Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Respekt je jeden z nejmizernějších občasníků na české mediální scéně a proto ho také nikdo nečte. (Pavel Bém)
FLIPPER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STAROJDA --- 14:28:23 7.6.2015
LEMUR: Jak píše ICARUS - článek dost nešikovně buduje svůj příběh tak, že začne obecně psát o hrách, pak se přehoupne na patologické problémy jednotlivců a na tom postaví druhou část článku, která pojednává o nebezpečích a jejich léčbách. Při všeczh těch přechodem dělá divné závěry a zkratky.

Dále mi vadilo povrchní přirovnání gamingu k drogám. To obecně lze srovnat, ale rozhodně je třeba to dát do kontextu. V článku je z toho závislost a úrovni heroinu...

Potom ještě autor ani nemá sílu držet pojmy skrz článek - na začátku je WoW označen jako MMO a ke konci už je to (správně) MMORPG.

Čili tendenční slepenina bez snahy o objektivnější a komplexnější náhled, který by tam šel lehce přihodit.
ICARUS --- 12:32:13 7.6.2015
LEMUR: Protoze pojednava o velmi male casti jedincu z dane subkultury a aplikuje jejich chovani na ty ostatni. To, o cem tam pisou, jsou doslova patologicke extremy, ktere se deji jen velmi zridka. V podstate to je jako kdyby psali o tezkych zavislacich na heroinu a vyvodili z toho zaver "vidite tu fetku? VIDITE? drogy jsou SPATNE a mely by se ZAKAZAT!!§".
LEMUR --- 16:29:31 5.6.2015
ICARUS: STAROJDA: A co přesně vám vadilo na tom článku? Teď jsem se k němu konečně dostal a dal si zatim jen asi 2/3, plus kolem půlky jsem na chvíli ztratil pozornost, protože jsem si kupoval jahody u stánku, kde je prodávala hrozně pěkná slečna.... Ale za tu první půlku mě tam nic nepobouřilo a to jsem v roce 1995 vstával uprostřed noci, abych si mohl hodinu dvě zapařit C&C, kolem 00 provolával peníze svejch rodičů na dial-upu při UO, atd. :-)
STAROJDA --- 8:36:05 3.6.2015
LEMUR: částečně máš pravdu, ale i takto povrchně (mediálně) se dá téma zpracovat tak, aby insiderovi neběhal mráz po zádech. To se tady ale nepovedlo.
LEMUR --- 23:54:13 2.6.2015
STAROJDA: Ehm, chce se mi říct, že takhle je to s každým tématem, do kterýho vidíš jako insider a který je nějak zpracovaný mainstream médijema (jako Respekt). Ale neřeknu to.
STAROJDA --- 11:20:15 29.5.2015
Tak jsme dnes konečně číslo dočetl (vyjde mi vždy cca na celý týden). Obecně po delší době nadprůměrně zajímavé (pro mě), takže super.

No a le teda ten článek o nebezpečích počítačových her, to je fakt mizérie :(. To jsem čekal, že budu obhajovat Respekt stylem "není to článek pro nás gamery, ale pro neznalou veřejnost", ale to fakt nejde. Nekonzistentní a tendenční výpověd generace, která stejně jako rodiče dnešních pařanů, nechápou o co jde a nepřiznají si, že jde o jev vysoce komplexní a vypovídající o celé naší západní společnosti (závislosti obecně).
MAIMONIDES --- 19:33:03 25.5.2015
VANEK: Nemyslim, že by měli problém zrovna v nepodloženosti nebo manipulaci a ani jim to nikdo nevyčítá, pokud se nepletu.
STAROJDA --- 15:01:56 25.5.2015
ICARUS: tyjo spoiler, ten jsem ještě nečetl, protože mě (netradičně) baví i většina úvodních článků :)
ICARUS --- 14:38:42 25.5.2015
mrzi me, ze pokazdy, kdyz se objevi nejaka nadeje, ze by mohlo byt lip (clanek o drogach), tak je ihned brutalne popravena tendencnimi, neinformovanymi, agitacnimi a proste hloupymi clanky, jako je ten dnesni ohledne pocitacovych her. to bylo neco na urovni blesku.
VANEK --- 13:16:35 25.5.2015
MAIMONIDES: Jestli by nestačilo vzít si příklad z Guardianu: "comment is free, but facts are sacred". Resp. tedy oddělovat komentáře od zpravodajství, jak se to má dělat všude na západě.