Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ACHERON --- 7:59:04 22.2.2019
ART_OF_CAN: to je ale schvalne, sociologie je permanentně polomrtvý obor řešící otázku proč je polomrtvý a jestli to ma všechno cenu :)
ART_OF_CAN --- 10:12:42 20.2.2019
Je to tady sice už nějakou dobu mrtvý, ale třeba se na to někdo z Vás podívá. Mám zajímavou nabídku práce na plný úvazek

"Hledáme výzkumníka, který se nebojí čísel.

Jsme středně velká výzkumná agentura, která si zakládá na tom, že není továrna na výzkumy.

Proč dává smysl pracovat s námi?
- Nemáme nějaké role nebo pracovní pozice. Jsme flexibilní pracovní tým a hledáme někoho, kdo se ujme toho, co mu jde nejlépe. Zbytek firmy rád vyjde vstříc, jsme zvyklí si pomáhat.
- Nepracujeme s hotovými řešeními. Neplníme pouze čísla do předem připravených tabulek. Máte možnost si systém práce nastavit tak, aby dával smysl i Vám.
- Máme zajímavé projekty prakticky napříč všemi sektory. Pokud Vás zajímá konkrétní téma, můžete si dané projekty přivlastnit a dát jim svůj otisk.
- Možná nás neznáte, ale máme k dispozici rozsáhlý panel respondentů. Práce u nás znamená i velké důležité projekty na robustních vzorcích. Se zkušenostmi z Perfect Crowd se ve světě neztratíte.
- A pak také pracovní mobil, počítač, svobodná pracovní doba, možnost pracovat z domova, káva apod.

Koho hlavně hledáme?
- Někoho, kdo má SPSS docela rád. Už spolužáci na škole se k němu / k ní obraceli pro radu, jak se co má spočítat.
- A někoho, kdo má rád, když ví, kam kráčí. Kdo si raději věci promyslí.
- Někoho, kdo má chuť se učit."

Jsem tu pro Vaše dotazy na: jan.schmid@perfectcrowd.com
ART_OF_CAN --- 16:12:42 28.1.2019
Ahoj, omluvte spam, postuju nabídku sociologické brigádky

Hledáme 1 - 2 tazatele na terénní rozhovory pro projekt výzkumu komunitního života na Letné. Výstupem výzkumu bude fotografická kniha.

Kdy: v termínu od 31. 1. do 6. 2.
Kolikrát v týdnu půjdete a kolik času sběrem strávíte, je na vás
Za kolik: 50 Kč/ dotazník
Dotazník se skládá z pěti jednoduchých otázek

V případě zájmu pište na tereza.soldatova@perfectcrowd.com
SHEALA --- 0:08:58 16.12.2018
Chápete někdo Giddense? Potřebovala bych si pokecat s nějakým člověkem o Giddensovi. Jde o jeho pojetí agency, jestli je vůbec smysluplné zmiňovat Giddense v mojí seminární práci.

Ta práce se týká osobní autonomie lidí, kteří potřebují a využívají osobní asistenci, ať už jim asistují rodiče, nebo profesionální asistenti v domácím prostředí, případně i pečovatelky v instituci.

Jde i o spory o agency (například dospělý člověk si přeje být sám, rodič mu to nechce dovolit protože by mohl spadnout z vozíku). Může jít o identitu, nebo i další koncepci

A nevím, jestli mě do toho zapadá ten Giddens, neb píše pro mě hodně vzdáleným jazykem, navíc postižení jako fenomén nebere do úvahy, ale nějak mě přijde no... sexy :)

Lidi kteří berou postižení do úvahy řeší Giddense to zase jo, a právě proto se chcu vyznat v Giddensovi :)

Já studuju psychologii, ne sociologii.
SPLIFFBOY --- 17:49:23 14.12.2018
JINDRICH: diky za to! :) ani jsem netusil, ze ma SLON sklad za rohem ode me a nakonec jsem to doslova v poslednich minutach stihnul
JINDRICH --- 0:04:02 14.12.2018
SLON - Sociologické nakladatelství
http://www.slon-knihy.cz/

