Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
zajimava soudni rozhodnuti
KASUMI
pro debaty o pripadnych rozsudcich, ktere nebudou striktne odborne, prosim smerujte sve prispevky sem: [ Právnická tlachárna - diskuse (nejen) pro právníky stran judikátů, zákonů, jejich návrhů a právních názorů vůbec ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ATTILAH --- 0:45:02 22.6.2008
???: Nemyslim, ze by to nebylo (zretelne) prokazano ovlivnovani a sluzebni sikana takrecenych mafianu, tj. jednani typu mafianskeho. A nazor, ze mafie nejen ve striktnim slova smyslu, na toto sedne, je dle meho pravni nazor odarezejici zdravy rozum (naopak, v pripade trvani na striktnim vykladu pojmu, by to byl formalismus na hlavu postaveny). Dokazovalo se na zaklade navrhu stran, ne ex offo, za zadnou ze stran soud nic nedelal, to proste nejde tvrdit.

Civilni soud si nastesti muze udelat zaver bez ohledu na trestni rizeni, aniz by nejak zasahoval do pravomoci OCTR. A tady ta cesta civilu atypicky vyvolana potrefenyma husama proste poslouzila jako rozsudek typu OJ Simpson.

HONIK --- 14:50:10 18.6.2008
PELLVY: Souhlas. Rozhodl o tom, jestli se musi omluvit za slova o mafii. Ne o tom, jestli tu mafie je. Proste se jedna o prejudicialni otazku, kterou si musi rozhodnout, ne? Myslim, ze pokud by padlo rozhodnuti v ramci trestniho rizeni, tak by byla mozna obnova rizeni... Ale mozna se taky pletu.
PELLVY --- 11:04:48 18.6.2008
KEMAL: Odtamtud mám tu fotku...:-D
KEMAL --- 10:52:11 18.6.2008
tady [ Zralé ženy - Hot Moms, Sexetary, M.I.L.F! ] je o Renátě tématická diskuze :)))
ale chce to přes filtr "vesecká", neumim to odsud nalinkovat přesně
PELLVY --- 10:45:41 18.6.2008
???: Kdo ví, jestli nespává každou noc v rakvi....
PELLVY --- 10:44:52 18.6.2008
???: No kdyby stála po kolena ve vodě, 50 metrů daleko, otáčela hlavu na sever a člověk by se díval směrem na západ, tak by mohl říct, že támhle někde zahlédl pěknou ženskou....no čarodějnice to je....ale kdyby byla v kůži anebo v uniformě.....nevím, nevím.....:-))))
??? --- 10:28:50 18.6.2008
PELLVY: to je vtip, ze jo?
ja proti ni nic nemam, ale podle me je to typicka predstavitelka carodejnice (vzhledove)
PELLVY --- 10:21:58 18.6.2008
???: Rozlišujme "mediální" obraz a "obsah rozhodnutí". Cepl nerozhodl, "je tu justiční mafie". Rozhodl, že Benešová mohla použít slova "justiční mafie" v rozhlasovém diskuzním pořadu, když označovala určité chování státních zástupců a soudce NS.

Ale jinak je Renáta fakt "HOT":-)) [http://i.idnes.cz/08/052/maxi/LF230596_NO_TEXT.JPG]
HONIK --- 20:22:22 17.6.2008
http://jinepravo.blogspot.com/2008/06/dvody-stojc-za-prvnm-formalismem.html

"Například soudce Cepl Jr. mohl své rozhodnutí v kauze Vesecká a spol. vs. Benešová úmyslně napsat vysoce technickým a nesrozumitelným jazykem, mohl jednání uzavřít do (pro laiky) zcela nesrozumitelných procedur, mohl ideálně jednání uzavřít pro televizní kamery atd. Tím by své rozhodnutí do značné míry uzavřel před obecnou laickou i širší právnickou veřejností. Soudce ovšem postupoval v perspektivě středoevropské právní kultury velmi netradičně, když napsal své rozhodnutí svěžím a čtivým stylem, stylem, na kterém si může počíst i poučenější laik. Odvrácenou stranou je ale též to, že jde o styl, který je také mnohem snadněji kritizovatelný a svou neformálností může mnohé laiky až překvapit. Lze říci, že do Ceplova rozhodnutí se tak v podstatě může strefovat i úplný ignorant v oblasti práva imateriální újmy, aniž si však vůbec uvědomí, že podstata rozhodnutí po své právní stránce mu ve skutečnosti zůstala skryta."
HONIK --- 20:05:43 17.6.2008
Já měl Cepl ml. ve škole několikrát jako vyučujícího na seminář a rozhodně bych ho z ničeho jako jsou politické motivy nepodezříval.

A osobně si myslím, že je dobře, že se zabýval podstatou sporu a nepokusil se to zahrát do outu nějakým jiným způsobem.

A co se týká Jirsy, tak ten hlavně říkal, že je špatně, že v rámci těch Otázek má prostor ke komentáři jen jedna strana, ne?