Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KIKOLKA --- 13:59:05 27.4.2017
BILAKOBRA: děkuju za tip, podívám se.
BILAKOBRA --- 11:13:09 27.4.2017
KIKOLKA: Ja jsem byla v Amelii a byla jsem moc spokojena. http://www.amelie-zs.cz/
KIKOLKA --- 0:47:14 27.4.2017
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda tu není někdo, kdo má zkušenost s konkrétním pražským psychologem, terapeutem, kam bych mohla vzít maminku. Jedu již osmý měsíc péči 24/7 a přiznám se, že už to na mě začíná být moc a nezvládám tak dobře poskytovat ještě psychickou podporu, uklidňovat, vysvětlovat, rozptylovat apod.
Říkala jsem si, že kdybychom někoho navštívily, mohlo by jí to být třeba ku prospěchu a potažmo ulevit i trochu mě.
Samozřejmě google používat umím, jen jsem se spíš chtěla informovat na někoho konkrétního.
Budu ráda za každý tip, radu.
ANGEE --- 8:03:51 20.3.2017
???: Dekuji za doporuceni, podarilo se mi v te FB skupine najit nove majitelky rychle.
??? --- 10:29:00 18.3.2017
KOCOURMIKES: Tyhle věci nikdy neprodáš za nic rozumnýho, charita se o sebe postará sama, darovala bych to někomu konkrétnímu nemocnýmu a ty už bys mohl přestat trolit tam kde se to fakt nehodí
??? --- 10:27:48 18.3.2017
ANGEE: Zkus ještě klub o rakovině na fb, chodí tam hodně ženských po ca prsu
KOCOURMIKES --- 10:23:20 18.3.2017
ANGEE: nebo prodat a penize poslat na ucet charity (onkologie, dobry andel)
ANGEE --- 10:20:10 18.3.2017
KOCOURMIKES: Asi to bude lepsi. Zkusim jeste napsat na onkologii, kam mama chodila a hospic, ktery k nam jezdil. Ja chtela, aby se to dostalo nekomu, kdo to treba opravdu potrebuje a nema na paruku penize. Nebyla zrovna levna. Holt neovlivnim, jestli to skonci nekomu na hrani/maskarni, ale hlavne kdyz najde uplatneni.
KOCOURMIKES --- 10:17:22 18.3.2017
ANGEE: To neni trolling.
ANGEE --- 10:15:08 18.3.2017
KOCOURMIKES: Nevhodne mi umrela maminka. Nechapu, ze musi lidi za kazdou cenu trollit.