Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rusko a Transsibiřská magistrála
SEDIQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FLIPPER --- 19:07:15 29.12.2015
ušetříš pár stovek. u nás to bylo spojený s tím, že jsme chtěli jet do republiky Tuva a když jsem to obvolálval, tak se na to všichni tvářili dost kysele. jakože hraniční oblast a tak ...
LA_PIOVRA --- 10:13:46 29.12.2015
FLIPPER: jaka je vyhoda tohoto postupu oproti variante "komplletni vizovy servis"?
FLIPPER --- 22:50:13 28.12.2015
v létě jsme si vyřizovali turistické vízum do Ruska. byl to celkem oser, na druhou stranu to člověka připravilo na to, co může od týhle země po stránce byrokracie očekávat. sepsal jsem tehdy pro kamaráda takovej manuál. snad je to pořád aktuální a někomu to pomůže:

1. zavolej na sekretariát komory SNS - http://www.komorasns.cz/index.php?page=kontakty - a řekni, že bys sis chtěl nechat vyřídit pozvání pro turistickou cestu. ideálně se zeptej přímo na paní Oksanu Gazukinu. budou ti nabízet kompletní vízový servis, to ale odmítni a tvrdošíjně trvej na tom, že chceš jen pozvání. domluv si s nima schůzku, při které ti pozvání obratem vystaví a na ten den si vem volno.

2. až budeš vědět termín schůzky na komoře SNS, jdi na tuhle stránku - http://www.vhs-czech.com/sign.up.php?lang=cz&step1=1 a sjednej si termín schůzky pro zažádání o víza. počítej s tim, že vyřízení pozvání bude na komoře SNS trvat cca 2 hodiny a otvírají tam v devět. potom budeš potřebovat ještě cca 2 hodiny na vyplnění vízového dotazníku (viz dále) a nechej si radši hodinu rezervu. pokud přijdeš na komoru SNS hned po otevření, tak se můžeš do vízového centra objednat třeba na druhou hodinu odpoledne.

3. připrav si doklad o pojištění pro cesty do zahraničí na kterém budou výslovně uvedeny následující nezbytnosti:

- Datum uzavření smlouvy;
- Číslo pojistné smlouvy;
- Jméno a příjmení pojištěné osoby;
- Údaje o pojistiteli;
- Doba platnosti pojistky musí pokrývat celou dobu platnosti víza (v případě jednovstupového a dvouvstupového víza). V případě mnohovstupového víza je dostačující předložit pojistku pouze na první vstup;
- Přehled limitů pojistného krytí;
- Minimální suma krytí pojistné události musí být minimálně 30 000 EUR;
- Územní platnost (celý svět, Evropa, Ruská federace…);
- Podpis pojistitele.

pokud budeš používat pojištění k účtu nebo ke kartě, udělej si kopii přední strany kreditní karty, kde budou jasně čitelné všechny údaje.

4. připrav si barevnou fotografii o rozměrech 3,5x4,5 cm a udělej si kopii pasu

5. nastává den schůzky na komoře SNS. připrav si pas a 690,- Kč a vyraž do jejich sídla poblíž metra Vysočanská. pozvání by mělo dorazit během dvou hodin, které můžeš strávit nicneděláním v oldskůlový kantýně v přízemí budovy. čaj se zákuskem tu stojí neuvěřitelných 19,- Kč!

6. až dostaneš pozvání, vyraž domů k počítači. jdi na - https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 , postupuj podle instrukcí a vyplň formulář. po vyplnění formulář vytiskni a podepiš.

7. je čas vyrazit do vízového centra na smluvenou schůzku. ujisti se že máš: pas, jeho kopii, pozvání z komory SNS, vytištěný formulář žádosti o vízum, fotografii, doklad o cestovním pojištění, 1720,- Kč a pevné nervy na první setkání třetího druhu s ruským úředníkem ;)

přeju hodně štěstí!
OHONEY --- 23:02:50 7.9.2015
TYPEK:
umej, ale jak muzou tak te oskubou..
TYPEK --- 16:38:34 13.8.2015
S tím naprosto souhlasím. Pro mě je Rusko náhradní program. Letěl bych raději samozřejmě do Chiny na Macao Tower 223m, ale strašně dlouho to trvá ta cesta tam. Naštěstí pro nás rubl krásně padá, dneska sem byl koupit u nás v Plzni v kurzu za 100/40. Myslím, že když Rusko, tak teď je ideální doba. Nejen proto, že zlevňujou vodku :-)
??? --- 16:28:15 13.8.2015
Ono cestování do Ruska neni žádná láce, samo až na nějaký extrémní případy typu stopem a pod. Rusové v cestovním ruchu se tomu vždycky divili, proč jim tam konkrétně Češi (ale i jiní) tak málo jezděj. Čimž nechci říct, že tam jezděj málo, ale rozhodě pod ambiciózní očekávání ruského turistického průmyslu.
TYPEK --- 16:20:50 13.8.2015
Cestovka nejen pro Rusko http://jedu.cz/ . Ani se nedivili, co jsem za exota, že jsem ochoten zaplatit celkem cca 30 000 kč (18000kč letenky včetně komplet servisu-hotel,víza,zvací dopis+14500 RUR za 10 vteřin strachu= bungee 207m a bungy 69m freestyle + 2500 RUR DVD,foto atd. + 200 USD "kapesné") a přitom jsem měl požadavky max. 2 noci v Sochi, holt už jsou zvýklí :-) Vyšli mi ve všem vstříc. V Moskvě mají spolupracovníka. Abych nebyl úplně OT, tak transibiřskou magistrálu bych chtěl dát, ale nemám tolik času,vlastně první krátká dovolená po 4 letech.
??? --- 16:07:46 13.8.2015
TYPEK: reklamu cestovce klidně udělej, beztak se na to co chvíli někdo ptá
TYPEK --- 16:04:48 13.8.2015
Taky letím za měsíc na "osobní výzvu" do Ruska- Sochi Skypark AJ Hackett. Pas nemusí být biometrický, takže ten obyčejný "rychlopas" ještě tak tak stihneš. Nejdůležitější je aby pas platil min. 1/2 roku po návratu to ,není tvůj problém. S vízem a zvacím dopisem je to dost složitý, prakticky mi nezbyla jiná šance než jet s cestovkou,která to zařídí včetně hotelu,vyřízení víza a zvacího dopisu... trvá to 7-14dní (u mě 14dní) cca 2200kč.Potřebují ale tvůj pas, takže to vypadá že to všechno budeš mít na krev,musíš už zítra začít jednat. Chtěl sem jet na hulváta bez cestovky,ale pokud tam nemáš vyloženě někoho např. kamaráda rusa, který by tě oficiálně pozval, tak nejde získat vízum. Nechci dělat cestovce reklamu,tak když bys chtěl doporučit slušnou cestovku z Prahy,která to všechno zařídí tak pošta.

tohle si vytiskni až pojedeš, kdyby se ti něco přihodilo, tak ti kosmonout pomůže http://www.mzv.cz/moscow/cz/o_velvyslanectvi/jak_nas_najdete.html

cestovka mi dala 7 otázek které musím písemně vyplnit,taková lehká lustrace :-) , která je součástí žádosti o vízum. Hodně štěstí