Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
zajimava soudni rozhodnuti
KASUMI
pro debaty o pripadnych rozsudcich, ktere nebudou striktne odborne, prosim smerujte sve prispevky sem: [ Právnická tlachárna - diskuse (nejen) pro právníky stran judikátů, zákonů, jejich návrhů a právních názorů vůbec ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
B52 --- 10:49:37 16.12.2008
vim, ze se opakuji, ale porad strasne shanim judikat o postoupení obchodníí pohledávky na nepodnikatele. údajně by měl stanovovat, že i po částečné novaci mezi postupníkem a dlužníkem se vztah pořád řídí obchodem. byl bych straaaasne moc vdecny.
MARQUIS --- 15:40:41 14.12.2008
Ackoliv je causa Bernarda L. Madoffa zatim uplne na pocatku, bude jiste zajimave sledovat dalsi vyvoj. Zejmena by mne zajimalo, zda pri pripadnem rozsudku, potvrdi li se podezreni z podvodu, bude brano v potaz vlastni pricineni poskozenych, neb nabizenych 8-12 % procent rendity, alespon dle meho, silne prekracuje realne dosazitelne hodnoty a melo by, minimalne v pripade bank a jinych odborny instituci nutne vest k blizsimu provereni.

Zde kratke info o osudu zrejme chybejicich cca. 50 miliard USD a zde predbezna osnova, podle niz bude predvanocni show probihat.
RIMRR --- 14:54:01 6.12.2008
Zdravím, dovolím si stručné info a pozvánku pro vás - byl založen klub na téma Lisabonská smlouva - aktuální a zajímavé téma i z právního hlediska. Všichni o ní mluví ale nikdo neví co skutečně obsahuje. Tenhle klub předpokládám navštěvují třeba studenti právnických fakult nebo právnici. Chci se zeptat, zda jste některé pasáže z Lisabonské smlouvy četli, nebo je vám znění tohoto zásadního dokumentu lhostejné. V každém případě pokud Vás toto téma zajímá, jste vítání v nově založeném klubu. Řada lidí se ptá, které z často užívaných argumentů PRO / PROTI přijetí má vůbec ve smouvě právní oporu atp.
Díky za pochopení a omlouvám se za malý spam pro ty, které to nezajímá.
CHEMIK --- 22:16:23 29.11.2008
???: To je krasny, skoda ze rovnou nestanovili ze i kradeze barevnych kovu a drobneho zvirectva jsou staletou tradici tohoto etnika, a tedy je take nelze kriminalizovat...Snad priste ;-)
B52 --- 12:54:24 22.11.2008
zdravicko. Shanim judikat o postoupeni pohledavky ze striktne obchodnepravniho vztahu na fyzickou osobu nepodnikatele, ktery be stanovil, ze ikdyz postupnik do rezimu Obch nespada, pohledavka zustava obchodnepravnim vztahem.
Jsem si jisty, ze existuje ale po hodinach prohrabavani na strankach nejvyzsaku jsem ho nebyl sto vyhrabat...tak kdybyste na nej (respektive na ne, ma jich byt vic) nekdo narazil, a mel konkretni cislo, byl bych straaaaaaaaaasne moc vdecny. diky
KACER --- 13:43:39 17.10.2008
http://hn.ihned.cz/c1-29076850-odskodneni-za-zraneni-na-chodniku-pul-milionu

Nejvyšší soud se v aktuálním rozsudku zastal ženy, která šlápla před několika lety do výmolu a poranila si nohu. Dokonce tak, že je dnes v plném invalidním důchodu. Pražský magistrát jí musel zaplatit 567 tisíc.
PELLVY --- 11:20:50 29.9.2008
???: Podle mě je důležité toto: "Z faktu, že stěžovatel je majitelem vozidla, jímž byl přestupek spáchán, a že to byl právě on, kdo požádal o odstranění mechanické zábrany, bylo v této konkrétní věci zjevné, že vozidlo také zaparkoval a tím spáchal předmětný přestupek, o čemž svědčí rovněž skutečnost, že na místě samém bezprostředně poté ani netvrdil, že se přestupku nedopustil, nýbrž odkázal přítomné městské policisty (jak vyplývá z protokolu vyhotoveného hlídkou městské policie, jehož obsah byl opakovaně v přestupkovém řízení uváděn, aniž proti němu stěžovatel cokoli namítal) pouze na to, že s nimi tuto záležitost nebude řešit."
??? --- 16:55:30 27.9.2008
???: jenom sumar jestli to chapu spravne... tohle je neco co jsem uz vedel - vlastnik automobilu musi znat osobu ktera ma auto v uzivani. On rekl ze to nevi (zakladni chyba), takze "osoba blizka" mu nepomuze... to mi neprijde moc zajimavy rozhodnuti protoze to je presne to co bych cekal ze se stane kdyz je blbej :)
ATTILAH --- 13:29:22 23.7.2008
Zastupitele lzetrestně stíhat za to, jak hlasují
(zde o majetku města)
Nález ÚS:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=611144
??? --- 0:07:15 23.7.2008
Soud: Nucení k práci přesčas nesnižuje důstojnost lidí
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-ekonomika/clanek.phtml?id=611574

Brno - Nucení k práci přesčas bez nároku na mzdu nemusí znamenat snížení důstojnosti a nepřípustný zásah do práv zaměstnanců. Lidé, které jejich zaměstnavatelé nutí pracovat zadarmo přesčas, tak nemohou po firmách požadovat vysoké odškodnění. Mají nárok jen na doplacení dlužné mzdy.