SLON: pátek 14. prosince s výraznou slevou

* Objednávky s datem pátek 14. prosince bude poskytnuta sleva 50 % na veškerou produkci. Objednávky zasílejte na: slon@slon-knihy.cz

* Na knihy zakoupené přímo ve skladu na adrese Mendíků 9, Praha 4 (cca 100 metrů od stranice tramvaje Pod Jezerkou) bude poskytnuta sleva 70 % (platba je možná pouze v hotovosti - nepřijímáme platební karty). Dále SLON ve skladu nabízí knihy s drobným defektem a vyřazované tituly za symbolickou cenu 30 Kč. Sklad bude v pátek 14. prosince otevřen od 10 do 17 hodin.
??? --- 11:44:29 12.12.2018
13. 12. 2018 v Praze – AKC Husova 4a, 110 00 Praha 1

18.00–20.00

PŘEDNÁŠKA PROFESORA KOLUMBIJSKÉ UNIVERZITY
Shamus R. Khan: New Directions in the Study of Elites

Lecture of prof. Shamus R. Khan: New Directions in the Study of Elites hosted by the Department for the study of Modern Czech Philosophy

Abstract: In this lecture I outline some of the major challenges to research in this area and propose a series of theoretical and methodological pathways to address them. Theoretically I make four recommendations: (a) greater attentiveness to and specificity about the relationship between elites and power; (b) a clearer articulation of the relationships between elites and the varieties of capitalism; (c) far more attention to diversity within elites and the use of elites to understand forms of domination like white supremacy and masculine domination and (d) expanding beyond the orthodox form of Bourdieusian theoretical frameworks. Methodologically I outline how research using survey instruments, social network analysis (SNA) (and multiple correspondence analysis), interviews, ethnographic observation, experiments, archival research, administrative data and content analysis can each be deployed, built upon or redirected to help bring elites into greater focus.

https://www.facebook.com/events/366391120764479/
??? --- 14:24:01 10.9.2018
Ahoj, pokud by to někoho zajímalo, dovolím si předat info o jedné analytické pracovní pozici v ČRo:

nemusí to být nutně sociolog – vítáme i antropology, politoložky a další, kteří mají zkušenosti s výzkumem
pracovní místo:
Výzkumná a analytická práce v Českém rozhlase

náplň práce:
· Analýza obsahu vysílání stanic Českého rozhlasu s cílem nezávisle posuzovat a hodnotit jeho kvalitu s ohledem na Zákon o Českém rozhlase a Kodex Českého rozhlasu. K tomuto účelu se používají kvantitativní i kvalitativní výzkumné metody.

· Příprava kvantitativních a kvalitativních výzkumů pro potřeby Českého rozhlasu (vesměs výzkumy posluchačů či potenciálních posluchačů) a interpretace jejich výsledků pro interní potřeby Českého rozhlasu.

· Tvorba analýz z dat výzkumů Radio Projekt, Media Projekt a MML (Median) a dalších výzkumů. Analýzy se vytvářejí s ohledem na publikum jednotlivých stanic ČRo a dalších rádií.

rozsah práce:
1/2 úvazku s možností (nikoliv nutností) navýšení na celý během roku 2019

Termín nástupu:
dle dohody

místo výkonu práce:
Český rozhlas, Praha 2- Vinohrady

kam posílat životopisy:
josef.baxa@rozhlas.cz
WYNDMYLL_238 --- 11:38:57 2.11.2017
JELYFISH: https://www.amazon.com/dp/088133717X/ref=cm_sw_su_dp

While the process of childbirth is, in some sense, everywhere the same, it is also everywhere different in that each culture has produced a birthing system that is strikingly dissimilar from the others. Based on her fieldwork in the United States, Sweden, Holland, and Yucatan, Jordan develops a framework for the discussion and investigation of different birthing systems. Illustrated with useful examples and lively anecdotes from Jordan's own fieldwork, the Fourth Edition of this innovative comparative ethnography brings the reader to a deeper understanding of childbirth as a culturally grounded, biosocially mediated, and interactionally achieved event.
SPLIFFBOY --- 11:47:47 20.10.2017
KETHAMINA: jasny, nebylo to narocne patrani...