Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HLOH --- 16:29:29 29.3.2009
PSYKO:
Používají se staré koberce deky,celty- toho se dá sehnat hromada zadarmo a dá se to srolovat a přenášet...
PSYKO --- 15:50:44 29.3.2009
Budu si delat letni venkovni indianskou saunu.. mam misto s potokem a tuni na koupani, mam jednoduchou konstrukci, mam dlazebni kostky, ktere rozzhavim v ohni a dam dovnitr.. ale resim z ceho udelat stejny a strechu tak, aby to bylo lehce sestavitelne, prenosne, levne a dobre to tepelne izolovalo. Nemate s tim nekdo zkusenosti, finty, triky?
KVJETINKA --- 11:57:21 23.3.2009
_MAKI_: a kam chodis? ja jen abych se mistu kam chodej takovy protivny baby z dalky vyhnula ,)
RADU --- 22:04:02 21.3.2009
RADO1: chodim radši do společný sauny právě a hlavně kvůli vyšší teplotě, v dámský musim sedět na nejvyššim stupni a stejnak mi to přijde ještě málo
RADO1 --- 16:43:09 21.3.2009
K tym mytom. By ma zaujimala teda ta teplota. Pisu o 86 vo vyske hlavy. Ked som v nejakej, kde bolo pod 90, zdalo sa mi to o nicom [teda zasa 86 + poliat kamene vodou da dobry zahul] a aj tu boli obcas prispevky od ludi, co ked tam nie je aspon 100, tak to pre nich nie je sauna.

...tak ako?
KOKES --- 21:45:41 20.3.2009
vpodstatě píšou, že sauna prohlubuje účinky alkoholu a mohli bychom zkolabovat.
KOKES --- 21:35:55 20.3.2009
všude píšou jen to, že alkohol ruší účinky saunování. Jak a proč to nepíšou. Tohle je možná zajímavé http://www.karwoll.de/sauna_und_alkohol.htm
a tohle je taky dobrý: http://www.stopa.cz/katalog/detail-clanku/n-9/Finska-sauna-myty-a-omyly-v-saunovani-sauny-brno.html :-)
YVETT --- 21:15:42 20.3.2009
nebo že alkohol narušuje termoregulaci? též tipuju
KOKES --- 20:46:53 20.3.2009
kvůli namáhání srdce? tipuju
HLOH --- 20:25:20 20.3.2009
Proč nesmí opilí lidé do sauny? Mám si to vyzkoušet nebo je to doopravdy nebezpečné?