pako dokud se mohla hýbat a mladá duchem do posledního dne ...
DRAK00LA --- 19:26:06 4.2.2015
Nase teda vypada (a chova se) po sestym roce furt jal stene. Ta bude ziva do sta let :)
GIO --- 18:23:41 4.2.2015
nemecke stranky eviduji jako stare dogy dogy od deviti let, a najdes tam seznam i nekolika trinactiletych mimochodem ted aktualne... ono to fakt trosku stoupa ten prumerny vek..
ATEH --- 16:13:45 4.2.2015
GIO: No.... v dnešní době se za starou dogu považuje sedm let. Můžeš si počíst na Štouračových stránkách...
GIO --- 13:47:37 4.2.2015
moje minula tygrice by - mit papiry - mohla nejspis aspirovat skorem na nejstarsiho psa dogy v CR a kolem sebe znam par lidi s psy kolem trinacti let minimalne tri, takze delka zivota se imho dari zlepsovat uz ted.) jestezetak...

tak nedal stvorit zluty/cerny pes.... michani jednotlivych bavrevnych razu neni povoleno, takze jakypak copak, jakmile mas zluta stenata s modrou maskou, je jasne, ze k michani razu doslo a tecka, zluti se nesmi michat ani s harlekyny ci cernymi, tedy merle zvirata nebo zluti psi s nejakou skvrnivosti jsou taky spis prohresek proti radu, to je ale uplne neco jineho nez sedi tygri treba, nebo ti porcelanovi, protoze je pripustne krizit cerne a skvrnite psy a jakmile mas dva skvrnite psy, muzes mit zpatky cerneho, ale od dvou cernych skvrniteho neudelas.. atp.) takze ten sedy tygr neni michani s modrou(zase dalsi samostatny raz), ale vysledek nejakeho redeni pri mixu cerneho a bileho skvrniteho psa...takze to je docela pochopitelne, ze to smeruje ke standardizaci tehle barvy, u tech porcelnu je to komplikovanejsi v tom, ze opravdu vykazuji nejake zdravotni problemy geneticky vazane k barve, oci, usi, kuze a pod.. ale otazkou je, jestli to neni problemem toho prevazujiciho bileho zbarveni, coz je, a sama s tim mam dost zkusenosti, fakt problematicke zbarveni obecne u vsech zvirat.
ATEH --- 13:35:38 4.2.2015
GIO: Tak jde hlavně o to, že s takovou by se za chvíli nedal stvořit "čistokrevný" žlutý/černý pes :-) Oni jsou tygři nádherní, beze všeho ať je lidé mají na miláčky, ale je jen dobře, že česká pravidla jsou jedna z nejpřísnějších.
Já po tom nijak nepátrám, takže se jen dohaduji, tady ti strakáči tady ještě nejsou moc dlouho, kdo ví, co ta jejich strakatost v sobě může nést za skrytá rizika třeba ve čtvrté generaci. Jsou to báječná zvířata a předpokládám, že v zájmu každého majitele je zdravé š´tastné zvíře, s nímž se tady bude moci nějaký ten rok radovat :-)