Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VODA - prostě H2O - a něco navíc
LALINA
Vítejte všichni, kdo milujete vodu, fotíte vodu, jezdíte vodu, pijete vodu
pojďte a vyprávějte vy, kdo o ní něco víte ,
naslouchejte vy, kdo se něco nového o vodě chcete dozvědět...

SHEEN: Proč je voda anomální se ví. Jedná se tam o to, že ty dva prvky, které ji tvoří se hodně liší v síle jakou poutají elektrony, díky tomu jejich svazek pak je utvořen tak, že si kyslík k sobě přitáhne elektron vodíku a ten vodík tam stojí téměř okraden a jak tak stojí okraden, jde kolem zase jiný kyslík, který celý radostný má těch elektronů nazbyt, dokonce má volné dva a tak mu nabídne, že tomu chudákovi jeden z těch dvou půjčí a že budou spolu kamarádi. A tak to jde stále dál a dál, až se drží za ruce spousta kyslíků se spoustou vodíků. A pak už je velmi těžké je rozdělit. Tak místo skupenství plynného, kde by každá molekula musela zůstat osamocena, se tvoří skupinky, hloučky, řetězce, které se přelévají, proudí, tečou. A je tu kapalina. A na základě téhle lásky sdílené mezi vodíkem a kyslíkem vznikl život.
Právě v tom, že je tam ten okradený a pak ten cizí, který mu půjčí, je ta anomalie . Odborný termín je vazba vodíkovým můstkem. Za normálních okolností by voda H2O byla prostě tři spojené atomy. Jenže takto je to pospojované ještě mezi molekulama, takže je pospojovaná spousta vodíků se spoustou kyslíků H2O-H2O-H2O-H2O-H2O-... a díky tomu to je mnohem větší a nemůže to být plynné.
A to je konec pohádky. :-)))

AKTUÁLNÍ TÉMA : Zdroje vody
*****
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 11:45:52 27.5.2013
petice proti privatizaci vody

https://signature.right2water.eu/oct-web-public/index.do?initiativeLang=cs
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šéf Nestlé - Voda není lidským právem, měla by se privatizovat

Patří voda k svobodným a základním lidským právům, anebo by veškerá voda na této planetě měla patřit velkým korporacím a mělo by se s ní nakládat jako s produktem? Měli by chudí lidé, kteří si nemohou dovolit platit těmto korporacím, trpět žízní, protože nemají peníze? Podle bývalého ředitele a současného šéfa správní rady největšího výrobce potravin na světě by korporacím měla patřit každičká kapka vody na zemi – a pokud se chcete napít, měli byste platit.

Tato společnost, známá tím, že najímá hordy „internetových vojáků“, aby bránili firmu a její online aktivity v komentářích a diskusních fórech (možná se některý objeví pod tímto článkem), tvrdě hájí dokonce i geneticky modifikované plodiny společnosti Monsanto a jejich „prokázanou bezpečnost“.

Bývalý ředitel Nestlé vlastně tvrdí, že myšlenka privatizace vody je velmi podobná filozofii Monsanta. Ve video-rozhovoru předseda správní rady Nestlé Peter Brabeck-Letmathe (titulky) říká, že konzumace geneticky modifikovaných potravin nevede k žádným zdravotním potížím.
Z toho, jak tento sociopat o tématu hovoří, je zřejmé, že mnohem víc než lidé ho zajímá jeho vlastní bohatství a růst firmy. Tento muž financuje útoky na odpůrce geneticky modifikovaných plodin. Jeho společnost čerpá v chudých venkovských oblastech podzemní vodu, vyrábí z ní svou vodu balenou a zbaví danou oblast veškerých zásob vody bez jakékoli kompenzace. Nutí tak venkovské regiony v USA, aby za vodu platily.
Jak uvedl server Corporate Watch, fima Nestlé a její bývalý ředitel Peter Brabeck-Letmathe už mnoho let ignorují zdraví populace a zneužívají přírodu v zájmu ročního zisku neuvěřitelných 35 miliard dolarů jen z prodeje balené vody.
„Produkce minerální vody společnosti Nestlé je zneužíváním ohrožených vodních zdrojů. V brazilském regionu Serra da Mantiqueira, ve kterém se nachází přírodní rezervace se systémem zdrojů produkujících vodu s vysokým obsahem minerálů a léčivými účinky, vedlo přílišné čerpání k dlouhodobým škodám.“
Firma Nestlé kromě toho čelila obvinění, že ve svém podnikání masivně využívá otrockou práci. Píše o tom opět server Corporate Watch:
„V roce 2001 společnost Nestlé čelila kritice, že nakupovala kávu v Pobřeží slonoviny a Ghaně, při jejíž produkce mohli být využíváni dětští otroci. Podle investigativní reportáže BBC stovky tisíc dětí v Mali, Burkině Faso a Togu byly odkoupeny od jejich strádajících rodičů a převezeny do Pobřeží slonoviny, kde byly využívány jako otroci na kávových plantážích.“
Je tedy voda lidským právem, anebo by měla patřit velkým korporacím? Jestliže na světě není dost vody pro všechny, pak by možná měl těmto korporacím patřit i vzduch. A pokud se týče plodin, Monsanto pracuje tvrdě na tom, aby si vybudovalo monopol na základní potraviny. Nikoho by nemělo překvapit, že šéf správní rady Nestlé bojuje za geneticky modifikované plodiny Monsanta, neboť jeho ideologie přímo souzní s filozofií Monsanta.

Překlad: Tomáš Piňos
Zdroj: naturalsociety.com
AC24.cz - Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat
AC24.cz - Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-prvatizovat
CIL --- 17:51:43 28.3.2013
LALINA --- 9:48:09 26.3.2013
dostala jsem mailem:

Věděla jsem, že je třeba pít hodně vody, ale nevěděla jsem, že důležité je i načasování pití.

Pití vody ve správném čase maximalizuje funkčnost lidského těla.
2 poháry vody hned po probuzení podporuje funkci vnitřních orgánů
1 pohár vody 30 minut před jídlem prospívá trávení
1 pohár vody před koupelí snižuje krevní tlak
1 pohár vody před spaním předchází krvácení do mozku a ve spánku často se vyskytujícímu srdečnímu záchvatu.
LALINA --- 11:00:53 22.3.2013
dneska je Světový den vody, tak se chvíli zastavme a zamysleme se nad vodou, nad tím, že jsme sami z největší části vodou, že voda je úžasnej zázrak, že voda je dárce života a že s ní máme dobře hospodařit, neničit ji, neplýtvat a taky si zase jednou uvědomme, že jsou na svět místa, kde je voda vzácnější než sůl se zlatem dohromady.

a posílám jednu hradišťanskou Modlitbu za vodu

Modlitba za vodu - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=T0eqMIOBR-0&list=PL7A7C8EC39D22A3D4&index=7
LALINA --- 11:26:06 13.3.2013
akce ke Dni vody 22. března ve Staré čističce

http://www.staracistirna.cz/ops/cs/
LALINA --- 15:08:38 12.3.2013
Pozitivní noviny › Dr. Batmanghelidj - M.Adams: Léčba vodou
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2010010045
KITIARA --- 12:18:19 30.1.2013