Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Saunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
VASUCEKSprávné saunování je věda


Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VALENTINA --- 13:19:33 23.1.2017
FEEX: 35 ve srubu, protože byl rituál, ale rekord prý je 43:)
40 v celé sauně je krása, já byla včera a při 60 lidech to ještě šlo.
FEEX --- 12:45:13 23.1.2017
VALENTINA: 35 v ty jedny sauně? To musi být peklo, chodím do stepu dopoledne a to bývá max 10-12 lidi v celým areálu, to je fajn. Onehdy jsem ale šel pozdě, bylo tam tak 40 a už to bylo nepříjemný, potažmo, nedokážu si představit, že si tam nák odpocines a užijes si to. Info, že je tam večer kapacita 120 lidi, mi už přijde úplně nereal.
??? --- 12:08:35 23.1.2017
EDEN: Já se saunuju vždycky po tréninku ještě ve fitku, a zažil jsem i situaci, kdy mi tam přišel člověk, který byl komplet oblečený a v botech. :) Takže plavky blbý, ale mohlo by být hůř.
EDEN --- 11:07:12 23.1.2017
HANZO: nemam to vedecky overene ale napada ma ze pri tych teplotach sa mozu uvolnovat z textilii do okolia rozne farbiva a iny bordel, ale jak som pisal ja hlavne riesim ten chlor tam neni o com
HANZO --- 10:46:35 23.1.2017
EDEN: a můžeš mi prosím říct, co přesně na tom nebude top?

já se saunuju taky bez, ale hledám relevantní argumenty právě pro diskuzi s lidma, co to nedělají
EDEN --- 10:38:21 23.1.2017
HANZO: bolo to myslene v suvislosti s tym chlorom z bazena, co sa tyka cistych plaviek ked sa potis pri 80+ stupnoch v plavkach ktore sa inak peru maximalne na 40 to asi tiez nebude uplne top
VODOMERKA --- 10:02:28 23.1.2017
HANZO: řekl bych, že plavky na tom budou pořád líp než různý žabky a ostatní materiály z PVC
HANZO --- 10:00:49 23.1.2017
VODOMERKA: tak toxicita plavek v sauně se řeší obecně, ne?
Např. v ČR a v Německu jsou plavky v sauně zakázané. V Itálii, USA naopak nutné. Tak mne zajímá proč, protože se to většinou řeší argumentem, že plavky jsou toxické
??? --- 8:56:52 23.1.2017
VALENTINA: bojím se že jeho vtipnost poroste s počtem single dívek v sauně
VALENTINA --- 8:50:50 23.1.2017
???: jo, mně nevadil, já stejně moc neumím v klidu ležet, takže mi to alespoň rychleji uteklo:) ale říkal, že prý mu už někdo poradil, jestli by nechtěl držet hubu:)