Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
GIDDY
[http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/03/cuppics0309_alltrans.gif?w=189&h=173][http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/07/ww-clothpads-org_0709_cupgrasssmaller.jpg?w=163&h=157]

Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALONSY --- 15:53:58 20.9.2017
MERMAIDA: Já je mám teda občas i teď, ale furt to za to stojí. :D
MERMAIDA --- 9:58:59 20.9.2017
IKA a ANNNA - díky, informaci predam dal....


Já dnes sáhla po MeLuna S a zase se mi správně nerozevrel a protekl :-/ Ale to je moje blbost ze jsem si po zavedení nezkontrolovala... Hlavně, že mám v policce hned vedle LadyCup, se kterým se mi nikdy nic takového nestalo!! Achjo!! :(
MERMAIDA --- 9:52:30 20.9.2017
ALONSY: Já teda žádný stres na začátku nemela .... :-D
FRENNET --- 19:27:59 18.9.2017
NIGHTFURY: neni zac. No jak jsem na nej koukala, tak mi prislo, ze je tvarove stejny jako Yuuki, jenom mekci. Planuju ho po druhem porodu koupit.
NIGHTFURY --- 17:31:20 18.9.2017
FRENNET: Tak hned v první Tetě, do které jsem to šla zjistit, jsem Mooncup ulovila.
S tou slevou je to opravdu super nákup, snad mi bude po x letech s Yuuki sedět :)
Díky za tip!
TEEAK --- 11:23:30 16.9.2017
???: vznik TSS je u ženy používající kalíšek popsáno v jednom jediném případě (za cca 10 let co ho ženy používají ve větším měřítku) a i tak se neprokázalo, že by na vznik problémů v tom jednom případě měl vliv právě kalíšek (ono jde taky o hygienu, jiné rány v těle, atd.) .. naopak existuje studie, kde se prokázalo, že mnohem větší riziko vzniká při používání parfemovaných vložek (oděrky od tření, chemické dráždění), pak tamponů (znovu oděrky) a kalíšek byl v podstatě na hranici měřitelnosti .. každopádně TSS může vzniknout i mimo menstruaci a může postihovat i pány, takže bych zas nešířila paniku ;)
- jasně 12 hodin je fakt maximum, které bych nepřekračovala a snažím se max. po osmi hodinách kalíšek vypláchnout - s trochou cviku (kterou člověk získá celkem rychle) to ani na veřejných toaletách, nebo v práci, není žádná věda)

.. osobně jsem kalíšek začala používat právě díky tomu, že jsem začala trpět na infekce močových cest (po vyléčení) a od té doby už jsem neměla jedinou už tři roky (dřív jsem jimi trpěla cca 2x do roka) .. má to samozřejmě souvislost i s tím, že jsem se sama díky kalíšku dost vzdělala o tom, jak to "tam dole funguje" a začala se o sebe v tomhle ohledu líp starat, ale než jsem došla ke kalíšku, tak bych tohle ani nikdy řešit nezačala .. :)
ALONSY: imho i ten stres na začátku se dá zmenšit tím, že si o tom člověk před použitím něco načte, vyzkouší to doma v klidu a když je v koncích, tak si sedne k facebooku a poradí se tam online ve skupině kališnic, nebo třeba tady :)
??? --- 22:40:26 14.9.2017
MERMAIDA: Môžem porovnať Lunette, Ladycup a Daring (z Dans ma Culotte), a preferujem Lunette, najlepšie sa mi zavádza aj vyberá, a celkovo som s ním spokojná.
Ten Daring je ale možno lepší pre začiatočníčky, ktoré sa boja, že sa im ho nepodarí po použití zase vybrať (pretože má trochu drsnejší povrch.)
FRENNET --- 22:14:19 14.9.2017
NIGHTFURY: hodne stesti :)
ALONSY --- 19:58:43 14.9.2017
MERMAIDA: Každopádně je nejdůležitější ji připravit na neskutečnej stres na začátku, ten si ještě živě pamatuju, i když je to pomalu deset let :D
ANNNA --- 19:56:32 14.9.2017
MERMAIDA: mám zkušenost s LadyCup S a Lunette L. Přijdou mi tvarově i tím, jak sedí (až na tu velikost, samo), velmi podobné. Lunette působí pocitově kvalitněji - materiál je takový "lepší", dírky jsou přesněji vyražené.