Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PSYCHOPATICK --- 8:23:37 24.9.2012
TANAIS: Když je člověk nastydlý saunu se nedoporučuje, většinou má pak opačný účinek, než by měla. To znamená, že naopak nemoc rozjede ještě víc. To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. I když to, co píše LITROP: taky nemusí být špatné, a dává to smysl, avšak když není malá zvyklá tak bych to zatím neriskovala...
TANAIS --- 15:14:36 23.9.2012
LITROP: zatím zvyklá moc není, takže to asi fakt nebudu hrotit. Ale taky děkuju za názor. Já s tím zatím nemám žádnou zkušenost. Já jsem začala děti prát do sauny teprve letos. Resp. byli jsme v ní jednou. Pak právě děti onemocněli, myslím ale, že ne v návaznosti na saunu.
LITROP --- 15:04:54 23.9.2012
TANAIS: v podstate do sauny chodit "nakraplej" tak nemoc rychlej příjde a rychlej odejde se mnou to delali tak ze pokud jsme meli cas tri ctyri dny volna tak me vzali do sauny a za par dni jsem to vylezel pokud bych tam nesel tak budu marodit tyden dva takle to bylo za tri ctyri dny v poho.Sám svou dceru zacinám do sauny brat ted (2 roky) a zatim bych to takle nohrotil.Jde o to jak je zvykla jak chodite casto atd...
TANAIS --- 9:51:23 23.9.2012
PABLITOS: jasně, děkuju za radu. Asi radši fakt počkám.
TANAIS --- 9:26:25 23.9.2012
PABLITOS: my máme saunu doma, takže bych okolí neohrožovala. Takže jde jen o to, jestli to právě může léčit nebo ne.
TANAIS --- 8:53:09 23.9.2012
Mám dotaz na ty, kteří saunujete děti. Jak to děláte, když je dítě trochu nakřáplý? Dcera (5 let) troch pokašlává už týden. Je bez teplot. Nemá rýmu, nic, jen ráno kašle, je unavená a má takový ty klasický příznaky virovýho onemocnění - afty. Co v takovým případě může vyvolat sauna? Je to prospěšný?
??? --- 22:00:22 11.9.2012
EM303: ha pockat!!! ten muj popis OVECKA_MJ byl na corinthia hotel na vysehrade! furt se mi tyhle dve wellness pletou!
v panorama to neni tak hrozny jako v corintii, neni oddelena panska a damska cast
PSYCHOPATICK --- 18:12:18 11.9.2012
Panorama super mohu jen doporucit...;)
KVJETINKA --- 13:37:02 4.9.2012
EM303: moc díky, jestli se někdy rozhoupu a podaří se dám vědět :)
EM303 --- 20:24:02 3.9.2012
KVJETINKA: tady je web page: http://www.panoramahotelprague.com/wellnessandfitness?l=1
jinak jsem platil vstup 400kč za 2h a byla to sauna + bazén.
je to v nejvyšším patře toho hotelu, takže výtahem nahoru a tam je hned recepce toho "wellness"
jestli to vysleduješ dej vědět, to bych tam asi i zašel zase:)
otevřeno od 6:30 do 22h..