Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TEEPEK --- 11:39:23 21.3.2017
VALENTINA: ten hubenej pokérovanej co dává kamila střihavku a hraje s ním fotbal?
KURT_WALLANDER --- 23:10:30 15.3.2017
LITROP: V některých saunách (např. německý Bad Kötzting) dělají Aufguss (rituál) s březovými větvičkami. Říkají tomu Banja sauna :)
LITROP --- 17:24:21 15.3.2017
Samozrejmne březove vetvicky jsou lepsi ale to nejde moc ve verejné saune ty používam jen na chate v soukromí
LITROP --- 17:23:16 15.3.2017
Tak ja mam kartac rad hlavne pred narazem samozrejmne pokud to strika na lidi okolo tak to neni nic prijemneho proto davam pozor ale jak pisse vetsina uz jsem jich takle zapomnel spostu.Jinak je to dobré na prokrveni .
??? --- 17:10:17 15.3.2017
KUHL: Tak da se drhnout tak, ze necakS vsude kolem. Za to kartac nemuze! ;)
KUHL --- 13:52:36 15.3.2017
Ok vidím že to máte stejně jako já. U nás (chodím do holmes place v karline) je poměrně velká sauna ale když se někdo drhne az to stříká okolo,tak to není moc fajn. Přemýšlel jsem ze si tu dratenku :) taky poridim, hlavně na chodidla, ale nechci aby se na me lidi dívali jako na cune .)
KATUSKA --- 12:00:57 15.3.2017
KUHL: já většinou bývám v sauně sama a beru si takový drsný ručník, kterým třu kůži.
GIF_242 --- 11:09:22 15.3.2017
KUHL: když dávám domácí saunu tak sem tam použiju, na veřejnosti jsem použil jednou, pak jsem tam zapomněl ten kartáč, a další se mi kupovat nechtělo. A s tím sousedským použitím to mám jako VALENTINA ;) jinak proti tomu nic nemám.
VALENTINA --- 11:00:34 15.3.2017
KUHL: vadí mi, když to používá někdo sedící nade mnou a pot stříká všude kolem:) sama nepoužívám, ačkoli jsem už jeden měla, vždycky zapomenu vzít s sebou
KUHL --- 10:12:46 15.3.2017
Kolik z vás používá takový ty různý kartace na drhnuti apod.? Případně vadí vám když to používá váš soused v sauně? Diky