Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LISTIKUS --- 11:51:43 24.9.2010
No ve stepu se tam ta voda lije sam
EM303 --- 14:58:49 23.9.2010
GRIP: třeba v ty sauně v relax days si kamna zalevam:)) je tam na to kyblik s vodou a naběračka:)
JOSEPHINO --- 12:30:41 23.9.2010
GRIP: jo to by mě zajímalo taky a nejenom v Praze. Pracovně jsem pár týdnů ve Finsku strávil a polévání kamen mi v ČR prostě chybí.
GRIP --- 12:10:36 23.9.2010
Ahoj, zajímalo by mě, jestli existuje někde v Praze pravá Finská sauna, kde se na kamna leje voda.
Přesně jak jsem se celej minulej rok, co jsem byl ve Finsku obával, čtu teď na stránkách relaxdays.cz "pravá finská - suchá sauna", což je úplná hovadina. "suchou" saunu jsem ve finsku nikdy nikde neviděl.
Koukal jsem, že v hotelu http://orion.hotel.cz/ je na fotce sauny vědro s vodou, nevím však jestli je veřejná.
ROMMIE --- 12:00:41 19.9.2010
EM303: do dejvic chodim ja a soukromi tam mam naopak ve vetsine pripadu...mozna proto, ze chodim dopoledne...a jako student cvut mam mensi cenu, takze mi to docela vyhovuje...
EM303 --- 18:54:06 16.9.2010
reporty sauny kde jsem v posledních měsících něco napotil:)

Sauna Dejvice - Praha 6
http://www.saunadejvice.cz/
cena za 1.5h je 225kč, je to v arealu čvut. pod stadionem juliska. nejlepší dostupnost tramvaj a pak pěšky cca 300m.
Tahle sauna je pro mě spíš "nouzovka", když se mi nechce jezdit někam dál. Sauna je středně velká, odpořívárna má 6 lehátek. Chybou teto sauny je to, že se nikdy nestane že tam budete mit soukromý, pořád tam je tak 5 a více lidí. Hodně důchodců, což mě osobně vadí. Cena je přemrštěna a neodpovida trhu ani kvalitě služeb. Sprchy společné(neni takovej problem), ale necitim se v nich přijemně. 2 sprchy a člově když se sprchuje je na očích defakt cele sauně.

    SAUNA SOLÁRIA MASÁŽE
http://www.saunovani.cz/prahaadresa.html
cena za 1.5h je 170kč. je to naproti vjezdu do VN. Sauna sama o sobě je velmi malá, cca pro max 5 lidí. Jinak je prostředí naprosto vyhovující, decentní. Sprchy i bazenek luxus. Bohužel i zde je většinou tak 4 a více lidí, vyjímka potěší, ale nedá se s ní počítat.

http://www.pspodoli.cz/
cena za 2h i s plavanim je 160kč. je to přímo v arealu stadionu. mezi šatnama a sprchama, takový nevkusný nenápadný plechový dveře jak u řezníka. Prostředí je doslova děsný, hnusný, odporný smradlavý a zcela odpovidající odlidštěné architektuře let minulých. Sauna sama o osobě je obrovská, tak pro 20-30lidí. Sprchy i bazenek děs a hruza. Byl jsem tam jednou a stačilo. Lidi tam nechodí skoro žádní, max duchodni ale taky malo.
nedoporučuju.

http://www.relaxdays.cz/
cena za 100min je 180kč! Sauna je v budově hotelu Sheraton v Žitné ulici. Pro mě naprostý vítěz. Luxusní prostředí, velká sauna pro 10-15lidí. Naprosto luxusní lounge, sprchy bazenek i veškerý konfort. Od té doby co jsem navštívil poprvý nikam jinam nechodim. Tady to je prostě o 2 třídy výš než ostatní sauny. Prakticky nikdy jsem tam nikoho nepotkal, je to opravdu vyjimečné. Max turisti. V 90% jsem tam byl celých 100min sám. Vřele doporučuju!!!


Saunový svět v Čestlicích. To mě nevzalo, chybí tam to zakladní co já vyžaduju a to je klid. Na děti a burany co se tam chovaj jak debilci utržený z řetězu se mužu chodit koukat jinam.
MIORIEL --- 17:22:48 16.9.2010
Poradite saunu na Praze5-6?
TEEPEK --- 21:59:00 17.8.2010
ahoj lidi, budu travit vikend kousek u Caslavi a nemam tucha kam do sauny. mate nekdo zkusenost? diky!
SLUCKER --- 12:49:36 17.8.2010
nekdo dnes do sauny?
??? --- 13:07:14 15.8.2010
WENCA: dikes. zni to dobre a ani vstupne neni nejak tragicky... tam se vypravim a poreferuju :)