Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
GIDDY
[http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/03/cuppics0309_alltrans.gif?w=189&h=173][http://menstrualcups.files.wordpress.com/2009/07/ww-clothpads-org_0709_cupgrasssmaller.jpg?w=163&h=157]

Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KETHAMINA --- 6:10:12 22.5.2019
TANGERINE: tam asi záleží, co děláš průbežně s pánevním dnem (pravidelný sport, ...) a jaké máš zaměstnání. S věkem všechny svaly, co se moc netrénují ochabují. Povoluje se břicho, prsa atp.bez ohledu jestli děti máš nebo ne.
TANGERINE --- 18:13:01 15.5.2019
Nene, nic z toho se nezměnilo nějak znatelně. Jedině mě napadá, že mám oproti dřívějšku intenzivnější první dva dny MS, a právě v těhle dnech se na kalíšek spolehnout už nemůžu, při slabší už jo. Tak nevím, jestli je možný, že třeba nestárne kalíšek, ale já, a potřebuju větší velikost, ale myslela jsem, že to je spíš až po dětech?
NIGHTFURY --- 17:36:06 15.5.2019
TANGERINE: A nezačala jsi s cvičením nebo naopak? Nezměnila se ti váha? Hormonální změny?
Teoreticky by měl kalíšek vydržet klidně 10 let, měla jsem Yuuki asi 8 a sloužil by i dál (možná ho dokonce ještě někde mám jako zálohu).
TANGERINE --- 17:15:28 15.5.2019
Ahoj :) prosím, po jaké době používání kalíšek vyměníte za nový? Může nějak doba používání ovlivnit jeho funkci? Mám Gaiacup asi 2 a půl roku a poslední měsíce je prostě nespolehlivý...tak nevím, jestli zkusit větší velikost, nebo úplně jinou značku/jiný tvar...Díky :)
GIDDY --- 18:36:02 13.5.2019
myslim ze po porodu se to vse srovnava, teda po paouze po porodu a muze byt i jinak hutna sliznic, hlen atd, sila krvaceni, vse muze byt jinak nez před porodem, počkala bych, zkousela a byla trpeliva, ty durky bych resila, zda jsou ciste, jak pise ketha
KAMIONG --- 23:07:57 11.5.2019
LILITH_: ok, objednáme ty větší a uvidíme. Doufám, že brzy přidám další oslavný report na Fun cup :D
No nesmím se moc těšit, na Merulu jsem se těšila jak malá na kolotoč, a prd.
LILITH_ --- 22:46:18 11.5.2019
KAMIONG: Já jsem rovnou objednala větší, takže je větší než můj předchozí, s těmi menšími srovnání bohužel nemám, ale uvažuju o něm, protože na ty slabší dny by mi asi stačil, ale na ty první jsem za větší ráda.
KAMIONG --- 23:02:06 10.5.2019
LILITH_: a je ten fun cup menší, něž tvůj předchozí green cup?

Aneb: Dotaz pro majitelky fun cupu, chcem ho s kámoškou objednat, ale teď koukám, že ten větší má šířku 43mm, kterou má ale můj menší moon cup, který beru jen až v posledních dnech. Tak trochu váhám, na první dny mám větší yukki...(a teda dnes zklamání, začal zas protékat, po cca 5 hodinách a to byl minimálně naplněný).

LILITH_ --- 20:01:16 3.5.2019
SEBIEN: S Fun cup mám stejnou zkušenost, narozdíl od předchozího Green cup mi neprotejka ani první silný dny a taky mi vymizely křeče, kvůli kterým jsem kalíšek první den až dva vůbec nesnesla.
SEBIEN --- 12:47:47 27.4.2019
KLAIR: proč nevím, ale zkušenost mám stejnou - po cs nějakou dobu ok a pak jsem začala mít během ms tak den dva, kdy protékal, ať jsem dělala, co jsem dělala, přitom plnej fakt nebyl. Přičítám to přece jen změnám svalstva a tak, byť vaginální porod neproběhl, tak se to tělo asi mění. Nicméně, čerstvě mám novej kalíšek, fun cup, a neprotýká (a obecně se mi líbí a jsem dost nadšená).

(Taky mám teď čerstvě po Whole30, kde taky mezi efekty uvádějí možnou slabší menstruaci a já teď nevím, jestli jsem ji měla vždycky tak slabou a jenom ten kalíšek protékal, nebo ji mám teď slabou kvůli W30 a neprotýkal by ani starej :))