Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HYNEK --- 10:58:13 29.7.2019
Patrani po neznamem vandalovi, ktery odstranil (nikoliv vytvoril) graffiti na Karlove moste, zacina!

https://zpravy.aktualne.cz/...va-mostu-pres-noc-zmizelo-graffiti/r~e0f4c378b1d811e994100cc47ab5f122/
??? --- 15:25:26 27.7.2019
Thought Criminal Music - YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCiHxMT5fi7h-zXuymtpm4Ig

- angazovany hip hop
SGNLR --- 12:10:53 9.7.2019
[https://www.sculpturenature.com/wp-content/uploads/2019/06/paulardenne.jpg]

Paul Ardenne’s book does not only offer a wealth of historical material on the artistic forms of the 02, it explores issues that have most certainly reached the mind of any visitor of a contemporary art exhibition, biennial or any other exhibition. Is “green” the new watchword of art? Can a leafy branch or a chunk of ice imported from the Arctic fully express our environmental concerns? In the current prolific artistic production that claims to be Ecological art, how can one separate the wheat from the chaff?

Paul Ardenne's new bookUn art écologique. Création plasticienne et anthropocène – Sculpture Nature
https://www.sculpturenature.com/en/paul-ardenne-book-art-anthropocene/
SGNLR --- 12:55:38 4.7.2019
vtipne podana analyza cyklu streetart-fine art-komerce od Brada Troemela, kterej to nevydrzel a udelal 15min video o tom jak KAWS zarabi miliony

The Kaws Report
https://www.youtube.com/watch?v=NkOj3lRSndA


imho vlhkej sen Pasty Onera a jemu podbnejch. Konec videa se zpravou pro zamestnance galerii a muzeji je pekna!
SGNLR --- 10:13:44 3.7.2019
Až budu velká, chci být naživu | When I grow up I want to be alive
https://vimeo.com/343963010


Až budu velká, chci být naživu | When I grow up I want to be alive
Režie: Vladimír Turner | Director: Vladimír Turner

Autorský dokument Vladimíra Turnera sleduje několik postav českého středoškolského hnutí Fridays for Future. Pravidelnými stávkami chtějí přimět politiky k razantnímu řešení klimatické krize.

„Dokud politici odmítají dělat to, co se od nich čeká, a to je řešení vážných problémů jako je klimatická krize, tak my odmítáme dělat to, co se čeká od nás, a to je chození do školy,“ říká na začátku autorského dokumentu Až budu velká, chci být naživu Vladimíra Turnera jeden z mluvčích českých Fridays for Future, Petr Doubravský. Snímek na příkladu několika aktivních studentů ukazuje, jaké jsou jejich motivace k připojení se k mezinárodnímu středoškolskému hnutí, které pomohla nastartovat umanutá občanská angažovanost mladé Švédky Grety Thunberg. Současná aktivita studentů dokázala proměnit debatu o klimatu a klimatické katastrofě i u nás v Česku. Zásadní problémy naší samotné existence se pomalu prodírají na stránky hlavních českých médiích, a to i přes velmi silný vliv klimaskeptismu, který u nás zosobňuje především postava bývalého prezidenta Václava Klause. Turnerův film nabízí pohled dovnitř každodenní práce organizátorů stávek, a to při svolávání demonstrací napříč Českou republikou. Odhaluje ale i jejich strategie a to, jak vypadá kolektivní promýšlení cílů a požadavků studentského klimatického hnutí. Studenti se ale ve dvacetiminutovém dokumentu Vladimíra Turnera rozpovídají také o tomu, jakým postihům čelí ve svých školách a jak na jejich občanský aktivismus reagují jejich pedagogové i rodiče. V některých případech na to není zrovna radostný pohled, přestože se situace školy od školy liší a někdy se radikálně liší i přístupy konkrétních vyučujících na stejných školách.

''As long as politicians refuse to do what is expected of them, and this is a solution to serious problems such as the climate crisis, we refuse to do what is expected of us, and that is going to school,” says one of the spokesmen of Czech Fridays for Future at the beginning of When I grow up, I want to be alive. In portraits of several active students, the film shows their motivation to participate in the international high school movement, which was kicked off by the civic engagement of a young Swedish girl Greta Thunberg. The fundamental problems of our future existence are slowly going through the pages of the major Czech media, despite the very strong influence of climate-skepticism. Turner's film offers insights into the day-to-day work of the organizers in holding the strikes and shows how the collective thinking of the goals and requirements of the student climate movement looks like.
FRUITS --- 0:00:12 28.6.2019
Radio Tuleň začalo letní cyklus "haiku pro každý den s Radiem Tuleň"

Pro 5-7-5 nerdy - haiku je postavené na zvukomalebnosti - čeština není japonština (チェコ語は日本語ではありません)

[//i.nyx.cz/files/00/00/20/12/2012434_829239f8215b7eb75d57.png?name=tule%C5%84+haiku+pro+nyx.png]
SGNLR --- 12:41:28 27.6.2019
Artzona. Jeji posledni cast je o enviromentalnim umeni

ArtZóna — iVysílání — Česká televize
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12072033166-artzona/