Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCHANSKA_CH --- 9:23:43 31.3.2014
FRENNET: Ano.
FRENNET --- 8:40:50 31.3.2014
IF_: ja chodím taky, a pohoda.
nosím celkem silne dioptrie, takže bych bez brýlí byla celkem slepá a padat na kamna se mi kvůli tomu nechce.
FRENNET --- 8:35:15 31.3.2014
KOCHANSKA_CH: takže v podstatě ve finské zakázali mluvit, tak?
KOCHANSKA_CH --- 21:31:18 23.3.2014
MA747: Teď jsem z tiché sauny přišla, celkem tam ten klid všichni dodržovali, bylo to příjemné.
PODFUCK --- 10:45:00 21.3.2014
Včera v Čestlicích skupina patnácti lidí, co chodili v oblekách po saunovým světě a prohlíželi si ho. Super proklientskej přístup :/

Jinak ritál "Anděl s ďáblem v těle" byl dobrej ;)
??? --- 22:45:46 18.3.2014
A proto preferuji privátní, kde mám jen toho koho chci a hlučnost jakou chci :)
KOCHANSKA_CH --- 18:31:22 18.3.2014
U nás v Brně teď zavedli tichou saunu. Tam se rodič s hlučným kinderharantem asi cpát nebude.
Infinit.cz - BRNO - LESNÁ | Novinky
http://www.infinit.cz/brno-lesna/news
DOPPELHERZ --- 15:44:01 18.3.2014
Samozřejmě sauna je kromě prohřání i na relax, ale ještě se mi nestalo abych tam někdy potkal dítě které by dělalo jakoukoliv neplechu. Samozřejmě dítě za to nemůže, to jde na triko, nebo v sauně spíš prostěradlo, rodičům. Několikrát jsem potkal děti které byly úplně v klidu, až mě to překvapilo.
Včera jsem byl ve Stepu kolem deváté večer a krbová sauna byla pořád prázdná a velmi řádně vyhřátá až pálil zadek a capky a když jsem si lehnul tak ještě k tomu i záda a všechno prostě.
Jinak se přidávám k názoru že nahlas klábosející skupinky jsou skutečně otrava. Ale když si někdo povídá potichu - šeptá. Je to pro mě možná i lepší než tam být sám. Vnímám to tak že ti co si povídají respektují to že tam nejsou sami a snaží se chovat tiše, protože jak někdo řekl, jít do sauny v páru/skupince tak je těžké si něco neříct.
KALIBAN --- 13:45:48 18.3.2014
Tak step kde je v saune 50lidi najednou je fakt vsechno, jen ne relax... kdyby se tam na me nekdo osocil, ze tam s nekym kecam kdyz je nas tam nacpanejch jak v tramvaji, tak se mu budu leda tak smat do obliceje... sorry ale step v primetime neni o relaxu, ale o prohrani...
VALENTINA --- 13:36:00 18.3.2014
EM303: proto taky říkám, že jsem ráda, že jsme tam byly samy. Ale dcera je v pohodě, kdybych jí řekla, že ticho, tak by byla ticho. Myslím, že horší, než děcka, jsou skupinky chodící třeba do stepu, to má teda do relax.zóny hodně daleko. A jeden chlapík se tam i ohradil, že relaxuje a páreček se vykecával a koukali na něj teda hoooodně nevlídně.
Já mám teda raději v sauně taky ticho, ale chápu, že když tam jde skupinka, že je to pro ně asi těžké, si nic neříct, ale mohli by teda alespoň šeptat.