Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURR --- 14:48:19 31.3.2013
Ahoj, máte někdo osobní zkušenost s kompostováním za pomoci kalifornských žížal? Tohle zní docela zajímavě http://www.vermikompostovani.cz/, otázkou je, jestli praxe odpovídá teorii...
PETEKKA --- 12:06:36 31.3.2013
"Tyhle aféry jen každého obtěžují... "
DENDROBATA --- 20:09:01 30.3.2013
Přenos z Divadla Kampa: Duše K o jedlé divočině — Kultura — ČT24 — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/216677-prenos-z-divadla-kampa-duse-k-o-jedle-divocine/
LA_PIOVRA --- 19:01:51 30.3.2013
???: aha, takze mas tak brilantne nastavenej google, ze ti na "mulcovana trava" nic nevyhodi. Bravo. Nemas na ten filtr relevance link, rad bych si ho poridil.
Me je technika upravy travniku tim, ze se v nem necha na drobno rozsmelcovana hmota, znama nikoli z marketingovych pindu, ale ze ZF v Lednici z doby pred x lety a to pod nazvem "mulcovani travniku" a sekacky, co posekanou hmotu rozemilaj a do travniku sypou pak pod nazvem "mulcovaci sekacky".
Ale samozrejme ti nehodlam branit, kdyz se budes dal valet po zemi, kopat kolem sebe a dal to po sobe rozmazavat, tvuj boj.
??? --- 17:02:30 29.3.2013
LA_PIOVRA: Reklamovat netřeba... Spíš Tvůj google by potřeboval doinstalovat filtr relevance aby házel kvalitní odkazy a ne splašky marketingových copywriterů...
Ale jedno pozitivum to má - je zřejmé, že pojmy "mulčovaná tráva" a "mulčovací sekačka" vymysleli na marketingovém oddělení..
Kupodivu, v tomto případě poskytuje docela kvalitní text i česká Wikipedie

???: Nepochybně...
Netřeba obíhat zahradníky (ti to nepoužívají - ani praktici, ani profesionálové), to spíš "lufťáky z města" co věří každé marketingové hovadině, tzn. např. na existenci mulčované trávy, mulčovacích sekaček, vzácných probiotických kultur bifidus activ, nutnosti přidávat vlákninu i do vlákniny a podobných hajpr-kchůl fíčur plynoucí z ignorantského přístupu k jazyku...
??? --- 10:56:46 29.3.2013
???: ja bych rekla, ze kytkam bude uplne jedno, jak se ta nasekana trava, ktera jim prospiva, nazyva.

ad sekacka: viz http://bit.ly/YHYr9R . kdyby ti tyhlety kolokace delaly zasadni problem, muzes obehat lingvisticky nenadane zahradniky a mlatit je treba bambusovou tyckou od rajcat a pak si vzit na paskal vyrobce zahradni techniky;)
DENDROBATA --- 10:35:40 29.3.2013
Ten Sep to umí pěkně napsat, určitá dávka občanské neposlušnosti je na místě
http://www.paprsky1.de/zpravy_a_elanky/elanky/otevoeny_dopis_Seppa_Holzera/otevoeny_dopis_seppa_holzera.html
LA_PIOVRA --- 18:37:20 28.3.2013
???: v tom pripade bych tvuj google nechal reklamovat
??? --- 18:24:04 28.3.2013
LA_PIOVRA: Žel, ani strýček Google o "mulčované trávě" nikdy neslyšel... :)

KUATO: :-D :-D :-D Nemám dneska nějak na trollení náladu, takže:
Slovní spojení "mulčovaná tráva" neexistuje. Je to asi stejný nesmysl jako "izolovaný polystyrén", "sádlovaný vepř", "hnojené hnojivo". Mulčovaná může být tak maximálně plocha pokrytá mulčem. Tráva může být s trochou tolerance leda tak VYmulčovaná (vymýcena z plochy mulčováním) nebo možná Zmulčovaná (zničena na ploše mulčováním)
To co popisuješ je "travní mulč" - žádná speciální sekačka na něj neexistuje a mulč může být jak z travní drti, tak dlouhých stébel trávy, sena, rákosu, štěpky, pilin, "mulčovací folie", nebo čehokoliv co bude bránit růstu nežádoucí vegetace.... Tedy by se tak možná dala chápat i dlažba....
Konkrétně třeba levandule vypadají úžasně obklopené mulčem z lesní hrabanky... ;)