Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
s detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
NACITALKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TANAIS --- 15:11:23 16.8.2017
V Besedáriu připravujeme nový program o vynálezech a jejich vynálezcích. Tentokrát jsme do toho zapojili i loutky.

Stroj času - zábavně vzdělávací program Besedária
http://www.youtube.com/watch?v=F6AQa8eoa_w


Stroj času - nový program Besedária :: BESEDÁRIUM - interaktivní pořady nejen pro žáky základních škol
http://www.besedarium.cz/news/stroj-casu-novy-program-besedaria/
MOTYLEK --- 19:13:07 14.8.2017
NACITALKA: Tohle by se nám hodilo tak před rokem. Ale i tak díky, vyjmenovaná slova se hodí i teď. :-)*
NACITALKA --- 11:51:57 21.7.2017
V rámci časových možností jsem postoupila vpřed, takže všechny listy jsou k vytištění v PDF :) http://skolapecka.cz/

[http://www.skolapecka.cz/images/nahled_skolapeckacz_web.png]
NACITALKA --- 13:09:13 16.7.2017
Tak sice už nemám školu, ale tvořím pro dcerku PRACOVNÍ LISTY K VYTIŠTĚNÍ ZDARMA na téže adrese http://skolapecka.cz/ :)
[http://skolapecka.cz/images/rozli%C5%A1ov%C3%A1n%C3%AD%20bd%20nahled.jpg?crc=81132721]
VESPER_INDIGO --- 19:55:46 9.7.2017
ADD: a nebo triku možná. Naučit ho něco, co zná jenom starší / dospělej a mezi dětma kvůli tomu bude king.

Třeba zavazovat si tkaničky plynulym pohybem typu magie nebo umět otevírat láhev Mirindy se zátkou o zapalovač a podobný kousky.

Jo, je to z dlouhodobýho hlediska praštěný, ale minimálně si zažije chvíli (chvíle) obdivu a posadí ho to do sebevědomé role. Změna.
ADD --- 15:54:04 9.7.2017
VESPER_INDIGO: Na nic lepsiho jsem za ty roky neprisla. Ale neni to reseni za vikend nebo par tydnu, ale je to snaha na vice frontach v radu let.
VESPER_INDIGO --- 14:21:51 9.7.2017
ADD: počkat, to zní trochu jako by se usmívalo právě to řešení mezi řádky!

Možná, že by se dotyčný dítě začalo chovat jinak i doma i všude, kdyby se *nějak* stalo, že si získá respekt, zájem nebo obdiv nebo tak něco u svejch vrstevníků!
ADD --- 13:55:20 9.7.2017
VESPER_INDIGO: Jak říkám, řeším to už asi osmnáct let. Na nic jsem nepřišla, než že zabírá trpělivost (asi jí stačí trocha, protože já ji nemám - ale prostě se to nesmí vzdát), důvěra a láska. A ještě jedna věc - jako vedoucí mě dost posilovala ta neuvěřitelná odhodlanost maminek svým dětem (teda konkrétně synům, holky to snad nemívaj) pomoci, zlepšit jim situaci v kolektivu. Když jsem viděla, co všechno podnikají ony, motivovalo mě to vymýšlet hry těmhle dětem na míru, aby měly šanci vyhrát, aby zažily, jaké to je, když je vrstevníci obdivují, aby získaly motiv to chtít zažít znovu, i když už to nebude tak snadné. A neustále vysvětlovat jejcih kolegům, že to či ono nebylo zničeno ze zlé vůle... i když mi samotné škubalo v zátylku a brněly mě prsty. :-))) Ale fakt, dneska jsou z těch kluků úplně skvělí mladí muži, co potřebují, to zvládají, a navíc nejsou průměrní.
Tak když ne trpělivost (tu denodenní), aspoň tu lásku a důvěru... a počkat deset let. A pro sebe čokoládu. :-)))
VESPER_INDIGO --- 13:47:06 9.7.2017
ADD: jj, to je docela dost jádro pudla, že dítěti je to jedno a že jde o nervy rodičů. Už jenom uvědomit si tuhle skutečnost je někdy běh na dlouhou trať. A co teprve s tim umět zacházet... Jj, furt nevím co a jak :D ale děkuji za přání. Ne fakt, vážim si toho, že to bereš s vtipem a nadhledem a máš dobrý postřehy.
ADD --- 13:36:04 9.7.2017
VESPER_INDIGO: Tak to ti přeju hodně štěstí a když se ti to povede, určitě se poděl. :-)
Řešila jsem to jako vedoucí, když jsem váhala, jestli dotyčné dítě zabít, vyhodit z oddílu nebo dál číst knihy a obcházet odborníky a radit se, co s ním. Řeším to teď, když mám dva podobné mimině za syny a v duchu se omlouvám matkám svých bývalých svěřenců, že jsem si myslela, že je to projev nezvládnuté výchovy.
V tomhle je pravda, že hodně věcí považují za problém dospělí a ne děti, takže fakt, že má dítě hlavu otevřenou, ti nepomůže. Dítě má problém s tím, že si s s ním ostatní nechtějí hrát, nemá problém s tím, že šlo tři dny v jedněch ponožkách a jednom triku, že v tom i spalo a často ani s tím, že nevečeřelo. Háček je, že si nespojí svoji mimiňovitost s tím, že ostatní se s ním nechtějí bavit. A mám pocit, že se jim to nespojuje ani zpětně, jen se naučí nebýt takoví mimoni, ale nevědí, že někdy mimoni byli/ byli tak vnímáni.