Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Peak Oil - zlom ropy
MESK
Baktérií v Petriho misce exponenciálně přibývá, ale jen dokud nespotřebují všechny zdroje potravy. Od tohoto bodu se celá jejich populace zhroutí. Přitom je polovina dostupných zdrojů spotřebována jen jednu jedinou generaci před tou poslední, která skončí kolapsem. Baktérie nevnímají ani náznak nastávajícího problému až do okamžiku, kdy je zřejmé, že všechny vyhladoví.
[http://newsvote.bbc.co.uk/nol/shared/fds/hi/business/market_data/chart?chart_primary_ticker=ICEEUR:BRN&chart_time_period=12_month&username=bbc&password=jihoj952&canvas_colour=000000&primary_chart_colour=cc0000&use_transparency=0&plot_colour=ffffff&margin_left=35&margin_bottom=20&margin_right=20&tiny_chart=1&tiny_month_view=1&logo_strength=light&y_axis_left=1&x_axis_plain=1&charting_freq=1_minute&co_dimension^width=629&co_dimension^height=190]
Rozbor problematiky v angličtině - www.lifeaftertheoilcrash.net
www.energybulletin.net
Dokument Oil Crash Movie- www.oilcrashmovie.co/
Wiki - en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil
Cena ropy - www.petrol.cz
Cena ropy - www.oil-price.net
Oil market report - omrpublic.iea.org
Kurz dolaru - kurzy.divoch.net/usd.php
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 3:12:24 22.9.2013
???: o tomhle se mluví snad už od ropné krize v 70 letech - pamatuju si, že jsem o "ropě z odpadků" četl články už v dětství (holt jsem byl nerd a měl jsem divné zájmy, no). trik bude v energetické náročnosti toho procesu (což ovšem nemusí bejt hlavní problém: můžeš PET lahve konvertovat solárním termálem, nebo solární elektřinou přes poledne... energie se vždy nějaká najde). hlavní trik bude v tom, že kdybys to chtěl dělat v průmyslovém měřítku, tak najednou (dostatečně čistého a kvalitného) plastového odpadu nebude dostatek.

největší indikátor jsou hliníkové plechovky na pivo místo skleněných lahví: jestliže ten rozdíl v hmotnosti nemá ani cenu energie obsažené v tom hliníku (ve skutečnosti: jednorázové hliníkové baterky jsou asi jediné, na co by šlo civilizaci v dnešní podobě překlopit, aby všechno vypadalo plus mínus stejně - tedy auta jezdila rychle, daleko, apod.), tak je prostě zatím energie pořád příliš levná.

nedovedu si představit, jestli to bude tak, že se budou auty na hliníkové baterie vozit skleněné lahve s pivem, nebo jestli se peak oil projeví tím, že plechovkové pivo výrazně zdraží proti lahvovému, nebo jestli jsou nám všechny tyto indikátory skryté, protože FED pivovarům tak jako tak natiskne peníze, aby natočoili tolik plechovek i lahví kolik lidi koupí, a cena zůstala záměrně stejná. tohle už je pro mě za horizontem událostí. já vám jen tolik, že na kilo hliníku ujedeš i 10x dál, než na kilo lithia. (jen tu baterku musíš pak recyklovat, není to akumulátor, nejde dobít).

doprava je pořád i dnes strašně ultra-levná proti všemu ostatnímu. civilizace je nastavená tak, že spíš si fakt někteří lidi nebudou moci dovolit pořádně se najíst, než aby se změnily poměrné ceny doprava vs. něco ostatního. což je "peak oil doomsaying", protože samozřejmě: všichni víme, že bychom se dokázali vypořádat se situací, kdy ropa zdraží, ale ostatní životní náklady se nehnou, ale opravdu ani trochu nepozoruju, že by se to dělo... skoro všechno má "fixní kurz na ropu", pouze ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku je ještě 2x tak drahé všechno kromě ropy.
??? --- 15:06:36 17.9.2013
možná snake oil spíš než peak oil :)

AC24.cz - Revoluční přístroj, který z plastového odpadu vyrábí naftu
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2719-revolucni-pristroj-ktery-z-plastoveho-odpadu-vyrabi-naftu
XCHAOS --- 11:38:58 5.9.2013
Opuštěná pumpa v Lichtenštějnsku se ideálně hodila k dobíjení solárního kola. Peak oil nebo ekonomická krize?
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/45/1045379_b5af16de3b272ea30ad8.jpg]
VSOUKOLOHLOR --- 0:04:21 13.8.2013
Recent revelations and write-downs of shale assets in North America by Shell, ExxonMobil and Chevron support our research that big companies cannot make money on low rate-low volume shale wells.

Petroleum Truth Report: Shale Plays Not Working For Big Oil
http://petroleumtruthreport.blogspot.co.uk/2013/08/shale-boom-profits-bypass-big-oil.html

Shell odepsal 2,1 miliardy dolarů kvůli ztrátám při těžbě břidličné ropy | STOP HF
http://stophf.cz/archives/5030

K odpisu 2,1 miliardy ředitel firmy Peter Voser lakonicky poznamenal: „Propagace břidlic je lehce přehnaná“. Finanční ředitel Simon Henry připustil: „produkční křivka je méně pozitivní, než jsme původně čekali“.

Problémy s rentabilitou břidličné ropy však velmi dobře ilustrují problémy s rentabilitou břidličných plynů. Produkce v obou případech klesá až o 60 procent za rok a za dva roky je tak již vrt z téměř 80 procent prázdný.

www.smartplanet.com/blog/take/trouble-in-fracking-paradise/1028
VSOUKOLOHLOR --- 23:10:26 3.8.2013
Is the EIA fudging the numbers? » Peak Oil BarrelPeak Oil Barrel
http://peakoilbarrel.com/is-the-eia-fudging-the-numbers/
VSOUKOLOHLOR --- 19:31:47 24.7.2013
The Biggest Oil Discovery In 50 Years? | SilverDoctors.com
http://www.silverdoctors.com/the-biggest-oil-discovery-in-50-years/#more-29659
VSOUKOLOHLOR --- 18:52:37 24.7.2013
Peak oil isn’t dead; it just smells that way | SmartPlanet
http://www.smartplanet.com/blog/take/peak-oil-isnt-dead-it-just-smells-that-way/963
VSOUKOLOHLOR --- 19:56:49 15.7.2013
VSOUKOLOHLOR --- 18:30:40 12.7.2013
VSOUKOLOHLOR --- 1:15:40 10.7.2013
Masové pouliční protesty jsou projevem toho, že model Mezinárodního měnového fondu je tváří v tvář ekologickým a energetickým výzvám neudržitelný.

Nové egyptské nepokoje: Ochutnávka toho, co přijde | Finmag.cz
http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/nove-egyptske-nepokoje-ochutnavka-toho-co-prijde/