Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
The Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
WHITESCORPIO
ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

Pokus o prelozeni BG litanie:

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

"Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KALIPH --- 20:32:31 3.12.2010
Alejandro Jodorowsky - Unseen Dune
http://www.duneinfo.com/unseen/jodorowsky.asp
GULDUR --- 13:41:00 10.11.2010
KALIPH: no jo no...holt tenhle román není pro Hollywood, stejně jako Tahle země není pro starý..každá takováhle produkce chce hlavně vydělat na dobře vypadajícím jasném příběhu....zlí X hodní...efektní bitky a zlí pryč...takže ať si filmujou předehry, tam jim to půjde samo, ale původní sága prostě takhle fungovat nebude..
KALIPH --- 13:28:16 10.11.2010
Dune Remake May Be Dead by Spring | WorstPreviews.com
http://worstpreviews.com/headline.php?id=19652&count=0
SAJMONDEE --- 8:48:08 25.9.2010
KALIPH: urcite ano. Jak tu bylo uz nekolikrat zmineno, Spasitel Duny je nejslabsi kniha z cele serie Duny od FH , nicmene jsou v ni dulezite udalosti tudiz neni dobry napad, ji preskocit, ale zbytek serie pak zase nabere skvely spad, samozrejme zalezi na jedinci.
FACEDANCER --- 15:12:33 22.9.2010
ULRIK: a především při opakovaném čtení kdy si člověk všimne dalších narážek, ať proto že se mu rozšířili obzory nebo si všimne dalších narážek
ULRIK --- 14:46:57 22.9.2010
KALIPH: Docela souhlasím...čímž nechci říct, že komu se nelíbí jest nedospělec. Ale jemné nuance doceňuju až s dekádou zpoždění...
KALIPH --- 15:39:15 21.9.2010
MARTIK: Můj skromný názor je ten, že s každým dílem vyžaduje Frank po čtenáři stále větší životní zralost.. poslední kniha je pouze pro úzký okruh čtenářů, většině lidem už to nebude dávat moc velký smysl. První Duna je čistej mainstream:)
MARTIK --- 15:24:14 21.9.2010
A mají ty pozdější knihy ještě nějaký spád? Klidně si mně ukamenujte, ale přiznám se, že třeba Spasitel byla pro mně dost nudná kniha, i přes svou krátkost. Děti Duny mně bavili více, ale mám strach číst dále. Na Duně (první díl) mně nejvíce bavil děj, vývoj postav, emocionální momenty.
KALIPH --- 13:18:48 11.9.2010
REVAN: Absolutně nesouhlasím:) Dle mého se Frank v předávání důležitých informací neustále zlepšoval, byť možná na úkor podlézavosti čtenářům. Kapitula Duna je můj favorit!
WIPER --- 3:12:46 9.9.2010
REVAN: me prisel Bozsky Imperator jako vytecne ukonceni sagy rodu Atreidu. Daleko od prazneho intelektualizovani, ale naopak katarze myslenek zapocatych v prvni trilogii Duny.

V Ceste Duny jsou dopisy ktere si F.H. vymenoval s vydavatelem a prateli sci-fi spisovately. Jednou z nejkontroverznejsich veci Duny byl predzvestny smysl Paula. Jak vydavatel tak pratele spisovatele Franka varovali ze bude extremne tezke psat knihu o nekom kdo vidi budoucnost. Jsem presvedcen ze kniha Bozsky Imperator Duny naprosto perfektne uchopuje toto tema. Zpusob kterym "darvinisticky" BI Leto II slechti lidstvo aby bylo neviditelne (=neovlivnitelne) vestci, tudiz pred jim samotnym. Pri opakovanem cteni cele sagy Duny jsme ziskal dojem, ze teprve knihou BI Duny dava smysl cely pauluv djihad.

Precteni dalsich dilu mohu jen doporucit. Tentokrat je hlavni dejova linie venovana Bene Gesseritu. Komu se od prvnich dilu, jako me, libilo jak F.H. popisuje udalosti ocima postavy s vycvikem B.G., tak si urcite uzije posledni dva dily sagy Duny od F.H.