Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ikarie / XB-1
HYPERION
XB-1 je tištěný měsíčník věnovaný fantastickému žánru. Vychází od prosince roku 2010 a jeho internetové stránky najdete na adrese http://www.casopisxb1.cz. Na nyxu se vedle zcela volné diskuse o směřování a obsahu časopisu můžete rovněž ptát na vše ohledně děnně aktualizovaného webu časopisu. Nejde o oficiální kanál ke komunikaci s redakcí časopisu. Veškeré kontakty na členy redakce najdete zde. Máte-li jakýkoli problém s předplatným (ať už tištěné či elektronické verze časopisu), obraťte se s dotazy na řešení nejprve na příslušného distributora.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NELDE --- 15:24:07 31.3.2014
ROBERT_PILCH: Přinejmenším Martin dosáhl výrazně vyšší kvality zahraničních povídek a přijde mi, že se to projevuje i na českých - možná vlivem těch zahraničních - kvalita táhne. Takže svůj velký díl udělal. A ačkoli má Vlada rád a vážím si toho, co udělal pro I/X, tak bych osobně hlasoval pro to, aby post šéfredaktora Martinovi předal (bylo by to logické vzhledem k tomu, že XB1 se kupuje hlavně kvůli těm zahraničním). Měl by se ponechat "jen" jednatele a další vedoucí činnosti.
T_ANA_ --- 21:29:19 30.3.2014
ROBERT_PILCH: Měla jsem upřesnit, že jsem mluvila o těch, kteří v tom rozhodují, ne o těch, kteří se snaží, bohužel, naráží na zeď jménem "My to tady vedeme a doteď to tak fungovalo."
ROBERT_PILCH --- 21:19:45 30.3.2014
T_ANA_: Já ten pokus zaznamenal. A taky jsem zaznamenal jeho torpédování. Bylo mi HYPERIONa upřímně líto, vrazil spoustu energie do správné věci a výsledkem bylo strohé "ne" (přinejmenším to tak vypadalo při pohledu zvenčí).
T_ANA_ --- 20:24:09 30.3.2014
To je právě ten bigotní přístup, že stávajícím čtenářům současný stav nevadí, jinak by to přece nekupovali, tak proč něco měnit? Co třeba proto, že XB1 zoufale potřebuje čtenáře nové? I ta děvčata, která sledují jen vzhled. Jakýkoliv platící čtenář, dobrý čtenář. Ti kteří XB1 dosud čtou ji určitě nezahodí proto, že se dejme tomu zlepší grafika. Nezaznamenala jsem jediný pokus skutečně nalákat čtenáře nové, pouze oslovování tech stávající a ujišťování se, jak je vlastně všechno OK. No kdo chce kam...
JANADVORACKOVA --- 19:11:38 30.3.2014
MUM: Ale jo, souhlasím s tím, že vzhled celku je sakra důležitý a že konečné rozhodnutí to hodně ovlivní. Nakonec nedělám to jinak - u růzhého jiného zboží. Nakonec proč by třeba děvčata trávila hodiny v kabinkách prodejen oblečení - furt sledují, jak vypadá celek. V tomhle ohledu rozumím. Jenomže i třeba u té mikiny koukám na hlavní důvod, proč ji potřebuji (chci se zahřát a nezmoknout - třeba). Stejně tak u časopisu zaměřeného na povídky nebudu řešit úvodníky. Grafických nedostatků si prostě nevšímám, jsem ráda, že to přečtu.
Možná budu trochu přísná, ale jak pozoruji ty diskuse, zdá se mi místy odmítavý přístup čtenářů k časopisu jako něco na způsob osobní pomsty jeho redaktorům. Nemíním se zastávat starší dvojice. Vůbec nechápu, proč třeba v době "krize" nekomunikovali se čtenáři, proč se ze začátku nezaměřili na propagaci a zmiňovaný přístup o tradici by byl v pohodě jedině, kdyby tyhle věci dělali. Na tohle by museli odpovědět oni.
Co s tím? Nekupovat časopis? Ale to já nechci, mám ty povídky ráda a chci je číst. Na druhou stranu by (hodně zjednodušeně) Martin z těch zahraničních mohl dělat každoročně vynikající sbírku a tuzemští autoři by přišli jen "o jednu soutěž."
MEMNON666 --- 22:15:12 27.3.2014
koukám tím, že již nějakou dobu úvodníky ignoruji, o nic nepřicházím
jinak jak se občas porovnává forma s pevností (v povídkové části není co řešit) - velmi se mi líbí nad recenzemi knih miniatury s tím co vychází dalšího - zaujme více než suchý seznam na konci
MUM --- 21:06:24 27.3.2014
JANADVORACKOVA: Ale jiste - a ted se budu opakovat - kvuli uvodnikum a grafice si ten casopis nikdo nekupuje. Takovych masochistu je na svete opravdu malo, zachranuji to originalni texty. Jenze vecny argument "Tradice, pyczo!" uz je tak omlety, ze i velci fanousci maji problem drzet a mlcet. Problem graficke degenerace Ikarie popsal Leonard Medek pred vice nez deseti lety a ten clanek je dosud platny. Zjednodusene to nazyvam "ale na monitoru to vypadalo TAK dobre!" Jediny DeCastelluv pokus o jednotnou koncepcni zmenu torpedovala IMHO redakce.
Redakce je natolik odtrzena od reality, ze jakekoli navrhy zmen, ktere jim zprostredkovava pritomny pulredaktor, automaticky mete pod stul. Skutecnost, ze tenhle clovek ma krome vyborneho cichu na skvele texty taky perfektni schopnosti medialni komunikace a v jine firme by si ho drzeli za kazdou cenu, je mimo jejich rozlisovaci schopnost. Co s tim?
MUM --- 20:43:50 27.3.2014
VANEK: Tak "Jeste jsme tady" je folklor, neco jako "Zprava o stavu Unie." Ale to pomrkavani "Tisic lidi, tisic chuti, jenze JA jsem tady sefredaktor!" a podobna relativizace kazde kritiky mi hybe zluci dlouhodobe...
JANADVORACKOVA --- 19:52:41 25.3.2014
VANEK: A dál?
VANEK --- 1:31:12 25.3.2014
MUM: V únoru snad byl naprosto nudný o soutěžích, přehledech díla nebo tak něco. "Ještě jsme tady" s úžasnými pasážemi typu (cituju po paměti) "udělal SE pořádek v účetnictví, kde byly neplacené závazky" nebo "už máme prostory pro Klub (zatím tedy jenom přislíbené) " byl tradičně v lednovém.