Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Realitní kanceláře - zkusenosti, reference
MISHUGE
::všechny zkusenosti a reference sem..::
k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšiloaneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


*************POZOR***POZOR***POZOR******************
Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
*************POZOR***POZOR***POZOR******************


ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

Diskuze podobného tématu:
Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIFKAL --- 18:45:36 21.7.2017
Ahoj, právě jsem se dozvěděla, že cca ke konci roku se budeme potřebovat stěhovat ze současného bytu a budu tudíž hledat nový byt na dlouhodobý pronájem pro dva v Praze. Situaci mi trochu komplikuje, že už teď vím, že zatímco cca do konce září mám celkem čas různě chodit a řešit věci, v říjnu a v listopadu naopak budu pracovně naprosto zaplavená a neschopná (a partner nemluví česky, takže celý proces spíš nezařídí). Moje první myšlenka proto byla, že bych zkusila oslovit nějaké solidní realitky, protože nějaká provize je pro mě spíš malá cena za to, že mi někdo ulehčí trochu blbou situaci. Dosud jsem ale nikdy v životě nic takovýho neřešila, takže vlastně vůbec nevím, jaké jsou spolehlivé realitky, a jestli má smysl přes ně hledat i jen takhle pronájem pro normální lidi, ne nákup a prodej nemovitostí.
Profiltrovat klub plánuju, ale bohužel to nezvládnu na internetu, který tenhle týden mám na dovolené, takže bych se tu s dovolením i zkusila optat na názory a doporučení (a buďte na mě prosím hodní, tomuhle fakt málo rozumím :)). A samozřejmě pokud tu někdo v realitách dělá a chtěl by si o tom se mnou popovídat i se sdělením našich konkrétních požadavků, tak to rozhodně můžu :)
Díky moc!
KROMANON --- 17:33:19 7.4.2017
KONOPASLIK: aneb půlka Prahy ve vředu z jednoho fragmentu:D
TURF --- 3:35:53 29.3.2017
ahoj, je tu nekdo s pristupem k nabidkam cinzovnich domu v praze? nase firma shani dum k rekonstrukci v cene 15-80 mil. posta.
KONOPASLIK --- 21:49:52 23.3.2017
Z deníčku realiťáka:

To jsem takhle jednou prodal jeden dům. Mám od něj klíče, takže prohlídky probíhaly, až nakonec jeden zájemce řekl ono slavné "beru". A v té chvíli začíná veselý příběh. Počítejte se mnou osoby. :)

Kupující dům pořizoval hypotékou, byla tudíž třeba návštěva odhadce. Odhadce se však s jediným možným termínem vešel do času mojí dovolené. Takže jsem požádal svého kolegu Davida (1), aby jej tam doprovodil. David si půjčil klíče. Následně ale zjistil, že odhadce tam potřebuje jít v sobotu a na ten čas má domluvenou schůku v jiném městě. Požádal tedy Andreu (2), asistentku. Ta vzala klíče od Davida k sobě, s tím, že se tam vypraví. Nakonec ale kvůli nenadálým událostem nemohla, takže bylo potřeba vymyslet někoho dalšího. Davidův kamarád Filip (3) se nabídnul, že se tohoto úkolu ujme. Vtipné na tom je, že Filip sice pracuje pro konkurenci, ale je to hodnej kluk a pomohl. Setkal se s Andreou, klíče převzal a schůzka s odhadcem proběhla. Vše v pořádku.

Do doby, než se ozvala paní Jana (4), která v domě předtím zajišťovala designovou předprodejní výzdobu, že jeden fragment dekorací potřebuje umístit na jinou nemovitost. V tu chvíli mi došlo, že klíč je pořád ještě u Filipa. Inu, volám Davidovi, aby jej od Filipa převzal a vzal mi ho do kanceláře. Filip má ale klíč v autě a ne doma, takže mu jej nemůže předat. Inu, nevadí, výměna proběhne zítra.

Druhý den žádám Davida o klíč. Dozvídám se, že jej má Filip. A že jej odpoledne kamkoliv doveze. Předávám tedy Janě informaci a kontakt na Filipa, aby se domluvili přímo spolu a nebylo třeba zdržovat akci dvěma prostředníky. Jana o hodinu později volá, že její kolega Richard (5), kterého za Filipem poslala, se od Filipa dozvěděl, že Filip už klíč předal. Komu? Richard neví, David neví, já nevím. Volám Filipovi. "Komu jsi předal klíče?" "Dal jsem je Davidovi domů, do Vršovic."

