Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STRYX --- 18:39:33 25.12.2015
ANDRASTE: To mám radost. Rád podepíšu :o)
ANDRASTE --- 22:29:20 23.12.2015
STRYX: Už se na obě knížky těším. Budu pak potřebovat podpis. :)
STRYX --- 17:25:46 18.12.2015
Pár týdnu zpět vyšla u Arga druhá Holdstockova kniha z cyklu příběhů z lesa mytág Lavondyss. Jako knihu předchozí jsem ji doprovodil vnitřními ilustracemi.

Tématicky jsem tentokrát pojednal hlavní ilustrace jako dva pohledy na příběhovou smyčku putování Tallis. V prvním rozevíra předivo příběhu a z pólu bdělého světa v horní části je tažena směrem k jádru zápletky v zemi ptačího ducha jež svým vstupem - rozhrnutím vytváří. Jelen je presexualní průvodce zvířecko instinktuální povahy a a shlíží na její iniciaci. Kruh masek reprezentuje různé mody vnímání. V druhé části je smyčka převrácena a směr pohybu, který byl původně sestupem do hlubiny je pojat jako vzestup nutný k rozřešení ptačího traumatu na zobrazenému jako siluety na pozadi. Vrchní část smyčky postupně ztrácí formu a rozpadá se jak prochazí druhým pólem v bezčasí prvotního lesa. Tam kde Tallis předivo rozevírala, tam je do něj nyní vpletena. Její oči jsou zavřené v souhlasu s osudovostní dynamikou. Falické totemy drží původní rysy masek, reprezetují dospělost formy.


[http://www.strixovo.cz/pictures/lavondyss01.jpg]

[http://www.strixovo.cz/pictures/lavondyss02.jpg]

[http://www.strixovo.cz/pictures/lavondyss03.jpg]

[http://www.strixovo.cz/pictures/lavondyss04.jpg]

[http://www.strixovo.cz/pictures/lavondyss05.jpg]
STRYX --- 9:39:06 2.10.2015
Daroval jsem nekolik obrazu Diakonii. 3.11.2015 v 18.30 probehne na Novomestske radnici beneficni aukce. Vytezek pujde na humanitarni a rozvojovou cinnost. Kdybyste si tam chteli poridit nejaky obraz (at uz muj ci cizi) nebo se proste jenom dobrocinne zangazovat, nevahejte :o)

Benefiční aukce uměleckých děl - 2. ročník - DIAKONIE ČCE
http://www.spolu.diakonie.cz/co-se-prave-deje/akce/beneficni-aukce-umeleckych-del-2-rocnik/

katalog:
http://www.spolu.diakonie.cz/res/data/016/002005.pdf
STRYX --- 8:34:11 8.9.2015
Vyrenderoval jsem v highresu 10K+ jeden z fraktalu a budu ho tisknout na platno do 100x50 cm. Svetly ramecek je presah. Kdyby mel nekdo zajem, ozvete se mi, nechal bych jich udelat vic.

[http://www.strixovo.cz/pictures/frx0101_jpg.jpg]
STRYX --- 8:25:29 8.9.2015
DELLAMORTE: Urcite. Dam vedet az pojedu do Brna :o)
DELLAMORTE --- 11:28:17 4.9.2015
Já teda koupil i když jsem nevěděl kdo to ilustroval a nelituju! Tak kdyby ses pohyboval někdy v Brně tak bych si taky poprosil o podpis :)
STRYX --- 11:25:12 4.9.2015
MAEDHROS: Diky :o) Podpis mas u me :o)
MAEDHROS --- 15:18:19 2.9.2015
Nebudu lhát - doesn't FEEL like Holdstock. (Čistě subjektivně vzato.)
A svým způsobem je na tom zajímavý právě to, v jak ostrým kontrastu k mýmu Holdstockovi to je. Ne že by to bylo nedostatečně temné, ale je to temné tak nějak estétsky. Vidím v tom to id ale jenom jako abstraktní koncept - cejtím z toho superego...:-)
Ale strašně se mi to líbí.
A v žádným případě si nemyslím, že by tohle pojetí bylo nějak míň validní, ostatně, Holdstock svoji analytickou rovinu má.
Koupi plánuju a výhledově budu chtít podpis a věnování...:-)
STRYX --- 11:39:42 2.9.2015
YMLADRIS:
Myslim, ze to vnimam na zaklade typoveho akcentu te dane knihy. Holdstock je pro me proste prilis vyhraneny na to, abych ho cetl jinak. Na poli fantasy to mam podobne treba s Ursulou Le Guinovou a cyklem Earthsea, kterou (mozna prekvapive nebot je o dost analytictejsi) vnimam jako Holdstockovi nejblizsi. Myslim, ze oba vychazeji z autoru jungianske vetve a vytvareji v pribehu tak silnou a kvalitni archetypalni strukturu, ze odtlaci vne teziste knihy ostatni formalni partikularity. Paradoxne kdyz bych je srovnal treba s TH Whiteovym Once And Future King, ktery by clovek ocekaval, ze bude podobne archetypalne nadupany, tak proste neni protoze i kdyz jsou to Artusovske formalni kulisy, tak jde o socialne konstruktivistickou kritiku tvari v tvar osvicenemu humanistickemu idealismu. Proto me treba Whiteuv Artus drti a desi daleko vic nez Holdstockova Tallis.

Ale nejspis je to do velke miry individualni podle osobnich besu. ;o)