Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Peak Oil - zlom ropy
MESK
Baktérií v Petriho misce exponenciálně přibývá, ale jen dokud nespotřebují všechny zdroje potravy. Od tohoto bodu se celá jejich populace zhroutí. Přitom je polovina dostupných zdrojů spotřebována jen jednu jedinou generaci před tou poslední, která skončí kolapsem. Baktérie nevnímají ani náznak nastávajícího problému až do okamžiku, kdy je zřejmé, že všechny vyhladoví.
[http://newsvote.bbc.co.uk/nol/shared/fds/hi/business/market_data/chart?chart_primary_ticker=ICEEUR:BRN&chart_time_period=12_month&username=bbc&password=jihoj952&canvas_colour=000000&primary_chart_colour=cc0000&use_transparency=0&plot_colour=ffffff&margin_left=35&margin_bottom=20&margin_right=20&tiny_chart=1&tiny_month_view=1&logo_strength=light&y_axis_left=1&x_axis_plain=1&charting_freq=1_minute&co_dimension^width=629&co_dimension^height=190]
Rozbor problematiky v angličtině - www.lifeaftertheoilcrash.net
www.energybulletin.net
Dokument Oil Crash Movie- www.oilcrashmovie.co/
Wiki - en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil
Cena ropy - www.petrol.cz
Cena ropy - www.oil-price.net
Oil market report - omrpublic.iea.org
Kurz dolaru - kurzy.divoch.net/usd.php
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 15:10:42 24.12.2014
???: jenže tohle není ten případ - tady žádný další alternativní způsob ochlazování nemáš, není to zanedbatelná maličkost. lidi na to nemají intuitivní model, většina ochlazování co znají, se děje spíš konvekcí. (v tomhle klubu je to pravda offtopic...)

???: mno, je to složité. jak sis jistě všiml, tak těžba ropy dnes má i nějaké náklady. pro členy je nejvýhodnější dodávat jen tolik ropy, kolik vyteče samo, nebo kolik vyčerpají/vytlačí s vynaložením minima energie. když musí ropu pálit, aby získali energii, díky níž vytěží další ropu, není to pro ně nutně tak výhodné - mohou mít nižší průměrné ziskové marže...
AXTHEB --- 13:36:15 24.12.2014
???: A co to ma spolecnyho se soucasnou situaci, kdy kartel navysuje produkci, aby zlikvidoval konkurenci?
??? --- 13:21:52 24.12.2014
AXTHEB: Pro kartel (jakykoliv) je vyhodne celkovou produkci omezovat a tim drzet ceny nahore. Ale pro kazdeho jeho clena je vyhodne kdyz on kartelova pravidla porusi..
AXTHEB --- 12:16:50 24.12.2014
???: Nerozumim ti
??? --- 9:38:37 24.12.2014
AXTHEB: Proc? Pro kazdeho clena kartelu je vyhodne kvoty porusit. :)
??? --- 9:37:46 24.12.2014
XCHAOS: Jiste, ze to ovlivni radiacni rovnovahu.
Cena dreva taky ovlivni cenu jitrnic, drevo na spejle je drahe..
AXTHEB --- 2:36:37 24.12.2014
XCHAOS: AXTHEB ty konspiracni teorie.
XCHAOS --- 2:06:47 24.12.2014
OPEC neomezí těžbu ropy, ani když zlevní na 20 dolarů za barel – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/...a/357168-opec-neomezi-tezbu-ropy-ani-kdyz-zlevni-na-20-dolaru-za-barel.html
no, nechci šířit konspirační teorie, ale... :-)
XCHAOS --- 0:55:24 24.12.2014
???: náhodou, já jsem kdykoliv schopen předvést chybný výpočet :-)

nicméně, pokud se chceš pustit do výpočtů efektivního průřezu molekul CO2 a srovnat ho při koncentraci 10x vyšší než dnes, a určit, jaký vliv to bude mít na radiační rovnováhu.. s tím, že s klesající hustotou vzduchu s výškou ta koncentrace asi dost klesá (nedrží se CO2 náhodou díky vyšší hmotnosti při zemi? a nebude mít tedy značný vliv to, jak troposféru zrovna "zamíchá" počasí? a není to tak, že čím víc bude atmosféra zamíchaná, tím víc se CO2 dostane do větších čísel, a zbrzdí tím i radiační ochlazování vyšších vrstev atmosféry, čímž se ale sníží i konvekční ochlazování těch nižších vrstev- které nás na druhou stranu jediné zajímají, globální oteplení stratosféry by nám možná mohlo být fuk, pokud to tedy nemá nějaký vliv na počasí a např. srážkový režim, což už by problém byl, ale odpovídající modely asi nemáme, protože pokud máme data tohoto typu, tak se neshromažďují nějak extra dlouho a neexistuje tedy model v čase - konkrétně přesný model před GO éry...)

no ale tady nejsem v GO klubu (tam dominují popírači, tam by mě vypískali hned...)

každopádně by nebylo od věci nechat si zhruba jednu Zemi jako přírodní rezervaci, na které bychom mohli studovat, jak fungovala před příchodem člověka - tedy s nevytěženou ropou, uhlím, apod. jinak jsou to všechno jen dohady (ale mimochodem, chápeš už, proč by enviromentalisté nejraději vystřelili lidi do vesmíru a ponechali nezkonzumovanou planetu Zemi jako objekt vědeckého zkoumání? :-)
??? --- 0:48:02 24.12.2014
XCHAOS: No to nejsem, protoze moznosti chaosu jsou neomezene..
Naproti tomu umim predpovedet co neprovedes: vypocet.