Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ...
KOMONO_BURU
Tyto stránky jsou věnované výměně názorů, zkušeností a zážitků s "bojovými plemeny".
Diskuze se neomezuje pouze na standardní plemena - pitbul, staford ..., ale je otevřena i jiným, netradičním "bojovým" psům.
Vystavujte dle libosti foto Vašich miláčků, zanechávejte linky na stránky s touto tématikou.
[http://darcouch.wz.cz/P1011934web.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 1:56:21 30.9.2014
Sdílím inzerát od kamaráda:
Daruji psa, křížence labradora a pitbulla.
Z důvodu rozpadu rodiny a odchodu ženy, která mi nechala na krku svá 2 psy je musím darovat, protože se nestihnu postarat o ně a zároveň o naši ročni dceru. Situace je naléhavá a darováni spěchá, budu se navíc muset přestěhovat, takže případně budu muset psa nechat v útulku. Nemam tu rodinu, jsem z jiné zemé česky se domluvím. Pes se mnou chodil do služby strážit, doma je zlatý, s lidmi, dětmi a fenami se snáší, se psy moc ne. Umí základní povely a jsou mu 2 roky, má hygienické návyky - je zvykly na byt. Do 50 km od Brna dovezu,dostane sebou všechny své věci včetně granuli. Je to spíš hlídač než ostrý pes.
Máte li o psa zájem, volejte na telefon 607942739
VEJTEK --- 16:44:37 18.9.2014
Ahoj,

je tu někdo, kdo by mi mohl pohlídat fenku amstaffa na víkendy 26-27.9. a 3-5.10 prosím?

Nejlépe někdo kdo nemá psa vůbec, ale rozumí tomu a nebo psa nekonfliktního (ne fenky).

Budu Vám vděčný.
VEJTEK --- 19:35:13 16.9.2014
SIEGR: jj měli....

No protože si je potkala s Janou a u té byla vždycky taková...
MOREEN --- 17:16:02 16.9.2014
ZMATENAA: Navolno by v tomhle případě bylo řešení, jen je otázka, jak by to dopadlo... Popravdě, při braní psa z útulku k jinému členu domácnosti volí jeden konkrétní útulek se kterým mám zkušenosti strategii - napřed pán, potom pes = několik návštěv pouze budoucí majitel, pes se začíná otrkávat a dle nátury i poslouchat. Pak teprve přivést domácího na seznámení a dle povahy hafana počet návštěv... Jako chápu, že bližší a častější seznamování z důvodu vzdálenosti zřejmě nepřipadá v úvahu.. Je to trošku škoda.
SIEGR --- 16:48:52 16.9.2014
VEJTEK: my bychom měli pořádně seznámit ty naše dva Killery :-D první setkání neproběhlo moc v pohodě
ZMATENAA --- 15:43:32 16.9.2014
VEJTEK: Já jsem je oba chtěla pustit na volno hned od začátku, ale slečna byla dost vyděšená, tak jsme přistoupili k ústupové variantě pustit je postupně. Dál jsme se potom už nedostali.
Díky. Snad nám to dřív nebo později vyjde se štěnětem.
VEJTEK --- 14:35:30 15.9.2014
ZMATENAA: Ahoj, tak to je mi líto...bohužel to takhle chodí často...já musím říct, že se mi celkem dobře daří socializovat amstaffku z útulku...když jsme ji přivezli vyjížděla po všech bez ohledu na pohlaví...první co bylo, že okamžitě kousla...bez varování....byl jsem z toho dost neštastnej, ale dalo se to očekávat. Díky bohu tato část její povahy relativně ustupuje a čím dál více je sociálnější.
Na psy je úplně v pohodě a s fenkami musím opatrně. Stačí jí, když se jdu projít s jinou fenou a nechám je očuchat až po krátké procházce. Čuby si na sebe během procházky zvyknou a následné očuchání je bez stresu...dokonce sem je takto vodil na jednom vodítku po té co se spolu popraly...stačila malá procházka a byly kámošky....jedna její boxerská kamoška jí dokonce vleze do pelechu a usne a ta moje blbka nad ní stojí a čumí a pak si jde lehnout jinam.
Jsem za toho její chování velmi vděčný, ale do konce jejího života na to musím dávat pozor...né všichni se jí totiž líbí....a bůh ví co tyhle psí blázne může ve vteřině napadnout....
Socializovat tebou zmíněného psa by tedy bylo MOŽNÁ možné...ale bez dostatku času a trpělivosti to člověk nezjistí.
Nejsem profesionál, ale myslím, že vaše počínání s vodítky nebylo příliš šťastné...
Psi na vodítku reagují víc agresivně než bez něj...nejdřív mohl zaútočit z důvodu, že byl přivázán a pak zase, že pro něj Misty byla snadnější cíl...ale jak říkám, jsem amatér...osobně doporučuji pevné kožené náhubky, třeba od firmy Hofero a pustit na volno (pokud neutíkají) v případě, že se do sebe pustí...kromě štěkotu by si neměli nic udělat...
a tak více času na seznámení...říkám ze své zkušenosti...

