Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VODA - prostě H2O - a něco navíc
LALINA
Vítejte všichni, kdo milujete vodu, fotíte vodu, jezdíte vodu, pijete vodu
pojďte a vyprávějte vy, kdo o ní něco víte ,
naslouchejte vy, kdo se něco nového o vodě chcete dozvědět...

SHEEN: Proč je voda anomální se ví. Jedná se tam o to, že ty dva prvky, které ji tvoří se hodně liší v síle jakou poutají elektrony, díky tomu jejich svazek pak je utvořen tak, že si kyslík k sobě přitáhne elektron vodíku a ten vodík tam stojí téměř okraden a jak tak stojí okraden, jde kolem zase jiný kyslík, který celý radostný má těch elektronů nazbyt, dokonce má volné dva a tak mu nabídne, že tomu chudákovi jeden z těch dvou půjčí a že budou spolu kamarádi. A tak to jde stále dál a dál, až se drží za ruce spousta kyslíků se spoustou vodíků. A pak už je velmi těžké je rozdělit. Tak místo skupenství plynného, kde by každá molekula musela zůstat osamocena, se tvoří skupinky, hloučky, řetězce, které se přelévají, proudí, tečou. A je tu kapalina. A na základě téhle lásky sdílené mezi vodíkem a kyslíkem vznikl život.
Právě v tom, že je tam ten okradený a pak ten cizí, který mu půjčí, je ta anomalie . Odborný termín je vazba vodíkovým můstkem. Za normálních okolností by voda H2O byla prostě tři spojené atomy. Jenže takto je to pospojované ještě mezi molekulama, takže je pospojovaná spousta vodíků se spoustou kyslíků H2O-H2O-H2O-H2O-H2O-... a díky tomu to je mnohem větší a nemůže to být plynné.
A to je konec pohádky. :-)))

AKTUÁLNÍ TÉMA : Zdroje vody
*****
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARIUSKONVOJ --- 9:59:41 6.9.2011
ruský dokument o vodě
Sebapoznanie - VODA
http://www.sebapoznanie.sk/Appl/WebObjects/VFPortal.woa/1/wa/articleDetail?articleId=596&wosid=7DNkcwi2gQCa7aPHCRwLPw

mimo jiné se zde řeší stukturovaná voda. Máte někdo tip kde o od koho nebo jak si takovou vodu vytvořit doma? Do kostela se mi pro ni nechce
LALINA --- 19:15:25 1.9.2011
SMOOKE: bingo:-)
SMOOKE --- 17:31:16 1.9.2011
LALINA: pravda:] i Alby rikal:

„Většina lidí ví, že něco nejde udělat, tak to nedělají. Pak přijde někdo, kdo to neví a udělá to. A navic to funguje.“
LALINA --- 15:50:42 1.9.2011
SMOOKE: na to seš mladej, aby ses nechal takhle uzavřít do starobylých dogmat.-))) nenech se:-))
SMOOKE --- 15:37:19 1.9.2011
LALINA: PAULMUADDIB: heh, to je debata na dlouhe lokte.... ale souhlasim s tim, ze kdyz to neumime zmerit, tak to neznamena ze to neexistuje.
Bohuzel me zivot mezi bilymi plasti, naucil ze co nejde zmerit neni:]
ZUSKA --- 15:29:00 1.9.2011
zkusím i tad, nevíte někdo jak se jmenují závody na Labi na začátku května v Herlíkovicích-Krkonoše? Dá se někde vyčíst zpětně seznam závodníků?
LALINA --- 13:33:41 31.8.2011
tuhle jsem slyšela větu, že voda je vlastně hmotná podoba světla.... říká to vědcům něco nebo je to úplně mimo... ok, chce to se na to podívat asi i trochu šířeji, než jen skrze definice a čísla, ale možná že ani ne...
LALINA --- 13:26:01 31.8.2011
asi to na nástěnce není: (o M.Emotovi, jo, ale tenhle link ne)

OFFICE MASARU EMOTO
http://www.masaru-emoto.net/english/e_ome_home.html
LALINA --- 13:18:54 31.8.2011
PAULMUADDIB: no stačilo by to změřit, vyfotit apod.

jsou fotky struktury vody, na kterou se nějak myslelo, otisko se to do ní i na hmotný urovni, nechci od vědy nějaký čáry, jenom aby neřekla rovnou že je to blbost, ale prověřila to... ta točivoist se snad dá nějak postihnout... ale jestli je to tak malej rozdíl, jak říká Smooke, tak tedy nevím:-)
PAULMUADDIB --- 13:03:32 31.8.2011
LALINA: To, že věda v tom nic neuvidí, nemusí být chyba toho postupu, ale té vědy. Jako něco tam bude, ale je otázka, zda to umíme vědecky popsat.