Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TYRAEL --- 0:21:54 27.9.2012
GULDUR: Carradine je bohužel mrtvej a bez něj už to nemá smysl. Bez Billa/Kwai Cheng Kaina by to nemělo nezbytné grády.
GULDUR --- 13:29:34 26.9.2012
inu uznávám, že to co říkáte dává smysl, ale každopádně si stále úplně nemyslím, že by ten film i realizovaný (pokud vůbec kdy šel realizovat) by byla taková pecka, o jaké Jodorowsky mluví asi 40 let...jeho filmy mám rád, ale neřekl bych, že by způsobil zjevení..každopádně by ten film byl asi velmi neotřelá úchylárna, ale zařadil by se prostě do jeho divoké kinematografie....
FACEDANCER --- 12:37:21 26.9.2012
GULDUR: jj vidět delfíny kaka a pipi v akci by bylo úžasné
nicméně v dnešní době by se film v podobném duchu dle mého absolutně nechytl, mainstremové publikum by na něho nešlo a tudíž by se nezaplatil
HAL_ --- 12:16:27 26.9.2012
GULDUR: Uf... sorry, ale evidentně nemáš nejmenší tušení jak ty filmy vznikají :D

Profláknutá je v současné době Duna o hodně méně než byla kdysi - ale známá pořád relativně je, to ano. Nicméně dnešní doba ve velkých filmech inovace každopádně nehledá, proč myslíš že vznikají milionté pokračování Transformers, či padesáté reimaginace Spidermana?

Kickstarter pro své nejúspěšnější tituly vydělal maximálně kolem tří milionů dolarů. Ten film by ale potřeboval milionů minimálně 100, pokud by měl být v rámci žánru relativně "levný". Jinak řečeno, Kickstarter je použitelný víceméně jen pro indie projekty.

A film se v kinech nezaplatí "po čase" - pokud se nezaplatí během několika málo prvních víkendů, tak se nezaplatí nikdy - každý týden klesají tržby filmů přibližně o 50% (i když prodeje BD poslední dobou docela pomáhají... ale pořád o hodně míň než jsou tržby z kin)
GULDUR --- 12:04:44 26.9.2012
HAL_: já bych to takhle neviděl...ten projekt je hodně profláknutá záležitost a pokud je dobře připraven, tak věřím, že dnešní doba hledá podobné inovace. Co se týče možností kickstarteru, tam bych tak nedůvěřivý, zatím to nikdo nezkoušel na takovýhle projekt, a když si uvědomíš, kolik stojí vstupenka do kina, a přesto se film po čase může zaplatit, tak bych potenciál viděl...
HAL_ --- 11:56:50 26.9.2012
GULDUR: "určitě by na to prachy sehnal, neb už to má takové PR, že by ten projekt byl ziskový. A jestli ne, tak je tu Kickstarter, kde by určitě vybral spousty peněz"

To ani omylem, ty prachy mu na to nikdo nedá, a možnosti Kickstarteru jsou zhruba o dva řády pod potřebami velkorozpočtového sci-fi (a Dunu s nízkým rozpočtem nenatočíš, pokud nechceš aby vypadala jako ta první od Hallmarku s "pouští" v několikametrové místnosti)
GULDUR --- 11:30:19 26.9.2012
HAL_: no já bych se nebránil debatě, co by z toho vzniklo...byl to sice super tým, ale v době, kdy chtěl Jodorowsky natáčet, frčeli téměř všichni na drogách, Dalí navíc už totálně bláznil a sám Alejandro, no, taky nepatřil zrovna ke zdrženlivým povahám..

Nevím, ač jsem fanda jeho filmů, tak už mě ta jeho léty dokola omílaná samochvála moc nebaví. Jestli to měla být taková pecka, tak ať se sebere a zkusí to natočit dnes, určitě by na to prachy sehnal, neb už to má takové PR, že by ten projekt byl ziskový. A jestli ne, tak je tu Kickstarter, kde by určitě vybral spousty peněz. Je to samozřejmě jen můj názor, a byl bych rád, kdyby byl špatnej.
HAL_ --- 11:20:03 26.9.2012
GULDUR: Tohle mě vždycky rozesmutní.
Tahle Duna od Jodorowského je takříkajíc "nejlepší film který nikdy nevznikl" - chystalo se to kdysi dávno, ale kvůli přestřelenému rozpočtu a "tvůrčím nesouladům" s přáními producentů z toho sešlo a Dunu místo něj natočil Lynch.

Jodorowsky samotný je super úchyl, takže na Duně nikdo lepší nikdy dělat nemohl, ale jinak byl kulervoucí celý ten tým co na filmu měl dělat... H.R. Giger, Salvador Dali, Moebius, David Carradine, Mick Jagger, Orson Welles, Alain Delon, soundtrack od Pink Floyd,... :(
GULDUR --- 8:50:30 26.9.2012
KRUP: taky nevím kdy to ma vyjít, ale doufám, že co nejdříve. Od Jodorowského bych určitě doporučil klasiku Holy Mountain, mé oblíbené. Ale pokud chceš začít nečím stravitelnějším, než je LSD jízda plná esoterických symbolů, pak doporučuji Santa Sangre, ta je víc příběhová. Do třetice pak El Topo, ale ten bych si rozhodně jako první film od Jodorowského nepouštěl, bo je to celkem síla.
KRUP --- 1:13:51 26.9.2012
GULDUR: Svět Duny inspirovaný zkušenostmi s LSD? Mazec :) Nevíte někdo kdy to má vyjít? A neznáte někdo něco od Jodorowského, co byste případně doporučili/nedoporučili?