Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IF_ --- 9:46:28 7.3.2018
GIF_242: To je tam bohuzel normalni :(
QUIP --- 9:35:35 6.3.2018
Tak jsem vcera vecer poprve vyzkousel Saunii Cerny Most a musim rict, ze me to velmi mile prekvapilo. Po 21h uz tam bylo jen par lidi, velke prostorne sauny i odpocivarny, venkovni terasa. Pro me moc prijemne prostredi. Jedina vec, co me tam ultra stvala, byly extremne male skrinky v satne. Pritom jinde se prostorem vylozene plytva. Ale jinak moc pekny a prijemny.
GIF_242 --- 12:16:18 5.3.2018
???: a-ha, to tam někdy půjdu omrknout, díky za info
??? --- 12:14:02 5.3.2018
GIF_242: nahoře na střeše
GIF_242 --- 12:09:10 5.3.2018
včera v Hostíku dost narváno :( naštěstí lidi zblblí do rituálů to částečně uvolnili, ale místama si nebylo kam sednout a relaxovat :(

BTW kde je to na tom Chodově? to je někde v tom "nákupáku" ?
MTHU --- 20:29:41 2.3.2018
QUIP:
SARAJ: Já si většinou aspoň jeden dám. S tou zvýšenou vlhkostí a ručníkem se udělá trochu větší peklíčko než obvykle (ještě větší než v sauně s automatickým parním nárazem). Ale jinak nejradši pochrupuju ve finský sauně :-)
SARAJ --- 19:33:40 2.3.2018
QUIP: presne:D
QUIP --- 15:29:57 1.3.2018
Ze zacatku me saunove ritualy stvaly, ted diky nim aspon vim, kdy bude v saune volno a kdy plno :)
VALENTINA --- 14:54:13 1.3.2018
o víkendu byl ve Stepu nový saunér a byl moc fešný a měl pěkně vybranou hudbu, navíc ve 3 odpoledne tam bylo krásně volno.
??? --- 14:47:33 1.3.2018
ALDARION: mě v Chodově dost zklamala saunařka s jejích rituálem, pak tam měli rozbité topení u jedné sauny které obsluha komentovala "joo, my víme, řekli jsme firmě", namísto toho aby na to upozornila návštěvníky, protože v sauně fakt byla zima :) pak to dřevo je dost nepříjemné v zimě kdy neuvěřitelně studí a je nepříjemné na chození, v tom fakt vede STEP. Dnes zkusím po dlouhé době Dvorce, uvidíme.