Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SELMINEK --- 22:48:55 28.4.2008
VAUGHT: ja taky a za mekejse se nepovazuju. Ve vyssich teplotach se nepotim,ale susim a pali me kuze:)
SASH --- 11:14:16 28.4.2008
SASH: zapůjčení prostěradla v ceně
SASH --- 10:18:51 28.4.2008
já v sauně byla teď po hodně dlouhý době a asi bych ráda začla chodit pravidelně..je to výbornej relax a dobře se po tom usíná.)

recenze: Brno, Bobycentrum
je to v rámci fitka, takže svuj web nemají, ale: http://www.bobycentrum.cz/sport-relax/fitness/

130,--Kč/2hod a 30min..

nemám představu o jiných cenách saun, ale ty 2 a půl hodiny byly moc, tak dlouho sme tam nevydržely..
rezervuje se to předem a byly sme tam s kamoškou uplně samy a obsluha taky sympatická, takže rozhodně spokojenost

FALLENANGEL --- 19:28:23 15.4.2008
Mě teď hrozně baví trochu přetáhnout bazének. Pak člověk vyleze ven a je to, jako by do něj někdo zabodal jehly. Parádní euforie :)
PSYKO --- 11:45:06 15.4.2008
ja jsem zacal chodit loni, pac me 2 roky lamali kamosi at jdu s nima. Ale kdyz jsem se paril poprve, paxem skocil do bazenku, sedel venku na lavicce na strese a taly na mne snehove vlocky tak to jsem si rekl, ze tenhle sport me bavi. A fakt se malokdy citim lip zrelaxovany nez po navsteve sauny. Posledne bylo 107ºC a behal jsem do bazenku kazdych 12 minut, paxi lehnu nekam ven, usrknu pivo a jdu zpatky. pohoda jazz
KOUDIS --- 15:48:07 14.4.2008
tak jsem zacal chodit do sauny http://www.infinit.cz a jako hlavně poprvé jsem se cítil geniálně. Jen jsem vůbec nevěděl co mám dělat, ještě že je tam supr personál a lidi :)
Jsem netušil jak se mám zamotat do toho prostěradla, ani k čemu ten ručník nebo jako dlouho být v sauně a pak jak dlouho odpočívat. Jsem netušil, co všechno mě tam překvapí :-D Ale je to supr..

Jen ty ceny jsou nějak vysoko.. máte nějaký typ na saunu v Praze, kam bych se měl zajít podívat ?
FALLENANGEL --- 20:01:57 12.4.2008
Sympatická firma - http://www.prodejsaun.cz/

Vždycky jsem si říkal, že udělat si na zahrádku k sauně bazének se studenou vodou musí být zbytečně nákladný, ale ty kádě jsou prostě super nápad.
TARGI --- 12:34:28 12.4.2008
VAUGHT: cilene si vybiram sauny, kde maji nejmene 100, nejidealnejsi je tak 105-107, vic uz je moc i na me |:))
Ale samo nepohrdnu i tou mene teplou...pokud jina okolo neni .))
GLUON --- 20:44:38 11.4.2008
ELVIRA: Chodime tam uz 2 roky mimo leto kazdy vikend squash + sauna. Neni tam bazenek, jen sprchy. Je tam virivka. Sauna je paradni, ale "jen" 90°C. Me to staci. Jinak je to tam jak bych to rekl, proste v pohode, chodim tam rad :-).
TARGI --- 18:17:19 11.4.2008
VAUGHT: tak ja to delam skoro pokazde :))