Každopádně tě šlechtí, že jsi chtěla pomoci. Třeba si Brian najde dobrého pána a ty si časem pořídíš pejska, který Vám bude vyhovovat
Přeji hodně zdaru ;)

ZMATENAA --- 13:01:33 15.9.2014
VEJTEK: Tak bohužel to nevyšlo. Jeli jsme s Misty do Pardubic. Jel s náma i kamarád, aby případně udržel Briana vzadu v autě, kdybychom si ho vzali.

Setkání mělo proběhnout v Ostřešanech u kostela, tak šel kamarád s Misty pryč a přicházel Brian s majitelkou. Táhnul jí, ale přivítání s ním bylo přátelské. Hned k nám přišel a byl v pohodě. Tak jsem zavolala kamarádovi, aby se s Misty vrátil, že je necháme očuchat a vyběhat. Nicméně jen jak se k němu Misty s vrtícím ocasem přiblížila, tak na ni vyjel. To samozřejmě bylo ukorigováno vodítkem. Držela si od něj vzdálenost, nechala ho zklidnit, tak jsme ji pustili z vodítka. On byl stále přivázaný, chodila kolem něj opatrně. Pak jsme to zkusili vyměnit, že jsem ji měla na vodítku a on byl na volno. V tu chvíli mi po ni vyjel a zakousl se jí do obojku. Naštěstí to odneslo jen pár chlupů, dali jsme je od sebe a věděli, že to v žádným případě nepůjde.

Holčina nám řekla, že psa jí dal její bratr, který ho měl od štěněte s tím, že ho u ní nechá týden na hlídání. Nicméně už si ho nikdy nevyzvedl a Brian je u slečny s přítelem již dva měsíce. Slečna sama přiznala, že nevědí, jak s tímto plemenem zacházet a chtěli by ovčáka. To je důvod, proč ho dávali pryč.

Brian nikdy neměl výcvik, bratr ho měl spíš jen na okrasu a pak zase zavřít doma. Kouše vodítko a vehementě okusuje trávu. Myslím, že je to projev toho, že je nervózní, obsesivní a potřeboval by pevnou ruku.

Bohužel se mi opět potvrdilo, že staršího bulla se opět zbavují lidi, kvůli tomu, že nezvládli výchovu.
Nicméně na celém tom mě vlastně nejvíc zarazilo, že je to pes a vyjel na fenku.
Buď mu Misty extrémně nevoněla nebo to nebylo poprvé, co nevyšel s dalším psem. Protože první, co nás zajímalo bylo samozřejmě, jak vychází s ostatními psy a fenami a odpověď byla, že naprosto v pohodě, že si chce pořád hrát.

Závěrem z toho pro mě vyplývá, že pokud si budu někdy k Misty pořizovat dalšího psa, tak jedině od štěněte.

Pokud někdo máte zkušenost s příchodem štěněte do domácnosti k druhému psovi, uvítám zkušenosti do pošty.
MOOONA --- 20:19:21 14.9.2014
Ten je kraasnej!snad ti to vyjde,ze bude dobrej i ke psum, s tvoji fenkou urcite bez problemu:) drzim palce!
VEJTEK --- 0:28:17 10.9.2014
ZMATENAA: vypadá super, držím palce a proč ho prodává v 11 měsících?