Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAPITAN_STIKA --- 15:13:12 9.12.2018
Trojboj, který obsahoval závod v běhu po Karlově mostě a turnaj v kuličkách tamtéž, měl za cíl tzv. za běhu zkoumat, zda se dá v centru Prahy sportovat, rekreovat a žít i v "souběhu" s procesy turistifikace a gentrifikády.

Výsledky výzkumu zatím nejsou zveřejněné, nutno však říct, že dočasnou zkušeností účastnic a účastníků trojboje je, že i patnáctiminutové mlácení se paličkou do čela nebo snaha prostrčit si vidličku jedním uchem a vystrčit ji druhým, lze považovat za příjemnější činnost než průchod Karlova mostu z jedné strany na druhou.

Akce proběhla v rámci Případu pro sociálku, festivalu sociálního umění, dne 8.12. 2018.
Trojboj Radia Tuleň
https://www.youtube.com/watch?v=OwemclgGzVk
SALE --- 13:20:42 5.12.2018
[ Spelling mistakes cost lives dot com / vystavagallery show / 10.12.2018 / CR - Praha - infokafe Salé ]

"Britain hating anarchist who knows the value of nothing" - Tory MP Johnny Mercer

Darren Cullen je satirický umělec, ilustrátor a spisovatel. Narodil se v Leedsu irským rodičům, bydlí v Londýně. Studoval na vysoké umělecké škole v Leedsu, kde se naučil jazyk a techniky reklamního média, kde chtěl i pracovat, ale postupně začal být zděšený etickými implikacemi, které reklama zahrnuje. Tvrdí, že "manipulace tužeb a aspirací veřejnosti, obzvláště těch dětských, používání arzenálu sofistikovaných a emočně poškozujících psychologických technik je děsivou cestou k vydělání na živobytí a ještě horší cestou k udržení ekonomiky."

Reklamu tedy opustil a začal studovat výtvarné umění na umělecké škole v Glasgow. Nyní používá reklamní jazyk k projektům o prázdných slibech konzumerismu a lžích armádních verbířů. Začal v roce 2013 vydáním komiksu, anti-armádního verbovací bookletu satiricky pojmenovaného "Join the Army / Be the meat".

Podobně jako s "Pocket Money Loans", Cullen zrealizoval sérii krátkých filmů nazvaných "Action Man:Battlefield Casualties k přilákání pozornosti ke způsobu, jakým Ministerstvo obrany míří na děti od pěti let se svou oficiální nabídkou hraček „Armádní síly jejího veličenstva", které například obsahují I hrací soupravu dronů Royal Air Force. Cullen říká, že je "obzvláště zainteresovaný v místech, kde hrozné požadavky našeho systému kolidují s nevinností dětství. Dětské hry, stejně jako jiné aspekty lidského života, byly zkolonizovány kapitalismem a adaptovány do druhů dětských tréninkových táborů pro tvrdě pracující spotřebitele a vojáky zítřka."

Nepleťte si ho s graffiti umělcem stejného jména.
SGNLR --- 11:48:24 4.12.2018
A$AP Rocky - Gunz N Butter (Official Video) ft. Juicy J
https://www.youtube.com/watch?v=7i2Y44vXRZw
SGNLR --- 16:57:23 29.11.2018
BEHIND THE FOSSIL CURTAIN / ZA UHELNOU OPONOU (full movie)
https://vimeo.com/269467101


Documentary movie_ 27 minutes
Czech with English subtitles
2018

ENGLISH
In the dismal post-apocalyptic landscape of the coal basin in the northern part of the Czech Republic, through an artistically conceived film, we learn about an environmental movement whose motto is „change the system, not the climate“. Why these ecological activists are being labeled extremists is, for the film director, one of the examples of how the state is creating the enemy, thereby strengthening its own power.

ČESKY
V neutěšené postapokalyptické krajině uhelné pánve na severu České Republiky se skrze výtvarně pojatý film seznamujeme se současným environmentálním hnutím, jehož mottem je “změňme systém, ne klima”. Proč jsou tito ekologičtí aktivisté označováni za extremisty je pro režiséra jeden z příkladů toho, jak si stát buduje nepřítele, na základě čehož posiluje svou moc.
SGNLR --- 20:18:16 26.11.2018
Kronika - The Most Beautiful Catastrophe
http://www.kronika.org.pl/...exhibitions/current-exhibitions/item/990-the-most-beautiful-catastrophe

The Most Beautiful Catastrophe

01.12.2018 - 04.01.2019
curator: Jakub Gawkowski, cooperation: Katarzyna Kalina

The Most Beautiful Catastrophe is an intervention project that critically reflects on the UN Climate Summit (COP24) taking place in the post-industrial region of Upper Silesia. It presents the voices of artists, activists, and scientists from Central Europe, who connect their interest in the current environmental crisis with an active search for alternative visions of the future, both on a local and global scale.

When considering the role of the viewer and the participant in the upcoming ecological, economic, and social disasters, the project locates the individual between the forces of the global market, great politics, and the media broadcasting the end of the world. It also engages with questions of activism and individual responsibility, and their real and imagined impact on resisting climate change. Today, neoliberalism shifts the responsibility and the burden of a potential ecological collapse on the consumer whilst enhancing consumerism – but of a “conscious,” “green,” and “sustainable” type.

In addition to interventions, protests, and actions to protect the environment, it is necessary to problematize the very concept of nature, as well as to reflect on new inter-species models of coexistence. The Most Beautiful Catastrophe proposes to rethink the future of the planet and the relationship between humans and the environment, while rejecting the new-age vision of ecology and Gaia, the good Mother Earth. In the face of the upcoming catastrophe, apart from lament and active opposition, one needs to look for new solutions, which go beyond the simple dichotomy of pure nature and toxic civilization. But how to overcome the crisis, when there is no food we can eat, clothing we can buy, or energy we can use without participating in the chains of destruction, suffering and exploitation?Participiants: APART Collective, Karolina Brzuzan, Mikuláš Černík, Sara Czyż, Marcin Doś, Krzysztof Jung, Tamás Kaszás, Michal Kindernay, Diana Lelonek, Barbara Sass, Marta Senk, Pavel Sterec, Tereza Stöckelová, Vladimír Turner
??? --- 11:50:59 25.11.2018
Válečníci / Warriors (TV film) (1999) | ČSFD.cz
https://www.csfd.cz/film/46826-valecnici/prehled/

Válečníci / Warriors / Peacekeepers 1999, EN - CZ tit.mkv | Ulož.to
https://uloz.to/!ubAVZJ6edIcN/valecnici-warriors-peacekeepers-1999-en-cz-tit-mkv
KAPITAN_STIKA --- 16:02:31 21.11.2018
No, to se úplně nepovedlo, ale lepší než světelným mečem mezi půlky, jak se říká.
SGNLR --- 11:49:39 21.11.2018
KAPITAN_STIKA: pripad pro grafika