Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Peak Oil - zlom ropy
MESK
Baktérií v Petriho misce exponenciálně přibývá, ale jen dokud nespotřebují všechny zdroje potravy. Od tohoto bodu se celá jejich populace zhroutí. Přitom je polovina dostupných zdrojů spotřebována jen jednu jedinou generaci před tou poslední, která skončí kolapsem. Baktérie nevnímají ani náznak nastávajícího problému až do okamžiku, kdy je zřejmé, že všechny vyhladoví.
[http://newsvote.bbc.co.uk/nol/shared/fds/hi/business/market_data/chart?chart_primary_ticker=ICEEUR:BRN&chart_time_period=12_month&username=bbc&password=jihoj952&canvas_colour=000000&primary_chart_colour=cc0000&use_transparency=0&plot_colour=ffffff&margin_left=35&margin_bottom=20&margin_right=20&tiny_chart=1&tiny_month_view=1&logo_strength=light&y_axis_left=1&x_axis_plain=1&charting_freq=1_minute&co_dimension^width=629&co_dimension^height=190]
Rozbor problematiky v angličtině - www.lifeaftertheoilcrash.net
www.energybulletin.net
Dokument Oil Crash Movie- www.oilcrashmovie.co/
Wiki - en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil
Cena ropy - www.petrol.cz
Cena ropy - www.oil-price.net
Oil market report - omrpublic.iea.org
Kurz dolaru - kurzy.divoch.net/usd.php
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 10:27:35 1.8.2014
VIDEO: Yo-mobil - ruský hybrid jezdí na benzin, plyn i elektřinu | Hybrid.cz
http://www.hybrid.cz/video-yo-mobil-rusky-hybrid-jezdi-na-benzin-plyn-i-elektrinu
XCHAOS --- 9:16:22 22.4.2014
Ještě zajímavé z toho předchozího: In recent decades, the scramble to get every possible drop of remaining oil out of the ground has reached extraterrestrial proportions. Last year, Chevron Corp., Exxon Mobil Corp. and Royal Dutch Shell PLC spent more than $120 billion to boost their oil and gas output, which is about the same cost in today's dollars as sending someone to the moon.
XCHAOS --- 9:13:21 22.4.2014
The World's Most Toxic Money Pit | Motherboard
http://motherboard.vice.com/read/kashagan-the-worlds-most-toxic-money-pit
The resulting archipelago of barges and islands, built of limestone and sand, looks like a Mad Max version of the fake islands in Dubai, a place that Kazakhstan, an outlier on the global energy market, is keen to emulate soon.
XCHAOS --- 21:11:02 4.2.2014
Z Twitteru. Nemohl jsem i odpustit dát to sem :-) USA, 1973, první ropná krize:
[https://pbs.twimg.com/media/BfY2ef4IUAAne9B.jpg:large]
BIDAK --- 20:41:30 28.10.2013
RAGNAROK: To zní a vypadá dobře, jsem nevěděl že Novozymes už jsou tak daleko, ale oni jsou hodně dobrý. Zajímalo by mě, jak oddělujou ten lignin.
RAGNAROK --- 21:20:19 21.10.2013
World's First Refinery Turning Farm Waste to Bioethanol Opens | Environment News Service
http://ens-newswire.com/2013/10/14/worlds-first-refinery-turning-farm-waste-to-bioethanol-opens/
MESK --- 20:37:44 8.10.2013
Elektroauta Tesla S jsou v Norsku úspěšnější než Volkswagen Golf | byznys.ihned.cz - Zpravodajství
http://byznys.ihned.cz/...-60978460-elektroauta-tesla-s-jsou-v-norsku-uspesnejsi-nez-volkswagen-golf
XCHAOS --- 3:12:24 22.9.2013
???: o tomhle se mluví snad už od ropné krize v 70 letech - pamatuju si, že jsem o "ropě z odpadků" četl články už v dětství (holt jsem byl nerd a měl jsem divné zájmy, no). trik bude v energetické náročnosti toho procesu (což ovšem nemusí bejt hlavní problém: můžeš PET lahve konvertovat solárním termálem, nebo solární elektřinou přes poledne... energie se vždy nějaká najde). hlavní trik bude v tom, že kdybys to chtěl dělat v průmyslovém měřítku, tak najednou (dostatečně čistého a kvalitného) plastového odpadu nebude dostatek.

největší indikátor jsou hliníkové plechovky na pivo místo skleněných lahví: jestliže ten rozdíl v hmotnosti nemá ani cenu energie obsažené v tom hliníku (ve skutečnosti: jednorázové hliníkové baterky jsou asi jediné, na co by šlo civilizaci v dnešní podobě překlopit, aby všechno vypadalo plus mínus stejně - tedy auta jezdila rychle, daleko, apod.), tak je prostě zatím energie pořád příliš levná.

nedovedu si představit, jestli to bude tak, že se budou auty na hliníkové baterie vozit skleněné lahve s pivem, nebo jestli se peak oil projeví tím, že plechovkové pivo výrazně zdraží proti lahvovému, nebo jestli jsou nám všechny tyto indikátory skryté, protože FED pivovarům tak jako tak natiskne peníze, aby natočoili tolik plechovek i lahví kolik lidi koupí, a cena zůstala záměrně stejná. tohle už je pro mě za horizontem událostí. já vám jen tolik, že na kilo hliníku ujedeš i 10x dál, než na kilo lithia. (jen tu baterku musíš pak recyklovat, není to akumulátor, nejde dobít).

doprava je pořád i dnes strašně ultra-levná proti všemu ostatnímu. civilizace je nastavená tak, že spíš si fakt někteří lidi nebudou moci dovolit pořádně se najíst, než aby se změnily poměrné ceny doprava vs. něco ostatního. což je "peak oil doomsaying", protože samozřejmě: všichni víme, že bychom se dokázali vypořádat se situací, kdy ropa zdraží, ale ostatní životní náklady se nehnou, ale opravdu ani trochu nepozoruju, že by se to dělo... skoro všechno má "fixní kurz na ropu", pouze ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku je ještě 2x tak drahé všechno kromě ropy.
??? --- 15:06:36 17.9.2013
možná snake oil spíš než peak oil :)

AC24.cz - Revoluční přístroj, který z plastového odpadu vyrábí naftu
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2719-revolucni-pristroj-ktery-z-plastoveho-odpadu-vyrabi-naftu