Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURMIKES --- 19:31:36 21.6.2018
KOCOURMIKES: vs COCHRANE a nebezpeci mamografu
KOCOURMIKES --- 19:31:11 21.6.2018
O vyšetření mamografem se stále šíří řada nepravd a mýtů – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...dravi/474946-o-vysetreni-mamografem-se-stale-siri-rada-nepravd-a-mytu.html
KOCOURMIKES --- 19:30:49 21.6.2018
KOOTCHA: jestli ti doktorka neodpovedela (nikdo jiny tu neni, mam ji v obo ignore), tak to googli v anglictine na forech a ptej se sveho lekare.
KOOTCHA --- 10:34:24 19.6.2018
Tak já tady přerušim Mikešovy monology, co stejně nikoho nezajímaj a jdu se ptát. Po sedmi letech to mám dost možná zpátky a tak než se dostanu znovu k doktorce, kde se budu moct ptát, uvítám informace od někoho se zkušeností. Měl jsem Hodgkinův Lymfom a teď mám zas nějaký zvětšený uzliny a doprovodný projevy, který nasvědčujou relapsu. Takže:

Je tu někdo kdo měl relaps?
Jaká je pravděpodobnost dalších relapsů v případě úspěšný léčby? Stoupá to rapidně?
Může člověk pak ještě žít pár let, nebo dokonce dýl, nebo už je to víceméně bez šance?

Vim, že je to strašně obecný a relativní atd. Jen mě zajímá jak to zpravidla je. Mám takovej pocit, že když to někdo prodělá 2x, už by třeba neměl moc myslet na to, že třeba bude mít dítě, nebo tak... Zeptám se na to doktorky, až budu moct, ale jdu až za měsíc na ultrazvuk na kontrolu vývoje, tak ocenim nějaký info od doktora, nebo od někoho se zkušeností. To znamená ne od Mikeše :)
KOCOURMIKES --- 18:41:01 16.6.2018
Dávali mu jen týdny života. Metastázy nakonec ustoupily a Vítek po devíti letech ukončí léčbu - DOBRÝ ANDĚL
https://www.dobryandel.cz/...-lecbu/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=newsletter
KOCOURMIKES --- 19:50:14 6.6.2018
prelom

Přelomová léčba rakoviny poprvé zabrala. Žena čekala na smrt, nakonec ji zachránily vlastní buňky

https://zpravy.aktualne.cz/...koviny-vylecily-vlastni-imunitni-b/r~af839d2468a411e88923ac1f6b220ee8/
KOCOURMIKES --- 12:33:53 5.6.2018
VYSÍLÁME: Jak může uškodit alternativní léčba rakoviny, odpoví lékař - iDNES.cz
https://ona.idnes.cz/...avlem-klenerem-o-lecbe-rakoviny-py1-/zdravi.aspx?c=A180530_113955_zdravi_pet
KOCOURMIKES --- 12:36:01 2.6.2018
Lidstvo má nový trumf v boji s rakovinou. Test ji odhalí dřív, než vypukne – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...stvo-ma-novy-trumf-v-boji-s-rakovinou-test-ji-odhali-driv-nez-vypukne.html
??? --- 21:44:50 29.5.2018
KOCOURMIKES: By mě zajímalo, jaká je diagnostika nebo úroveň pitev v zemích třetího světa, kde maj teda "nižší incidenci"
KOCOURMIKES --- 21:26:04 29.5.2018
U dětí, jejichž imunitní systém nefunguje dobře, protože se nemusel hned zpočátku vyrovnávat se zátěží, a které se později setkají například s chřipkou nebo nachlazením, se může rozvinout sekundární genetická mutace. A kvůli ní jsou pak náchylnější k rakovině.
V chudých zemích je leukémie méně

Případů akutní lymfoblastické leukémie přibývá asi o procento ročně, tvrdí Greaves. Narozdíl od jiných nemocí pak narůstá její výskyt zejména u lépe situovaných rodin. Kamenem úrazu musí podle Greavese být nejspíš něco v našem moderním životním stylu.

„Infekční nemoci jdou ruku v ruce s chudobou. Ale problémem teď přestávají být infekce. Stává se jím jejich nedostatek,“ říká vědec. Podobné zákonitosti je podle něj možné vysledovat i u diabetu 1. typu, Hodgkinova lymfomu, roztroušené sklerózy a alergií.

ALL se jen minimálně vyskytuje v nejchudších zemích, kde rodiny mívají mnoho dětí, které si mezi sebou běžně předávají nejrůznější infekce. Jednou z výjimek je Kostarika, která v posledních desetiletích mohutně investovala do lékařské péče a počet dětí na rodinu se tu snížil z průměrných 7,2 na současné 2,3. Zároveň tam vzrostly počty Hodgkinova lymfomu, cukrovky 1. typu – a akutní lymfoblastické leukémie.