Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Yettey a hulidi
BOLDRIK23
vítejte v yetté diskuzi nejen na théma Hulidi...yettey je občanské združení vyvádějící "blbůstky" yettey.cz
[http://yettey.cz/privat/nyx/y_logo.gif]
Program HuLiDi na nástěnce
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 20:57:03 24.9.2008
kdo si ma jako uvedomovat jaky je zrovna utery. A kdo si ma pamatovat, ze to neni ctvrtek? :o)
CYWILLY --- 17:34:24 24.9.2008
???: poslední úterý v měsíci ne? Čemu se divíš...čéče...
BOLDRIK23 --- 14:14:17 24.9.2008
jojo
??? --- 14:12:40 24.9.2008
v utery ted v utery?
BOLDRIK23 --- 21:47:30 23.9.2008
HuLiDi slaví své druhé narozeniny.

Cyklus HuLiDi oslaví na konci září své druhé narozeniny. V úterý večer budou tradičnímu cyklu večerů HUdby, LIteratury a DIvadla v Crossu gratulovat skupina scénického čtení Misionáři, která poprvé vystoupí bez textů v rukou, ochutnávku své novinky uvede i divadelní spolek Ztracená existence a vrcholem programu budou české rapové legendy Lesík Hajdovský a Manželé. Multižánrový večer nakonec uzavře reggae/hiphopový WaddUp Sound.

MISIONÁŘI stojí už od svých začátků před šesti lety na pomezí literatury a divadla; se svými inscenovanými povídkami už na HuLiDech vystoupili několikrát. Sága o osudech Vesmírných lidí, Ježíše, Satana a dalších kosmických kreatur 357: KAMARÁDI NA ORBITĚ, která měla premiéru na letošních Mighty Sounds, už ale narostla do rozměrů neslučitelných se čtením textu z papírů. Střet sil veškerého dobra a zla totiž není žádná sranda... a Misionáři nás přesvědčí o opaku.

Spolek ZTRACENÁ EXISTENCE servíruje na talíř výročních HuLiDí opravdovou delikatesu - dvě čerstvě uvařené ukázky z chystaného představení! Jednu dle receptu Karla Maye a druhou podle Josefa Čapka - obě se pak slejí do jediné postmoderní POLÉVKY, nové chystané hry, která bude mít premiéru na konci listopadu v Ypsilonce. Takže kdo přijde na ochutnávku do Crossu, bude mít dvouměsíční náskok!

LESÍK HAJDOVSKÝ A MANŽELÉ jsou uznáváni jako průkopníci rapu v české kotlině. Jejich Jižák, kterému o 15 let později vzdaly respek snad všechny špičky tehdejší hip-hopové scény, se v roce 1984 rovnal spíš trhlině v časoprostoru než demáči. Ačkoli Manželé hrají v původní sestavě (doplněné jen rapperem Lesíkem ml.), v současnosti už jejich legendární rýmy nedoprovází na koleně lepené ur-beaty, ale nadupanej bigbít.

Výroční 25. HuLiDi zakončí česko-slovenští ostřílení selektoři z WADDUP SOUND, dočkáme dancehallu & ostatní urban stylů. Vedle hraní WaddUp začali vydávat i stejnojmenný magazín věnovaný právě dancehallu, provozují bohatý web a vůbec jsou na reggae/dancehall scéně neopominutelným zjevem.

Cyklus HuLiDi pořádá o. s. Yettey, klub Cross a hl. město Praha

http://www.ztracenaexistence.cz/
http://www.manzele.euweb.cz/czindex.htm
http://waddup.net/
http://crossclub.cz/
http://www.yettey.cz
BOLDRIK23 --- 19:01:04 17.9.2008
v pátek kdo má čas a náladu!
LAMIA --- 13:50:14 13.9.2008
pro sisu etc: kouknete do angazovaneho umeni. Skaparada napovi:o) caute
??? --- 11:43:06 3.9.2008
maly psycho