Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
s detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
MILAZAJICEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:56:25 31.3.2015
LEJIMADA: a zkoušíš se jí ptát, nakolik rozumí příběhu?
MARKYSHA --- 16:28:01 31.3.2015
EUCHENIE: za mě klidně dávej, já to na Tondovi prubnu :-)
LEJIMADA: tak Toník taky zvládá složité příběhy, ale i tyhle minipříběhy jsou fajn, třeba na zastávce nebo v autě apod.
LEJIMADA --- 16:19:49 31.3.2015
já čtu Madlence před spaním Alenku v kraji divů a je z ní nadšená... čerstvé dva roky jí jsou... a předtím jsme měli Narnii a tak nám slečna pořád běhá po bytě s mečem a nějakou dekou přez ramena a křičí "Za Narnii!!!"... tohle by pro ni asi vážně nebylo... Je ale fakt, že má staršího bratra a tak je asi ovlivněná :)
MALKE --- 13:23:08 31.3.2015
EUCHENIE: Ta krátkost je mi jasná, (i) proto jsem říkala, že by se mi líbilo rozdělení do dvou částí - pak se může člověk rozmáchnout i u letadla, i u pláže. Osobně bych popustila uzdu fantazii (u letadla rozvedla tu část s ptákem, u pláže to hraní na vládce moře).
EUCHENIE --- 13:22:18 31.3.2015
plus jak píšete, je to takovej mix.. vlastně všechno reál, ale jakože pro děti, teda skoro reál, ty lidi neseděli na břehu.) nebo zvažuju upe sci-fi. Nechám se překvapit sama sebou.)
EUCHENIE --- 13:19:26 31.3.2015
MALKE: ???: ???: MARKYSHA: díky všem, no hledám ideální formát, a samo vlastní věci se hodnotěj nejhůř.. .) u knížek, co čtu malýmu, mi to jde levou zadní. Můžu zas za čas něco dát?.)
Ale "cílovku" mám věk jako bambin, což je cca 3 roky, takže nic extra dlouhýho, ale zas nevím, menší děti maj prej radši hodně popisů, starší děj. Další možnost jsou pohádky o kočkách či o autech.) Jako upe scifi. No uvidíme.
MARKYSHA --- 12:44:21 31.3.2015
MALKE: ale tak Tonda by se důkladně optal, kde bydleli, co bylo na pokoji, kolik ten hotel měl pater apod., kdyby to tam nebylo :-) Taky by se samozřejmě zeptal, proč nespali ve stanu, proč nespali v kajutě na moři apod. :-)
??? --- 10:54:16 31.3.2015
???:
MALKE: posuvná pointa je poučná pointa, sakra mobil.
MALKE --- 10:51:25 31.3.2015
???: Tak. Mobil mě zestručnil až příliš, pohříchu na úkor srozumitelnosti. Když jsem mluvila o pohádce, myslela jsem jednak spíš na užitnou funkci než na definici útvaru ("pohádka před spaním" může v reálu být i dobrodružné vyprávění), jednak na pohádku moderní, která onoho realistického vyprávění může obsahovat nemalé množství (koneckonců, kdyby se nějak rozvedlo vládnutí moři, po kterém jsem - taky - volala, už z toho může být pohádka plnokrevná).

Nicméně jednoduše (byť nikoliv stručně) -

Toto je (relativně) v pořádku: Jednoho krásného dne se Bambin s maminkou vypravili na dovolenou. Na velikou dovolenou, na kterou letěli opravdickým letadlem! Páne jo! To bylo radosti, letadla znal Bambinek jen z obrázků či z pohádek a teď sám nastupoval do jednoho z nich! Protože byl ještě malý, seděl mamince na klíně. A koukal z okna zem a ta byla menší a menší, jak se letadlo vznášelo, až zmizela úplně a viděl už jen mraky. Letěli vzduchem jako pták! Tedy, jako trošku větší pták. To byla krása! Bambinovi se to moc líbilo!

Je to trochu stručný, radši bych viděla fakt samostatný příběh o letadle, ale já nejsem autor, že. Na rozdíl od některých mně se líbí ty výkřiky, bezvadně by se to četlo (+ přirovnání k ptákovi, jakkoliv je pro dospělého ohrané), El i Beno milovali v tomhle věku divadelní emoce "jé! to je OBROVSKÝ bagr! PA-RÁ-DA!".

A tady přichází problém: Na dovolené se ubytovali v hotelu u moře.
- Vidím v tom naprosto zbytečný vstup "dospělého" světa, který si uvědomuje, že bylo "nejdřív něco - potom něco - v důsledku jsme seděli na pláži u moře". Zdržuje to a vytrhává z toho "dětského modu", který vidí letadlo jako ptáka a dospělých, kteří se vylekají všemocného dítěte-vladaře.

Sečteno a podtrženo: čert vzal prsíčka, i když se mi z nich kroutí palce u nohou, dejme tomu, že nejsem cílová skupina. Jako nástřel, hrubý náčrt, to není marné. Je to docela obratné a nemůžu říct, že bych v tom neviděla určitý potenciál. Ale bylo by s tím strašné, ale opravdu strašné práce...
??? --- 10:11:30 31.3.2015
MALKE: vlastněné se v tom motaji tři zanry. Realistické vyprávění tě zivota, u kterého děti milují detaily, i když nakonec se toho tam ani moc neudeje. Pak příběh s posuvnou pointou, která tady trochu hapruje. A pokud tomu měla být pohádka, tak te je tady nejméně ze všeho.