Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VODA - prostě H2O - a něco navíc
LALINA
Vítejte všichni, kdo milujete vodu, fotíte vodu, jezdíte vodu, pijete vodu
pojďte a vyprávějte vy, kdo o ní něco víte ,
naslouchejte vy, kdo se něco nového o vodě chcete dozvědět...

SHEEN: Proč je voda anomální se ví. Jedná se tam o to, že ty dva prvky, které ji tvoří se hodně liší v síle jakou poutají elektrony, díky tomu jejich svazek pak je utvořen tak, že si kyslík k sobě přitáhne elektron vodíku a ten vodík tam stojí téměř okraden a jak tak stojí okraden, jde kolem zase jiný kyslík, který celý radostný má těch elektronů nazbyt, dokonce má volné dva a tak mu nabídne, že tomu chudákovi jeden z těch dvou půjčí a že budou spolu kamarádi. A tak to jde stále dál a dál, až se drží za ruce spousta kyslíků se spoustou vodíků. A pak už je velmi těžké je rozdělit. Tak místo skupenství plynného, kde by každá molekula musela zůstat osamocena, se tvoří skupinky, hloučky, řetězce, které se přelévají, proudí, tečou. A je tu kapalina. A na základě téhle lásky sdílené mezi vodíkem a kyslíkem vznikl život.
Právě v tom, že je tam ten okradený a pak ten cizí, který mu půjčí, je ta anomalie . Odborný termín je vazba vodíkovým můstkem. Za normálních okolností by voda H2O byla prostě tři spojené atomy. Jenže takto je to pospojované ještě mezi molekulama, takže je pospojovaná spousta vodíků se spoustou kyslíků H2O-H2O-H2O-H2O-H2O-... a díky tomu to je mnohem větší a nemůže to být plynné.
A to je konec pohádky. :-)))

AKTUÁLNÍ TÉMA : Zdroje vody
*****
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 9:52:40 15.5.2012
od Radomila:

....Při této příležitosti si také dovolím pozvat vás k účasti na semináři, který povedu ve dnech 8.–10. června v Tvořivém centru v Oslavici u Velkého Meziříčí a který ponese název Voda a čas. Nové lidstvo v nás. .
Hlavním tématem bude voda v krajině a cílem bude vodu poznávat a učit se ji milovat. Bližší informace najdete zde: http://www.tvorive-centrum.cz/documents/VODAACAS2012_000.pdf

Na setkání se těší
Radomil Hradil
KITIARA --- 19:12:34 5.5.2012
LALINA: přesně...
LALINA --- 16:56:20 5.5.2012
KITIARA: jako dítě jsem slýchala, že za chvíli si v obchodě budeme snad kupovat i vodu....tejdy to znelo absurdně.... dnes zní absurdně, kupovat si vzduch...
KITIARA --- 12:16:40 5.5.2012
Příběh balené vody (Annie Leonard) z cyklu Příběh věcí - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=HCkmY3YOxCw
KITIARA --- 18:14:16 24.4.2012
KITIARA: Já se teď chystám na tenhle dokument: http://www.imdb.com/title/tt1149583/ , ale nemůžu sehnat titulky, tak si to asi dám i s kurzem angličtiny .)))
KITIARA --- 18:11:48 24.4.2012
MAESTRO_007: Skvělý dokument, někde jsem ho tady dávala online na netu.
MAESTRO_007 --- 9:15:13 17.4.2012
ja to videl az vcera a doporucuju kdyby nekdo neznal


VODA
Dokumentární film © 2006 "Masterskaya Production" Moskva, Rusko
CZE titulky, 81 min

O vlastnostech vody z pohledu vědy i mystiky. Jakým způsobem vytváříme každou vteřinu svou běžnou realitu, proč každá naše myšlenka, pocit, či motivace ihned ovlivní vše živé i zdánlivě neživé, bez ohledu na vzdálenost.

"Voda má opravdu neobvyklé fyzikální i chemické vlastnosti ve srovnání s ostatními kapalinami ”
Kurt Wuthrich Ph.D. , nositel Nobelovy ceny za chemii

“Zkoumali jsme vliv magnetických a energetických polí, různých objektů i lidské přítomnosti na vodu. A naše experimenty jednoznačně prokázaly, že pozitivní a negativní emoce mají na vodu největší vliv. Láska zvyšuje energetickou úroveň vody a stabilizuje ji, zatímco agresivní projevy, energii vody snižují a radikálně mění její molekulární strukturu."
Prof. Sc.Dr. Konstantin Korotkov, Ruská akademie přírodních věd (citát z dokument. filmu Voda)

Voda, dokument Rusko 2006,cz titulky_perlydoby.avi | Ulož.to
http://www.uloz.to/xV8QTyk/voda-dokument-rusko-2006-cz-titulky-perlydoby-avi
KITIARA --- 11:31:12 10.4.2012
LALINA: Pravda a ty mám taky tak co :D