Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Miroslav Žamboch a jeho díla.
FREAZ

Oficiální web: miroslavzamboch.cz

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STANIIIK --- 13:21:25 7.12.2014
AUDIO: Poslechněte si ukázku sci-fi z pražských ulic, kde se zrodila smrt - iDNES.cz
http://kultura.idnes.cz/...atura_tro#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
SCHRAMM --- 12:51:58 26.11.2014
OK, mám za sebou od včerejška 140 stran z 250 a musím uznat, že jsem byl zbytečně skeptický a podle mě se In nomine sanquinis křivdí. Alespoň podle mě se to s (pro mě hrozným) Visio in extremis nedá srovnat. Visio... jsem neměl chuť ani dočíst, strašně se to táhlo, nudilo mě to, zatím In nomine... odsejpá jedna báseň. Zjevně stačí napsat sympatického, resp. neotravného hrdinu, a výsledek je nebe a dudy. Ještě teda uvidím co typická "žambochova koncovka" :)
SUCUBIS --- 21:03:30 30.10.2014
johoho, vcera jsem si sehnala hlidani pro prcky a vyjela na nakup, cestou jsem potkala (bydlim hned ve vedlejsi ulici a se slinou v koutku a tresem v penezence to obchazim po spickach skoro kazdy den) knihkupectvi Wales a hadejte co se stalo ... ano, vykaslala jsem se na nejaky setreni drobaku, ozelela balik plen pro decka a koupila jsem si toho Zambocha a vite co ? NELITUJU A NIKDY NEBUDU :D
??? --- 12:16:24 19.9.2014
Potěšilo mě, že Mirek zase začal chodit na svůj web a spravovat ho. Zase to tam začíná žít a je fajn, že je zpětná reakce přímo od autora.
SUCUBIS --- 13:53:48 18.9.2014
PATRON: nahod slevu a odkoupim :D
??? --- 13:26:24 18.9.2014
PATRON: Docela přesně vystižení i mých pocitů.
Já si sice knihu ještě jednou v budoucnu přečtu, ale není to jako u Bakliho či Koniáše, které jsem četl 4 i 5 s časovým odstupem:-)
PATRON --- 13:20:11 18.9.2014
Tak jsem na den odložil psaní disertace, abych si nové dílo mohl přečíst.
Vykresleni hlavních postav je super a i příběh je dobrý. Jen mě tak po přečtení napadlo, pro koho je ta knížka určená. Pro obdivovatele Koniáše, Seržanta či Drsného spasitele spíš ne. Propracovanost příběhu a charakteristik vedlejších postav v In Nomine se s těmito díly nedá srovnávat. Snad pro někoho mladšího, kdo nezná ostatní knihy, může In Nomine být něco skvělého.

Otázkou zůstává, jestli nový styl psaní je tedy způsoben tématem, vyčerpáním motivace anebo doháněním termínů, jak tu již bylo řečeno.
Koniáše, Baklyho a ostatní jsem přečetl několikrát. K tomuto dílu se už bohužel vracet nebudu.
SCHRAMM --- 22:58:35 16.9.2014
ROMI: Aha, takže důkladně prolistovat knihu, jestli je OK, jo? Jaká je to strana pls?
??? --- 15:02:35 16.9.2014
OTAVA:
tak to proletí ta zmíněno bylo formou krvavé bestie - Aneb hrdina se usel ovládat a zminoval , že tohle bylo i pravidlo smečky a už malé děti se jím straili. Dokonce ke konci tam by i odkaz na to, že se to stávalo, viz salaš v kopcích a starý bača.
Ale Mirek to tam nijak víc nerozebíral. To že se vlkodlci nemění spolu s úplnkěm nic neznamená a ničemu nevadí, protože ak by ses mohl ptát, proč upíří mužou na denní světlo :-)
Kniha/svět má sv pravidla podle autora. A nikde není dáno, že zrovna ti jeho nejsou správně a ti ostatní jsou schvlně upravení tak, aby se jich lidi tolik nebáli a mysleli si, že ve dne jsou v bezpečí :-D
ROMI --- 14:07:21 16.9.2014
vyslo to az dneska mam pocit, takze si dame pocty, patek, sobota, nedele, pondeli, utery :) a unesu ted, jelikoz jsem mel papir, ale celkove me to mrzi :)