Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FALLENANGEL --- 18:58:03 28.12.2007
MONICARDIO: Jj, stačí trochu pohledat a vybrat si. Dělá se jich hodně. Třeba tady.
FREAZ --- 8:59:38 28.12.2007
KAI: z lidi co jsem znal ano..
KAI --- 23:18:49 27.12.2007
FREAZ: to to tam ma kazdej doma? :))
MOOKIE --- 19:25:30 27.12.2007
MUFLONEK: jo, Olšanka je skvělá, hlavně pan saunér je výbornej, s ním jsme si vždycky užili spoustu legrace... ale po tý rekonstrukci někdy předloni (nebo jak to je dlouho) jsme tam přestali postupně chodit, jednak se rozpadla parta a jednak to prostředí rekonstrukcí ztratilo nějaký svoje kouzlo
FREAZ --- 19:18:30 27.12.2007
joo sauna.. Po roce stravenem ve Finsku ted prozivam fakt spatne obdobi, protoze prijit zmrzlej domu a vlezt si do sauny, nebo kdyz jsem rozlamenej po treninku. ach jo :'(
FALLENANGEL --- 16:59:26 27.12.2007
TLACHAC: Ta konstrukce je vysoká asi metr, možná o něco víc. Kameny se žhaví, dokud nejsou rudé (jednou v zimě jsme vyrobili lávu, kámen nám tekl po lopatě :) ). Až je tam budeš dávat, tak doporučuju dobře je ofoukat od uhlíků, protože ty pak v sauně čoudí a štípou. Z bylinek jsme zkoušeli jenom tu mátu a je výborná, hezky protáhne dýchací cesty. Kytky je potřeba používat čerstvé, protože kdybys na kameny nasypal něco sušeného, tak to chytne a spíš tě to vykouří, než pomůže.
TARGI --- 16:20:55 27.12.2007
TARGI: a porad se mi to zda drahy .)
TARGI --- 16:20:37 27.12.2007
DED: to sice vyssi platy jsou, ale ja delam v praze viiis :))))
DED --- 15:54:25 27.12.2007
TARGI: drahe ale to musi byt zase vuci necemu zejo... v praze sou vyssi platy nez u vas takze tobe se to zda drahy ale nam treba ne... musis volit vztaznou soustavu
TARGI --- 14:48:50 27.12.2007
NUFINKA: marja pano ja o lokaci nehodila ani slovo, proste rikam ze je to drahe a nic vic nic min....