Aha, takže klíče jsou u Davida v bytě a ten o tom nemá ani páru. To by tak nevadilo, kdyby ale David neodjel na víkend k rodičům do jiného města. Inu, naštěstí má David kamaráda Matěje (6), který má do bytu přístup a shodou okolností má naplánovanou cestu přes Vršovice na Černý most, kde se zrovna nachází Richard. Hurá! Matěj dostává instrukce vzít klíč a vyrazit na ČM.

Zanedlouho volá Richard, že musí z ČM odjet a jestli by mohl klíč vyzvednout další den u mne v kanceláři. Popravdě, vůbec nevím, jak by se mi mělo povést zítra předat Richardovi v mé kanceláři klíč, který má u sebe Matěj na Čerňáku, zejména když uvážím, že hned brzy ráno sedám na vlak a vyrážím na Ostravu, Vávro.

Předávám Richardovi číslo na Matěje a modlím se k Vishnu, aby tento příběh skončil šťastným koncem. Jo a nebojte, majitel je s tím v pohodě a rád, že nemusí nic z toho řešit. :)
BASSAREUS --- 22:17:03 27.2.2017
Hledám agenturu (nebo agenta), kdo by se v okrese Praha-západ zhostil kompletní zodpovědnosti za krátkodobé pronájmy pěkného rodinného domu (airbnb, chaty chalupy cz a pokud bude schopný sehnat tak i vlastní klienty).

Představuju si to zhruba 50/50 čistého zisku, reálně s tím, že musím zaplatit energie tak pokud by se pronájem nastavil na mých zamýšlených 6000 kč / týden (jde o prostorný a celkem slušně vybavený dům v českém krasu s dobrým dojezdem do Prahy...) tak agent(ura) dostane 2000 Kč z každého týdenního pronájmu.

Samozřejmě by ta suma musela prokrýt plný servis, včetně předání klíčů a úklidu. Máte někdo tip? Pokud to tu mají v merku agenti nebo agentury tak nabídky rovnou do pošty...
LINKOS --- 22:03:29 13.12.2016
tak jsem mel schuzku s jednim od MaM reality holding. No trochu jsem cekal,ze by to mohla byt slusnejsi realitka,ale... Dum je v dost zastavenem miste,z je strany je maly zatravmeny placek,ktery patri pry k domu a dalsi strana je udajne obecni pozemek. No,v dobe internetu v mobilu mi trvalo asi tak pet minut zjistit,ze k domu nepatri nic a vse popsane je souseda. Nevim,to si mysli,ze na to clovek neprijde? Ani by me to tak nezarazelo,kdyby o tom nekolikrat nemluvil. To,ze tvrdil,ze v dome je 400v a na prvni pohled je tam jen 230v je jen takova tresnicka
GHOSTSTALKER --- 16:09:50 18.11.2016
BLACKDRAGON: Odkazuješ na téměř 3 roky neúčinný zákon.
BLACKDRAGON --- 14:49:21 18.11.2016
GHOSTSTALKER: no v zmluvach byva obvykle 1-3 mesacna obojstranna vypovedacia doba, ktora vyhovuje obom stranam, najomcovi ked chce ist inam a prenajimatelovi ked potrebuje byt predat, uzivat a ine...

pronajimatel moze organizovat prohlidku, i keby iba jednu iba po dohode s najomcom! aj sam moze do bytu ist za ucelom skontrolovat stav bytu, davam tu oba body v prospech oboch stran:
- Pronajímatel je povinen předat nájemci byt ve stavu způsobilém k řádnému užívání a zajistit nájemci plný a nerušený výkon práv spojených s užíváním bytu.
- Nájemce je oprávněn užívat věc způsobem stanoveným ve smlouvě; nebylo-li dohodnuto jinak, přiměřeně povaze a určení věci. Pronajímatel je oprávněn požadovat přístup k věci za účelem kontroly, zda nájemce užívá věc řádným způsobem.

samozrejme ak najomca nesuhlasi, mozes rozviazat s nim zmluvu a do 1-3 mesiacov mat byt dostupny :)

ale rozumni ludia sa samozrejme vedia vzdy dohodnut na vsetkom ;)
BLACKDRAGON --- 14:41:54 18.11.2016
MMISKAM: ale to je chyba predajcu a nie najomcu :) podla zakona prenajimatel ma pristup iba kvoli kontrole stavu bytu, viz: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast8h7.aspx

TURF --- 23:29:46 26.10.2016
ahoj, je tu nekdo kdo se vyzna v anglickem trhu? konkretne v londyne